הפילהרמונית הישראלית הצעירה

בסימן 40 שנה למרכז המוסיקה ירושלים

הפילהרמונית הישראלית הצעירה של המרכז למוסיקה ירושלים תקיים את קונצרט סיום כנס החורף שלה ב-6 וב-7 בדצמבר, בתל אביב ובירושלים.

הקונצרט, בסימן 40 שנה למרכז המוסיקה ירושלים, בניצוחו של המנצח דניאל כהן, ובהשתתפות הסולנים: איתישפיראכינור, צביפלסרצלו, איתמרגולןפסנתר, כולם בוגרי תוכניות המצטיינים של המרכז

התזמורת הפילהרמונית הישראלית הצעירה של המרכז למוסיקה ירושלים תקיים את קונצרט סיום כנס החורף שלה ב-6 בדצמבר בהיכל התרבות בתל אביב, וב-7 בדצמבר בתיאטרון ירושלים.

הקונצרט, העומד בסימן 40 שנה למרכז למוסיקה ירושלים, בניצוחו של דניאל כהן ובהשתתפות הסולנים, איתי שפירא (כינור), צבי פלסר) צ’לו),  איתמר גולן (פסנתר), כולם בוגרי תכניות המצטיינים של המרכז.

 

צילום יעל אילן

צילום יעל אילן

הפילהרמונית הצעירה- יעל אילן (2) הפילהרמונית הצעירה- יעל אילן (3)

הד סלע, מנכ"ל המרכז למוסיקה ירושלים: "המפגש בין 90 הכישרונות הצעירים והנלהבים המרכיבים את הפילהרמונית הצעירה, לבין 4 אמנים בין לאומיים נהדרים, שצמחו אצלנו במרכז למוסיקה ירושלים ועברו מסלול הכשרה דומה לפני עשר, עשרים ושלושים שנה, מרגש אותי מאוד ומבטא בצורה קולעת את הישגי המרכז למוסיקה בארבעים שנותיו".

בקונצרט תבצע התזמורת את הפתיחה מתוך האופרה "הספר מסביליה" של רוסיני, קונצרטו משולש לפסנתר, כינור וצלו בדו מזור של בטהובן, ואת הפתיחה החגיגית 1812 של צ'ייקובסקי בהשתתפות מקהלת כלי נשיפה ממתכת.

הקונצרט, מסכם את כנס החורף של התזמורת הפילהרמונית הצעירה, שבוע  של פעילות אינטנסיבית בקמפוס ביה"ס למדעים ואמנויות בירושלים, שבמהלכם כ-90 חברי התזמורת למדו וניגנו בהדרכת בכירי המוסיקאים מישראל ומחו"ל.

דניאל כהן, בוגר תכניות המצטיינים של המרכז למוסיקה בירושלים, הינו המנהל המוסיקאלי של התזמורת הקאמרית של ג'רזי והמנהל האמנותי של אנסמבל גרופיוס בשיתוף עם השחקן איתי טיראן. דניאל למד ניצח באקדמיה המלכותית בלונדון והיה מנצח עוזר לדניאל ברנבוים בתזמורת הדיוואן מזרח-מערב. הוא ניצח על תזמורות רבות כולל התזמורת הפילהרמונית הישראלית, תזמורת הארנה של וורונה, התזמורת הסימפונית של לוצרן, התזמורת הלאומית במונפלייה, התזמורת הקאמרית של האיחוד האירופי, התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון ועוד. באפריל 2010 מונה דניאל למנצח הבית של התזמורת הקאמרית הישראלית. דניאל הינו זוכה מלגות של קרן התרבות אמריקה-ישראל.

התזמורת הפילהרמונית הישראלית הצעירה היא תזמורת הנוער הסימפונית הלאומית של ישראל. היא פועלת בניהולו של המרכז למוסיקה ירושלים בשיתוף התזמורת הפילהרמונית הישראלית, ומורכבת מ-90 הנגנים הצעירים הבולטים בישראל, בני 18-14, רובם הגדול זוכי מלגות קרן התרבות אמריקה-ישראל, אשר נבחרים ומוזמנים להצטרף לשורותיה מכל רחבי הארץ.

הפילהרמונית הישראלית הצעירה משרתת מטרות חינוכיות-מוסיקליות רבות חשיבות: היא מאפשרת לצעירים מצטיינים, שהכשרתם מתמקדת בנגינה סולנית, לגלות את הקסם שבעשייה המשותפת ולחוות את האנרגיה האדירה הטמונה בגוף התזמורתי – שלם הגדול בהרבה מחלקיו; היא מעניקה למשתתפיה הזדמנות נדירה להכיר את הרפרטואר הסימפוני במיטבו, לרכוש מיומנויות חיוניות להמשך דרכם ולהופיע על הבמות המרכזיות בישראל.

בשנים האחרונות ניצחו על התזמורת יוהאנס וילדנר (אוסטריה), הנס פטר אוקסנהופר (אוסטריה), שו אי-ין (סין), אבנר בירון, סלבדור ברוטונס (ספרד), זאב דורמן, אילן וולקוב, ירון טראוב (גרמניה-ישראל), ארתור פוסט (ארה"ב) ואריאל צוקרמן (גרמניה-ישראל).

בתכנית: הפתיחה מתוך האופרה "הספר מסביליה" של רוסיני, קונצרטו משולש לפסנתר, כינור וצלו בדו מזור של בטהובן והפתיחה החגיגית 1812 של צ'ייקובסקי בהשתתפות מקהלת כלי נשיפה ממתכת.

הפילהרמונית הישראלית הצעירה יום שישי, 6/12/13, בשעה 11:00, היכל התרבות ע”ש צ’רלס ברונפמן, אולם ע"ש לואי, תל אביב, מחיר כרטיס: 70/55 ₪. לרכישת כרטיסים: 1-700-70-30-30

הפילהרמונית הישראלית הצעירה  מוצ"ש, 7/12/13, בשעה 21:00, אולם הנרי קראון, תיאטרון ירושלים. מחיר כרטיס 70/55 ₪, לרכישת כרטיסים:. 02-5605755