מוזיאון העיצוב חולון מציג לראשונה פריטים מאוסף המוזיאון לקהל הרחב

האוסף יושק בשיתוף פעולה ייחודי וראשון בין מוזיאון העיצוב חולון למוזיאון העיצוב (Design Museum) בלונדון

בו יוצגו פריטי מעצבים ישראליים מאוסף המוזיאון במיצג אור קולי בליווי פס קול חי.

 

במקביל, מוצגת בחלל המעבדה במוזיאון העיצוב חולון תערוכה ראשונה של פריטים בינלאומיים מאוסף המוזיאון.

התערוכה "לדעת לראות" נאצרה בהשראתו של מעצב העל, האמן, הצייר הפוטוריסטי והמודרניסט, ברונו מונארי

נעילה: 19 באוקטובר 2013

צילומי יחצ

צילומי יחצ

Ziggi black_low Y R Rope bench 2 PrimoBlanco_front_PhotoAlbiSerfaty_LowRes Martin Mostb__ck  Flaxx chair 2011 and Sahar Batsry Full Moon Chair, 2012 DMH collection Benny Gam Zo LeTova2 (4) DMH collection Benny Gam Zo LeTova2 (5)

מוזיאון העיצוב חולון שביסס את עצמו בשלוש שנות פעילותו כאחד המוזיאונים המובילים בעולם לעיצוב ולתרבות עכשווית, משיק בימים אלה אוסף של פריטי עיצוב ומציין הישג נוסף בזירת העיצוב הבינלאומית: שיתוף פעולה בין מוזיאון העיצוב חולון לבין מוזיאון העיצוב בלונדון.

במסגרת שיתוף הפעולה יציג המוזיאון הלונדוני ביום שישי 26 ביולי מיצג הקרנה ייחודי וחד פעמי בליווי פסקול חי בו יוקרנו על גבי קירות המוזיאון פריטי מעצבים ישראלים ייחודיים ומקוריים מאוסף מוזיאון העיצוב חולון.

בין פריטי המעצבים הישראלים שישתתפו במיצב ההקרנה בלונדון:

אילה צרפתיפרימו בלאנקו (2010) , כסא סלוני העשוי מצמר כבשים מסוג מרינו ומשי מולברי; שיר אתרגבעה (2010) מושבים פיסולים העשויים מסיבים ממוחזרים;  יואב רכס – ספסל חבל (2009). ספסל זה הוא חלק מסדרת רהיטים המורכבים מאלמנטים עשויים עץ שמחוברים על ידי מתיחת חבלים.

יעקב קאופמןזיגי (2009). ייצור כסא זה מבוסס על שיטות קליעה יפניות מסורתיות של ראטן שתורגמו על ידי קאופמן תוך שילוב חומרים עכשוויים העמידים בפני פגעי מזג האוויר.

על האוסף:

גלית גאון, האוצרת הראשית של מוזיאון העיצוב חולון:

"אוסף מוזיאון העיצוב חולון הינו אוסף צעיר, מתפתח ודינמי הנפרס על פני ארבעה צירים מרכזיים המאפשרים ליצור אוסף שאינו תלוי בזמן או מקום:

עיצוב היסטורי – עבודות עיצוב שנוצרו בישראל בין השנים 1930 ועד 2000,

עיצוב עכשווי – עבודות עיצוב עכשוויות מהארץ והעולם משנת 2000 ואילך,

עבודות מוזמנות שנעשו במיוחד למוזיאון עבור תערוכות שהוצגו בו ופרויקטים אקדמיים – עבודות גמר נבחרות של סטודנטים מהאקדמיות הישראליות.

 

"ארבעה צירים אלה כוללים חפצים ייחודים לצד פריטים שיוצרו בסדרות קטנות, דגמים ופריטים שיוצרו בסדרות גדולות, מתוך כוונה להאיר נקודות משמעותיות בתולדות העיצוב העכשווי, תוך דיון בתהליכי מחקר, עיצוב ופיתוח, חדשנות חומרית ופיתוחים טכנולוגיים".

על התערוכה "לדעת לראות"

בימים אלה חושף המוזיאון לראשונה פריטים מהאוסף הבינלאומי בפני הקהל הרחב בחלל מעבדת העיצוב שבמוזיאון. בסדרה של תצוגות ייחודיות שילוו את התערוכות המרכזיות, יוצגו פריטים שונים מתצוגת הקבע, כשבכל תצוגה תיבחר נקודת מבט של מעצב בינלאומי.

התצוגה הראשונה הפותחת את הסדרה, "לדעת לראות" אשר תוצג עד לנעילת התערוכה "ברוורס" ב-19.10.13 , הינה בהשראתו של המעצב האיטלקי, האמן, הצייר הפוטוריסטי והמודרניסט, ברונו מונארי.

מונארי, ממציא ומעצב, יצר בעבודותיו הקשרים בין משחק, יצירה, אמנות ועיצוב. על פי תפיסת עולמו ״קידמה פירושה לפשט דברים ולא לסבך אותם״. "לדעת לראות" –  Sapere Vedere   – היא אחת האמירות המאפיינות את הפילוסופיה של מונארי, ובאמצעותה הוא מזמין אותנו להתבוננות בעולם סביבנו.

בין פריטי התצוגה:

דרור בן שטרית( 2004) Pick Chair –  כסא העשוי מסגרות מתכת בעלות צירים ומשטחי לביד עץ המצופים פורניר, עליו נצרבו בלייזר דימויים שונים.

מרטין מוסטבוק(2011) Flaxx Chair – המעצב האוסטרי השתמש בפשתן, חומר בעל יכולת מחזור של 100% ליצירת כסא.

קונסטנטין גרצ'יץChair One (2004). כסא זה בנוי באופן הדומה לפריסה של כדורגל, מספר צורות שטוחות מחוברות בזוויות שונות זו אל זו ליצור מבנה תלת ממדי.

סטפן דיאץכסא שלדה (שסי), (2011). זהו הפריט הריהוט הראשון שיוצר בטכנולוגיית יצור של כלי רכב.

ננדו- כסא כרוב (2008). הכסא עשוי נייר קפלים המיוצר בכמויות גדולות במהלך תהליך יצירת קפלים בטקסטיל. הנייר הוא תוצר לוואי של התהליך ולרוב נזרק כפסולת.

מוזיאון העיצוב חולון

פנחס איילון 8, חולון

www.dmh.org.il

073-2151500

שעות פתיחה במהלך הקיץ:
ימי ב', ד, 16:00-10:00, ימי ג', ה', 22:00-10:00, יום ו' 14:00-10:00, שבת 18:00-10:00