תגיות

הפסנתרנית שייאן וואנג תתארח בפתיחת עונת הקונצרטים "בעיקר מוצרט בגליל" לקונצרט ולכיתות אמן

???????????????????

עונת הקונצרטים "בעיקר מוצרט בגליל", ביוזמתו של המרכז למוסיקה חיפה והגליל בניהולה של המנצחת עדה פלג, יפתח את עונת הקונצרטים במיני-פסטיבל בו תתארח, בין השאר, הפסנתרנית שייאן וואנג (סין/ארה"ב) לביצוע הקונצ'רטו לפסנתר ולתזמורת ק. 415. השנה יתפרסו אירועי פתיחת העונה על פני שני אולמות: קונצרט אחד יעלה בבית העם בכפר בלום ואילו השני, בכיכובה של זמרת הסופרן אירה ברטמן, יעלה בגן התעשייה בנצרת. בנוסף לקונצרט יקיימו הפסנתרנית שייאן וואנג והחלילן יוסי ארנהיים כיתות אמן.

סדרת הקונצרטים "בעיקר מוצרט בגליל" כבר הפכה לשם דבר והסתיימה שנה שעברה עם מספר מנויים מרשים שמיהר להרשם לעונה הבאה. כמידי שנה, תיפתח הסדרה עם "מיני-פסטיבל" במסגרתו יתקיימו קונצרטים וכיתות אמן. הפסטיבל יחנוך את האודיטוריום החדש בפארק התעשייה נצרת ויגיע עד לאולם בית העם המוכר בכפר בלום. בהמשך העונה יציע המרכז למוסיקה קונצרטים וכיתות אמן ופסטיבל גדוש אירועים במאי.
הסדרה "בעיקר מוצרט בגליל" בעריכתה ובניהולה של המנצחת עדה פלג, מצמרת המנצחים הישראלים, מציעה לקהל הגלילי ולקהל מרחבי הארץ חווייה מוסיקלית ברמה הגבוהה ביותר באולמות ובאתרים שונים בגליל. בשנים האחרונות מופיעה בקונצרטים תזמורת "בעיקר מוצרט בגליל" בניהולה וניצוחה של עדה פלג, שמורכבת מנגני התזמורת הפילהרמונית הישראלית. כמו כן מתארחים בסדרה מיטב הסולנים מהארץ והעולם ומוגשים לקהל קונצרטים כליים, קוליים, מיטב היצירות הליטורגיות הגדולות של כל הזמנים, קונצרטים קאמריים ואפשרות לשמוע כיתות אמן עם הסולנים.
באמצעות פעילות המרכז למוסיקה בחיפה ובגליל, הצליחה עדה פלג לפתוח לציבור שוחרי המוסיקה את הכנסייה הארמית המרונית בגוש חלב, ואת החאן האדום בקריית האמנים בצפת, וכעת, כאמור, תחנוך את האודיטוריום החדש בפרק התעשייה נצרת.
במהלך שנותיה אירחה פלג בסדרה את מיטב התזמורות והסולנים, בהם: התזמורת הקאמרית של שטוטגרט, התזמורת הקאמרית הישראלית, מקהלת האופרה הישראלית, מקהלת עמק חפר, אירה ברטמן, קלייר מגנאג'י, שרון רוסטורף, פליקס שפאר, איתן דרורי, יעלה אביטל, נגני הפילהרמונית ואחרים.

התכנית:
קונצרט מס' 1
עדה פלג, מנצחת; תזמורת "בעיקר מוצרט בגליל"; שייאן וואנג, פסנתר
מוצרט – דיוורטימנטו ק136; קונצ'רטו לפסנתר ולתזמורת בדו מג'ור, ק. 415
צ'ייקובסקי – מזכרת מפירנצה

יום ה' 10.10.2013 בשעה 20:00 – בית העם, כפר בלום (19:15 – קפה ומאפה)

קונצרט מס' 2
עדה פלג, מנצחת; תזמורת "בעיקר מוצרט בגליל"; יוסי ארנהיים, חליל;
אירה ברטמן, סופרן

מוצרט – רביעיית חליל ברה מג'ור, ק. 285; אריה לסופרן Et Incarnatus Est , ק. 285; צ'ייקובסקי – סרנדה למיתרים, אופוס 48
מוצ"ש 12.10.2013 בשעה 20:00 – נצרת, גן התעשייה (מול הר הקפיצה)
(בשעה 19:15 – קפה ומאפה)

כיתות אמן:
יום שישי 11 באוקטובר, כפר בלום 11:00 – שייאן וואנג
יום שבת 12 באוקטובר , נצרת 11:00 – יוסי ארנהיים.

עדה פלג

צילום שלמה אבידן

צילום שלמה אבידן

הינה המייסדת והמנהלת המוסיקלית של המרכז למוסיקה חיפה והגליל ומנצחת אנסמבל המיתרים הישראלי. לאחרונה התמנתה למנהלת מוסיקלית של התזמורת הקאמרית פריז. סיימה בהצטיינות את לימודי התואר הראשון בפסנתר באוניברסיטת רוזוולט בשיקגו ואת לימודי התואר המתקדם בקומפוזיציה באוניברסיטת אינדיאנה בבלומינגטון. ניצחה על תזמורות ומקהלות בארץ ובחו"ל, בהן התזמורת הסימפונית של מוסקבה, התזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור, התזמורת הקאמרית של שטוטגרט, תזמורת ומקהלת פסטיבל באך באורגון, התזמורת הסימפונית של סנט פטרסבורג, מקהלת האופרה הישראלית ורבות אחרות. בין הפרסים בהם זכתה: פרס ראשון בתחרות הפסנתר מרגוליס בשיקגו, מלגות עמית ניצוח לפסטיבל המוסיקה באספן, קולורדו, פסטיבל באך באורגון ועוד. בשנת 2006 העניק לה ארגון נשים מנהלות "נטע" את תואר "אשת השנה". במקביל לקריירה הענפה כמוסיקאית וכמבצעת לפלג קריירה אקדמית ענפה כשבין היתר לימדה קומפוזיציה, תיאוריה והרמוניה בכמה אוניברסיטאות בארצות הברית. כמו כן, ניהלה את פסטיבל המוסיקה הבינלאומי בקולומביה, מרילנד, בו השתתפה כפסנתרנית וכמנצחת; ייסדה את התחרות הבינלאומית לחליל ואת התחרות הבינלאומית לקומפוזיציה וכן את פסטיבל "קלאסי צפת", אותו הרחיבה לעונת קונצרטים שנתית. בשנת 2006 כתבה עיבוד לתזמורת וניצחה על מופע מולטימדיה של "החומה" של פינק פלויד, בהשתתפות להקת רוק, מקהלה ותזמורת. לאחרונה השלימה תרגום לעברית של "סיפורו של חייל" מאת הליברטיסט השוויצרי פרדיננד ראמוז שהולחנה על ידי סטרווינסקי וניצחה על הפקה מיוחדת בהשתתפות שחקנים והרכב נגנים מהפילהרמונית הישראלית.


אירה ברטמן
, ילידת לטביה, עלתה לישראל בשנת 1992. הייתה חברה בתוכנית "אופרה סטודיו" של האופרה הישראלית והמרכז למוזיקה ירושלמית. הרפרטואר שלה כולל תפקידים כאדינה בשיקוי האהבה ומגדה בחוגה. באופרה הישראלית הופיעה כקונסטנצה בחטיפה מן ההרמון, אנינה בלה טרוויאטה, פרסקיטה בכרמן, האחיינית הראשונה בפיטר גריימס', לאונה בהלנה היפה והכוהנת באאידה. זוכת מלגת יצחק בסר ומלגת ברוך גרבוב.

שייאן וואנג (סין/ארה"ב) סיימה בהצטיינות את לימודיה בקונסרבטוריון בשנחאי וזכתה בפרסים רבים בתחרויות נחשבות ברחבי סין. הופיעה עם תזמורות מובילות בסין, בהן תזמורת האופרה של בייגי'ן, הסימפונית של ז'יאנג ועוד, וכן עם תזמורת טאנאריף בספרד. עברה לחיות בניו יורק ב-1997, שם השלימה לימודיה וזכתה בפרסים רבים. לאחרונה הופיעה עם התזמורת הסימפונית של סנט פטרסבורג ברחבי ארה"ב, בסיור שהסתיים באולם אליס טולי שבמרכז לינקולן בניו יורק; ביצעה רסיטל באולם קדוגן בלונדון והופיע עם שרה צ'אנג בפיטסבורג; הופיעה עם התזמורת הקאמרית וינה בניצוחו של פיליפ אנטרמונט באולם מוצרט; הופיעה בפסטיבל הבינלאומי סרבנטינו שבמקסיקו; וכן הופיעה בטנגלווד, במרכז לאמנויות בפלורידה, פסטיבל האמנויות סרטוגה, ועוד. היא מושמעת באופן קבוע בתחנות רדיו ברחבי ארה"ב וזוכה לביקורות משבחות במיוחד על הופעותיה ועל הקלטותיה הרבות.

יוסי ארנהיים, יליד תל-אביב, הוא החלילן הראשי בתזמורת הפילהרמונית הישראלית מאז 1983, וסולן בינלאומי בעל קריירה מרשימה. הופיע מספר פעמים כסולן עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית, וכן עם תזמורות בחו"ל, בהן התזמורת הקאמרית של ברטיסלבה והתזמורת הקאמרית של דרום מערב גרמניה, התזמורת הסימפונית הלאומית של סין, תזמורת הרדיו של רומניה, תזמורת דוחנני מבודפשט ותזמורת "אי מוזיצ'י" ממונטריאול. כן הופיע ברסיטלים, בקונצרטים של מוסיקה קאמרית ובפסטיבלים בכל רחבי העולם. מנהלן המקצועי של תכניות הנשפנים של המרכז למוסיקה ירושלים, ומורה לחליל באקדמיה למוסיקה בירושלים ובביה"ס למוסיקה ע"ש בוכמן-מהטה בתל אביב. 13 תקליטורים בנגינתו ראו אור בחברות תקליטים שונות ברחבי העולם. מופיע גם במסגרת "ששבש" – האנסמבל היהודי-ערבי, הפועל מזה מספר שנים, בו הוא משתלב בנגינת מוזיקה מן המזרח התיכון יחד עם מיטב המוזיקאים מן המגזר הערבי בישראל. ההרכב זכה ב-2006 במדליית הסובלנות של פורום התרבות של אירופה על פעילותו.