תגיות

בעקבות פטרתו של יורם קניוק ז"ל ישודרו בסופ"ש מספר פרויקטים לזכרו

גם ב HOT3, גם בערוץ 8 וספיישל ב – HOT VOD:

 נבלות1

ב –HOT3  

ישודרו כל פרקי המיני סדרה "נבלות" ברצף החל משישי 14/6 ב 22:00

נבלות – כרוניקה של מסע רצח בחמישה חלקים 

יורם גאון ויוסי פולק מגלמים צמד קשישים,פלמחניקים בעברם, היוצאים למסע רצח סדרתי של צעירים ברחובות תל אביב. גל הרצח משתק את המדינה ומצוד נרחב מתנהל אחריהם בדרמה הפרובקטיבית של השנה המבוססת על ספרו של יורם קניוק "עיטים ונבלות"

אפרים (יוסי פולק) ומושקה (יהורם גאון) יושבים כבר שישים שנה בבית הקפה של מלכה (תרצה אריאל) כל יום באותה שעה. הם מרגישים כמו נבלות. חסרי חיים. כמו דגים באקווריום הם מביטים דרך וויטרינת הזכוכית של הקפה ורואים את המהפכה שעליה שפכו פעם את דמם יורקת להם בפרצוף ועוברת על פניהם בתהלוכה חצופה ודקדנטית.

יפים וזקופים עוברים הצעירים על המדרכה ולא זורקים לעברם אפילו מבט. כאילו הם לא קיימים, כאילו הם שקופים. הכאב על מה שנהייה מהם ומהחיים שלהם מתחיל להעביר אותם על דעתם. יום אחד מתרחשת תאונה מול הקפה ושוב נדרסת זקנה שלא הספיקה לחצות את הכביש. רק שהפעם ההרוגה היא תמרה,  אהבתם המיתולוגית והבלתי אפשרית של השניים משנות ה40.  מותה של תמרה שובר את אפרים. האלימות החבויה בו  משתחררת . והוא יוצא למלחמה. הוא רוצה ללמד את הצעירים לקח, להחזיר את המדינה לאחור, לימים בהם "הרעות" הייתה הדבק שחיבר את הכול.  מהר מאוד הוא גורר אחריו את מושקה והשניים מנצלים את כישוריהם כלוחמים מיומנים ממלחמה שהסתיימה כבר לפני שישים שנה ורוצחים במקצועיות אלגנטית ועניינית עשרות צעירים ועוד טיפוסים אחרים. כל אילו המכונים בפיהם "נבלות".

מותה של תמרה גם מביא אל הזירה את בתה, דינה (נועה ברקאי), שגדלה ללא אב וללא עבר, בתלישות מוחלטת ומתחילה לחטט בעברה של אימה.

דינה מתקרבת אל בית הקפה ואל מעגל האירועים האלימים, קצת יותר מידי. מציפה בעצם הופעתה מתחים ישנים וסוד גדול המאיים על החברות רבת השנים השוררת בין השניים ומעמיד את הרעות שלהם למבחן.

מה שיוביל לבסוף את כולם אל הסוף הטראגי.

בהשתתפות: יוסי פולק, יורם גאון, נועה ברקאי, מרים גבריאלי, עוז זהבי, מיכאל מושונוב, טלי רובין, תרצה אריאל ועוד.

יוצרים: דרור סבו, דפנה לוין ("בטיפול"), לי ירדני, אבירם בוכריס.

במאי: דרור סבו ("נו אקזיט").

תסריטאית: דפנה לוין.

עורך תסריט: חגי לוי.

בערוץ 8

ישודר הסרט הדוקומנטרי "נבלות – סיפור אמיתי"

 

"נבלות" – סיפור אמיתי" שבת, 15/6  בשעה  23:25

הסיפור האמיתי מאחורי סדרת הדרמה – "נבלות", המבוססת על ספרו של יורם קניוק ז"ל – "עיטים ונבלות"סיפורם של בני 80 פלוס, לוחמי לח"י ואצ"ל לשעבר, בעולם כפוי טובה שהותיר אותם מאחור.בבית קפה זניח ברחוב דיזנגוף בתל אביב, שזכה לכינוי "המלוכלך", מתקבצים כבר שנים ארוכות, מדי יום, כ-30 קשישים בני 80 ומעלה, כולם יוצאי מחתרות, פעילים לשעבר של האצ"ל, הלח"י, ההגנה ולוחמי תש"ח. הם מעבירים שם את שעות היום, מעלים זיכרונות מתקופות נשכחות ומביטים בצעירים החולפים על פניהם ומתעלמים מקיומם. הסרט עוקב מקרוב אחר סיפורם של שניים מהם במהלך השנים 2008 – 2009, חוזר איתם למלחמת 48' ומדלג איתם להווה, למלחמת ההישרדות הפרטית שלהם בעולם שהותיר אותם מאחור. בימוי: דרור סבו