הישרדות 2 פרק שבע

 

שבע זה תמיד מספר של מזל והגורל מתהפך בו. זה לא רק יוסף שחלם

על שבע שנים טובות ועל שבע פרות רזות. מי שעומד להרוויח או להפסיד מהפרק הזה זה מאיר, מה שבטוח הוא שבקניבה  אלו לא יהיו פרקים שירזו אותו עוד כי בקניבה יש אש ויש סיר אורז. מה שאין בבארו.

 

הסתלקותו הפתאומית של גל משאירה את שבט קניבה כמעט לשליטה מלאה של בשבקין, לא, הוא לא ממש מנהיג, וגם השבט די חצוי, מה שמאפשר לו לרקום יחסים, לקבוע החלטות, ולחשוב על ההדחות הבאות.

מאידך אריק נותר בלי מנהיג. הוא  יודע שהוא בסיכון, ההתחשבנות מול בשבקין על ההדחה של אירית לא נשכחת. גם לא לאפרת. אלא מאי? אפרת נחשבת אצל בשבקין לחזקה. אנשים חזקים מביאים ניצחונות במשימות, ומה שחשוב לו כעת זה לנצח.

 

שבט בארו מאידך שוקע לתהומות בגלל הרעב, רעב מוציא את החשק ומחליש.

קוקוס מהווה את המזון שלהם וזה לא מספיק לגברים.

 

באי של קניבה חוגגים על האורז שאפרת מכינה, כי אפילו שהייתה סופה  הם הצליחו להדליק אש. ואש זה סוד ההישרדות האנושית מאז  היותם שבט דב המערות.

למאיר טוב בשבט, יש אוכל, אין מתח, והאנשים שם חושבים שהוא רק ליצן. מי שכן מזהה את מאיר כאסטרטג זה אריק, אבל אריק לא בקואליציה אז למי איכפת.

בשבקין לעומתו חושב שאפשר לעשות עם מאיר עסקאות אפילו שהוא "ארחי פרחי" מטבעו של עניין הם מדברים על אפרת ועל אריק. אני לא בטוח שבשבקין צודק כשהוא חושב שמאיר בכיס שלו, ימים יגידו. מאיר כבר בגד באריק פעם אחת ואפרת בכלל לא סומכת עליו אז מה נותר לו?

 

בבארו הבנות שמנצלות את הזמן להתעמלות חושבות שהכוח הנשי יכול לנצח את הגברים כי היחס הוא 6:4 מה שיכול להפוך את מיכל למקובלת ואפילו אסטרטגית.

רק שהן שוכחות שלפעמים צריך גם שרירים ( לא שלאופיר או יואב יש ממש)

את זה נצפה בהמשך הפרק.

 

משימת הפרס

במשימה הזו החביאו שק בחול ועל זוגות מתמודדים  מהשבטים, קרב פתוח פנים מול פנים. מדובר בקרב אלים שכמותו לא היה, כי הפרס רבותי זה האפשרות לחמוס

חפץ מהשבט השני הזוגות הראשונים – גיא ואיתי מול אופיר ועידן לא מגיעים לתוצאה ויש לציין את עידן שנלחם כמו אריה. אבל הזמן עבר ואין תוצאה.

 

קרב הבנות הרבה יותר אכזרי, ואלו שלא קיבלו חיסון נגד כלבת גם נושכות.

דיווה שנלחמה כמו לביאה נפסלת בגלל בעיטות. דבר שלא מצליח להעניק יתרון לקניבה כי מעיין לא מוותרת ושוב נקבע תיקו.

 

כעת קניבה שולפים את שני האסים, בשבקין ואפרת מול דיווה ואיגור, בשבקין שתחום מומחיותו זה להכות! ואפרת שאין לה חשבונות, קורעים לבארו את הצורה.

והם מנצחים.

ניצחון זה לא רק שיכרון,  זו אנרגיה.

 

עכשיו מתחיל הקטע המגעיל. מאיר קופץ ומתנדב לחמוס את קניבה, זה הפרס, נכון הם גם קיבלו לחמים טריים וטעימים אבל למאיר נקמה ( על מה??) יותר חשובה.

קניבה הכתיבו למאיר לקחת את האורז של בארו, ובארו מנחשים שרוב הסיכויים שהוא יחפוץ באורז, מחביאים את האורז. הם מתכננים לעבוד לו על המצפון ואני משפשף את עייני ושואל – אין גבול לנאיביות?

המפגש אינו עולה על פסים ידידותיים, הרבה ארס יוצא שם, את ארסנל הקללות של מאיר אנחנו כבר מכירים, איגור ודיווה זוכים לכל  אוצר המילים של מאיר.

איך מסכם איגור את מאיר "זוהמה"

אבל מאיר נכשל במשימה כי אורז הוא לא מצא, אפילו מיכל חברתו הטובה משקרת לו בפנים " הגשם סחף את האורז והקמח" מאיר בוחר בנקמה ומחרים להם את הסיר. וזו נקמה ארסית ושפלה כי מה לקניבה ועוד סיר. תת רמה של בן אדם כיצור אנוש!!

אם מאיר חשב שיחזור ויתקבל בתרועות טעה, בשבקין כועס ומסמן את מאיר כמטרה להדחה הבאה. לא רק בשבקין הפעם זו תמימות דעים.

 

בבארו שכשלו  לא מחכה  שלווה, גל יתושים וברחשים עוקצים אותם ומעבירים לילה מהאפלה, קשיים חושפים חולשות ושוב זו סיוון שמתחילה לבכות, כך היא ממקדת על עצמה את הכוונות כי לא תמיד יהיו רק ניצחונות.

 

 

חסינות על הפרק

טרם החלה משימת החסינות ניתנת האפשרות לנטע לי ולמאיר לחזור לשבטים המקוריים. נטע לי קופצת על ההזדמנות, אבל מאיר לא חושב אפילו לחזור.

לאן יחזור? לשבט בלי אורז בלי קמח ובלי סיר?

הוא מעדיף את השבט שלו ולא את החארות.

 

המשימה היא לפרק מוטות קשורים ובעזרתם להעביר שני מתמודדים מכל שבט למגדל ואז כולם נדרשים לעלות למגדל ולעמוד יחד במשטח הקטן.

יובל מעכב את בארו וקניבה רצים עם המוטות ראשונים.

עידן מתרעם אבל ממהר לשחרר והקרב ממש  שבט מול שבט וכל צעד קטן יוצר הפרש. אישית ציפיתי ממיכל שתדלג על המוטות , היא אלופה הבחורה הזאת.

אבל זה לא הולך ואפרת משיגה אותה בקפיצה. קניבה מסתערים על המגדל

ומנצחים.

שבע זה מספר מזל כבר אמרתי קניבה זוכים בחסינות פעם ראשונה מתחילת המשחק

בארו מקבלים אבן אש כך שבהמשך יוכלו לצלות עליה דגים וסרטנים כי אין סיר.

אבל שבע זה יותר ממזל למאיר כי שוב הוא ניצל הפעם מהדחה, מה שאומר שנצטרך לסבול אותו בפרק הבא והלאה

 

צילום באדיבות ערוץ 10 מענע 10. צילם גיא קרן

 

אריק ומיכל ילכו לאי הגלות ושבט בארו יחליט את מי להדיח

והכי חשוב מי יזכה בחסינות אישית המגעילה שהולכת להיות בפרק הבא.