שר התיירות, ד"ר עוזי לנדאו, השתתף בישיבת הדירקטוריון הראשונה של החברה לפיתוח עכו העתיקה, בראשות היו"ר הנכנס אמיר סולרסקי

 

השר לנדאו: "היו"ר הנכנס יוביל את עכו לשיאים תיירותיים"

 

בתוך כך, יחנוך השר לנדאו בצהרים את שלוחת משרד התיירות בחיפה * השר לנדאו: "מאמצי משרד התיירות נושאים פרי, ואנו עדים לתנופה של התיירות בצפון. נוכחות המשרד נדרשת גם בצפון, על מנת להגביר את העשייה, את הנגישות ואת הזמינות עבור התעשייה ולרווחת הנופשים"

 

יחצ

יחצ

היום (ג') התקיימה ישיבת הדירקטוריון הראשונה של החברה לפיתוח עכו העתיקה בראשותו של היו"ר הנכנס, אמיר סולרסקי.

דירקטוריון החברה מינה את סולרסקי לכהן כיו"ר החברה לפיתוח עכו העתיקה לפני כחודשיים, זאת בהמלצת שר התיירות לנדאו. לאחר בחירתו עי הדירקטוריון, אושרה מועמדותו של סולרסקי על ידי הוועדה לבדיקת מינויים בראשות השופט ברנר.

היום (ג') התנהלה הישיבה הראשונה אותה הוביל סולרסקי כיו"ר הדירקטוריון. שר התיירות כיבד את המעמד בנוכחותו. בישיבה נדונו עניינים שוטפים, תקציב לשנת 2014, שיווק, הגדרת מסגרת עבודה ועוד.

אמיר סולרסקי (48), משמש גם כסמנכ"ל החברה העירונית לתרבות, ספורט ונופש ומנהל הרשות העירונית לספורט בראשון לציון, שזכתה לאחרונה בפרס השרה לתרבות ולספורט על ניהול, השקעה והשיגיה בספורט זו השנה השנייה ברציפות. הוא בעל תואר ראשון במנהל עסקים ותואר שני במנהל חינוך. עד לפני שנה כיהן סולרסקי כדירקטור ויו"ר ועדת הפרויקטים של החברה הממשלתית לתיירות (חמ"ת).

 

שר התיירות, ד"ר עוזי לנדאו, התייחס למינויו של סולרסקי וברך אותו: "אמיר הינו בעל ניסיון מוכח בניהול והובלה של פרויקטים, ניהול תקציבים והיכרות מעמיקה עם התחום הציבורי ועולם התיירות. עכו נמצאת בתנופה תיירותית. אמיר הוכיח את עצמו בתפקידיו השונים, והנני סמוך ובטוח שבשיתוף פעולה עם משרד התיירות הוא יוביל את עכו לשיאים תיירותיים. אני מאחל לו הצלחה רבה".

 

סולרסקי, מצדו, ציין כי "התפקיד מאוד מאתגר ומעניין, ובקדנציה הנוכחית אעשה את המיטב על מנת שהעיר עכו, על אתריה הייחודיים והיפים, תתפוס את מקומה הראוי בקרב תיירות הפנים והתיירות הנכנסת בישראל".

החברה לפיתוח עכו העתיקה הינה חברה ממשלתית הכפופה למשרד התיירות ואמונה על פיתוח עכו כעיר תיירותית- פיתוח מתחמי התיירות בעיר, טיפוח איכות המוצר לטובת התיירים הפוקדים את העיר.

כיום, החברה מפתחת פרויקטים תיירותיים ברחבי הארץ בהיקף של 25 מיליון ₪ בשנה.

בשנים האחרונות, הובילה החברה פרויקטים שונים, ביניהם: שיפוץ מתחם אולמות האבירים, עזרה בהקמה וחידוש מלונות בעיר והבאת מקבלי החלטות בתחום התיירות לישראל.

החברה הינה חלק ממערך של משרד התיירות לטובת פיתוח עכו כעיר תיירות. בנוסף, משקיע משרד התיירות רבות בשיווק עכו, מקצה מענקים לפיתוח העיר ולבניית בתי מלון, כמו גם להשקעה בתשתיות תיירות. המשרד פועל, בין השאר להגברת חשיפת העיר עכו למבקרים מרחבי העולם, לרבות תיירי דת וידוענים.

בתוך כך, יחנוך היום השר לנדאו את פתיחתה של שלוחת משרד התיירות בחיפה.

שר התיירות לנדאו: "מאמצי משרד התיירות נושאים פרי, ואנו עדים לתנופה של התיירות בצפון- נצרת הכפילה את מספר החדרים שלה, וכך גם חיפה. עכו נמצאת בתנופה תיירותית, מלונות חדשים נבנים בסובב כינרת ובמגדל, ברגבה, בגליל המערבי ועוד.

"הגענו להבנה שנדרשת נוכחות שלנו בצפון, על מנת להגביר את העשייה, את הנגישות ואת הזמינות של משרד התיירות עבור התעשייה ועבור הנופשים באזורים אלה", דברי השר לנדאו.