תגיות

"טריקים בצלחת" – גן סיפור חדש בחולון בהשראת ספרה של הסופרת החולונית סימה להט ונכדתה עמית מירון

 

עד כה הוקמו ב'עיר הילדים' כ-40  גני סיפור המהווים גלריית חוצות ענקית לסיפורת ילדים ישראלית ובינלאומית

צילום: אלי נאמן
גן טריקים בצלחת 067 טריקים בצלחת 001 טריקים בצלחת 029 טריקים בצלחת 059 גן טריקים בצלחת 004

חולון – עיר הילדים משלימה בימים אלה גן חדש במסגרת פרויקט 'גן סיפור', המבוסס על פיסול סביבתי של מיטב האמנים בישראל שנעשה בהשראת סיפורי ילדים ידועים. מדובר בפרויקט יחיד מסוגו בארץ ואף בעולם, השואב אליו אלפי מבקרים ותיירים מדי שנה.

 

חנה הרצמן, מנכ"לית עיריית חולון: "מטרת הפרוייקט, המשלב  פיסול וספרות זמינים ונגישים לכולם, היא להגביר את המודעות והאהבה לספרות הילדים וההיכרות עם גיבוריה. הפרוייקט הוא גם חלק מפיתוחה של ה"ריאה הירוקה" בחולון, הנחשבת כיום לאחת הערים הירוקות בארץ"

הגן החדש – "טריקים בצלחת", שנפתח בימים אלה בשכונת ג'סי כהן בתוך גן 'התנאים',  הינו בהשראת ספרה של הסופרת תושבת העיר סימה להט ונכדתה עמית מירון. הגן  כולל מקבץ גדול ומרשים של פסלים צבעוניים ועליזים, שבוצעו על ידי הפסלת מירי קולן, אשר פיסלה גם את גן סיפור "הדינוזאור של דודו", המצוי בחורשת 'היובל'.

האיורים המקוריים בספר הינם של המאייר אורי ויסלר ותכנון הגן בוצע על ידי אדר' כרמלה גבריאל.

הספר עוסק בהתמודדויות שבהן נתקלים הורים רבים בהאכלת ילדיהם הפעוטים.

ברוח זו, הפסלים המרשימים  כוללים רכבת שנוסעת לתוך פה פתוח, דמויות אנשים ש'רודפים' אחרי ילד על מנת להאכילו באמצעות פיתויים שונים ועוד. גם השילוט בגן הינו ייחודי והוא עוצב על ידי הפסלת בצורת מאכלים שונים כמו קראוסון, פלפל וסוכריה. מלבד הפסלים הצבעוניים כולל הגן  מתקני משחק לפעוטות, ריהוט גן וכמובן רחבות דשא וגינון.

גן זה הינו החוליה המקשרת ברצף גני הסיפור הנמצאים בשכונת ג'סי כהן, מגן 'הארנב ממושי' עד לגן 'מגדל של קוביות בניתי'.

פרויקט "גן סיפור", אשר החל בחולון לפני למעלה מעשור, הוא אחד מהמיזמים התרבותיים המעניינים והמיוחדים בחולון, שהביאו לביסוס מעמדה כ"עיר הילדים",  לצד מוזיאון הילדים, המדיטק, מוזיאון הקריקטורות והקומיקס, המרכז לתיאטרון בובות ועוד. במרכזו של הפרוייקט פסלי סביבה, אותם עיצבו אמנים בהשראת סיפורי ילדים מוכרים ואהובים, המוצבים בעשרות  גנים ציבוריים ברחבי העיר. מאז פתיחת השלב הראשון של הגנים ב-2002 ועד היום הם הפכו  לאבן שואבת למבקרים רבים מהעיר ומהארץ, ובחופשות החגים והקיץ נערכות בהם פעילויות לילדים סביב הסיפורים המפוסלים.

בשנת 2009 זכה הפרוייקט  ב"פרס עזריאלי לתכנון אורבני" .

"גן סיפור" זה מצטרף ליתר גני הסיפור היפים הקיימים בעיר ובעיריית חולון מזמינים את הציבור להגיע לגן עם הספר והילדים ולחוות יחד חוויה משפחתית נעימה ומעשירה.

הכניסה לגנים חופשית בכל שעות היום ופרטים עליהם ניתן למצוא באתר העירוני

www.holon.muni.il