פסטיבל אנימיקס 2013 – פסטיבל האנימציה הקומיקס והקריקטורה הבינלאומי מציג:

ערב מחווה לצייר, מאייר, אנימטור והבימאי,

אורי ויסלר ז"ל

 

הקרנת בכורה של סרטו "המגילות הגנוזות"

יום שישי, 9 באוגוסט, שעה 17:15, סינמטק תל אביב

פסטיבל אנימיקס 2013, הפסטיבל הבינלאומי לאנימציה קומיקס וקריקטורה, יקיים במסגרת הפסטיבל ערב מחווה מיוחד לזכרו של הצייר, המאייר, האנימטור והבימאי אורי ויסלר שהלך לעולמו לפני כשבועיים.

במסגרת ערב המחווה יוקרן בהקרנת בכורה סרטו של ויסלר "המגילות הגנוזות" אשר עליו עמל ויסלר במשך 3 שנים והושלם זמן קצר לפני מותו. הסרט, המספר את סיפור מגילות קומראן הגנוזות, הינו אפוס מיניאטורי בן 25 דקות שמתרגם את סיפור המגילות למסע מטאפיזי בזמן ובמרחב ומסופר בעושר חזותי מרהיב ועמוס בציטוטים קולנועים ובאלמנטים ויזואליים סמויים.

המגילות הגנוזות אשר יוקרן עבור מבקרי היכל הספר בירושלים, הינו רק דוגמא אופיינית אחת מתוך גוף עבודה עצום בהיקפו של רישומים, איורים, ציורים, תסריטים, וסרטונים שיצר ויסלר מאז החל את הקריירה שלו, בגיל 10. המחווה תציג טעימה ראשונית מעולמו הייחודי, השנון, הפסיכדלי, הרומנטי, והמקאברי של ויסלר במדיומים שונים ויוצגו במהלכה מבחר מסרטיו הקצרים, לצד עבודות איור וקומיקס.

במהלך ערב המחווה ישאו דברים, דודו שליטא, אוצר האנימציה של פסטיבל אנימיקס, פרופ' רודלפו המסתורי מהיכל הספר בירושלים, והסופר פוצ'ו, אביו של אורי – ומעסיקו הראשון.

יום שישי, 9 באוגוסט, שעה 17:15, סינמטק תל אביב

פסטיבל "אנימיקס" לאנימציה קומיקס וקריקטורה הבינלאומי