ערוץ 2 פותח את אתר החדשות לפני הטוויטרים

 

אתמול ה  25.6  זה אירע ערוץ 2 פתח את הדלתות לכל האולפנים בפני קומץ טוויטריסטים ואני ביניהם. נכון אני מחזיק טוויטר @sesht אולם אני רואה את עצמי יותר כבלוגר שכותב אוכל, טלוויזיה ותרבות. הקשר נוצר באמצעות הטוויטר של ערוץ 2 שהזמין @channel2news

ואני שהרבה זמן מנסה לקבל מידע מהערוץ ולא מצליח החלטתי לנצל את ההזדמנות גם בתוקף המינוי שלי כמנהל בקהילת הטלוויזיה בקפה דהמרקר ולהגיע.  ( וגם הזדמנות לנגב חומוס באבו גוש).

 

הכל מתקתק שם יש רשימה בשער ואתה נכנס לעולם הצלחות ( שיט לא צילמתי) מגיע לבנין החדשות וענת שהתכתבתי איתה בנדון ממתינה בקבלת הפנים בכניסה.

הגענו לחדר דיונים אבטיח צונן ושתייה קרה ומיד לעבודה….

 

את הקבוצה מנחה דן לירן סמנכ"ל האינטראקטיב של ערוץ החדשות והאינטרנט. דן מוליך אותנו בסבך האולפנים ומסביר בדיוק איך מפיקים חדשות .

50,000 דולר זהו בערך התקציב למהדורה אם אני מבין נכון וזה המון. העבודה אינה מתחילה היא עבודה מתמשכת כבר בערב מארגנים חומרים, בחמש בבוקר ממשיכים, האולפנים עובדים כל הזמן אוספים מידע, עוקבים אחרי כל הרשתות  הזרות והמקומיות. ליין הבוקר מוכן והמחשב מכניס הכול בשניות . השעונים עובדים שם בצורה מדויקת ומראים לקריין או למתראיין בדיוק את השעה והזמן הנותר. אין מקום לפספוסים.

 

מסתבר שהם גם עוקבים אחרי הערוצים: 10 וערוץ 1 , על מנת לשמור על הצופים שלא יזפזפו, 30 אחוז מהצופים יזפזפו ואם התוכן בערוץ המתחרה עדיף הם יישארו שם. לכן צריך שהמהדורה תהיה קצבית ומעניינת.

 

לירן וענת הובילו אותנו לאולפן החדשות שהיה ריק באותן השעות. אי אפשר להיכנס לשם ללא מלווה והמקום מוקף חלונות זכוכית שמשקיפות על חדרי העריכה וההכנות.

וואו זה מה שאפשר לומר על המקום 4 מצלמות רובוט שאין באף אולפן חדשות. תאורה והשולחן עם הבמה  שנותן לך הרגשה שאתה כעת במרכז העניינים בלב החדשות.

המרואיין או המגיש יכול לצפות כל הזמן במתרחש ומה האייטם הבא.

יתרה מכך הם בנויים לכל תרחיש, עוקבים אחרי הבורסה ואתרי חדשות, אם משהו קורה תמיד אפשר לשנות ולהכניס את הנושא בזמן אמת.

יונית לוי מסבירה לנו מעל המסך איך עובדים ומפיקים את החדשות זה בהחלט מרגש.

משם אנחנו עולים לחדר הבקרה שם אנו פוגשים בעופר שהוא הבמאי. החדר הזה מדהים יש שם קונסולת בקרה עצומה שנותנת שליטה, כולם שם עם אוזניה כולל השדרן למטה באולפן וכל הצוות ההוראות ניתנות והמצלמות זזות ופועלות. .

אנחנו יורדים שוב לאולפן ומקבלים הסבר מליאור פרידמן על עבודת העריכה כולל על לילך סונין שנמצאת בחדר העריכה  מולנו ועל שיקולי העריכה וההגשה. בדרך פגשנו משה נוסנבאום וראינו את עודד בן עמי. בהחלט הרגשה של להיות קרוב לעניינים.

 

מה שכן מדאיג ומפתיע הוא שהערוץ עדיין נמצא בעידן הקלטות, ולא רק זה, עדיין המצלמות לא דיגיטליות מה שאומר שהמדיה נשמרת על קלטות,  קלטות נשחקות ונאבדות. הערוץ מודע לנושא ויש תכנית עבודה לטפל השאלה היא האם יש תקציב.

 

בעצם מה שחשוב בביקור הזה הוא שערוץ 2 התחילו להבין  שיש עולם נוסף מחוץ לחדרם  ולאולפנים שלהם וזה עולם הטוויטרים, טוויט שלהם מביא כ 10% הקלקות באינטרנט יש יכולת לנהל מהלכים כולל מהלכים שיווקיים. גם כיום לעדכן עיתונאים הטוויטר משמש מכשיר עיקרי במקום אמצעי תקשורת אחרים

 

חבל שהאישיות התקשורתית שפגשנו בסיום אורן וייגנפלד לא ממש הבין איך טוויטריסטים יכולים להשפיע על ה" פיפל מיטר"

ואני שהגעתי לשם  כמשתמש טוויטר אומר שחבל שהאינטראקטיב של הערוץ לא הבינו עדיין או רק מתחילים להבין איך בלוגרים יכולים להשפיע על פיפל מיטר וזה בטח לא דרך טוויטר.

 

הבלוגים שלי

http://sesht.spaces.live.com

 

http://sesht.cafe.themarker.com/

 

קהילת הטלוויזיה בקפה דהמרקר

http://television.cafe.mouse.co.il/