תגיות

פסטיבל אילת הבינלאומי התשיעי למוסיקה קאמרית

אמנים מהשורה הראשונה בעולם, פרמיירות בינלאומיות, מחול, ג'אז, מוסיקת אתנית וכמובן, הרבה מוסיקה קאמרית משובחת – כל אלו ועוד בפסטיבל אילת התשיעי למוסיקה קאמרית

24 בפברואר עד ה-1 במרץ 2014, מלון דן, אילת

 ????????????? וינסט פיירני- dean benicci

כמדי שנה, גם פסטיבל אילת הבינלאומי התשיעי למוסיקה קאמרית יביא לישראל שורה של הפקות מסקרנות מרחבי תבל, סולנים בעלי שם עולמי ושיתופי פעולה ייחודיים. הפסטיבל –  מהאירועים המוסיקליים החשובים שמתקיימים בישראל – זוכה להצלחה אדירה מצוינים ולתשבחות ברחבי העולם.לאחר הפסטיבל השמיני, שזכה לתהודה גבוהה במיוחד ומשך קהל מכל רחבי הארץ ומהעולם, בין השאר בעקבות השתתפותו של השחקן ההוליוודי ג'ון מלקוביץ', מארח מלון דן אילת זו השנה השנייה את הפסטיבל.

בין כוכבי הפסטיבל השנה בולט הרכב הבארוק הבריטי Red Priest, ככל הנראה ההרכב הקלאסי היחיד שמושווה לענקי בידור כמו "האבנים המתגלגלות", האחים מרקס, ספייק ג'ונס ו"סירק דה סוליי". ההרכב יעלה מופע מוסיקה/מחול/מולטימדיה המבוסס על "ארבע העונות"  של ויואלדי בשיתוף רקדני אנסמבל בת שבע. ההרכב, ששמו "הכומר האדום" לקוח מכינויו של המלחין הנודע אנטוניו ויואלדי, מציע מופעים תיאטרליים מלאי הומור וחן של מוסיקה מתקופת הבארוק. בפסטיבל יעלה ההרכב תכנית נוספת, שתהיה נגישה לכל המשפחה ותוקדש למוסיקה מאת הנדל.

קרדיט  Eric richmod

קרדיט Eric richmod

עוד יארח הפסטיבל את רביעיית ברודסקי הבריטית, שמוכרת בין היתר בשל הופעותיה עם אלוויס קוסטלו. הרביעייה תעלה בארץ את הפרויקט החדש שלה, "עצים, חומות, ערים" – מחזור שירים עם זמרת המצו-סופרן לורה ליקסנברג, הכולל שמונה שירים שנכתבו על ידי מלחינים מרחבי העולם ומוקדשים לערים שבלבן חומה. העיר ירושלים מיוצגת בפרויקט על ידי המלחין זוכה פרס אופיר  חביב האנה שחאדה, שחיבר את המוסיקה לסרט "ביקור התזמורת" ושיהיה מאורחי הפסטיבל. הפרויקט, שעלה לאחרונה בבכורה בלונדון ויצא בעונה הבאה לסיבוב הופעות עולמי, משלב סגנונות מוסיקה שונים למחזור שירים המסמל חיים, חופש, סביבה, צמיחה ושלום. כל עיר במחזור מאזכרת גם עץ מסוים, ועל כן שמו של הפרויקט. בקונצרט יבצע ההרכב גם מוסיקה מאת ביורק, שוברט ופרסל. הקונצרט יעלה גם בירושלים בימקא ב-26.2 בשעה 20:30.

מאסטוניה תגיע רביעיית Art Jazz עם הכנר אנדרס מוסטונן לביצוע תכנית ג'אזית המבוססת על ואריאציות גולדברג מאת י.ס.באך. גם הפסנתר המושווה של באך יוצג לקהל ברסיטל של הפסנתרן הנודע דניאל-בן פיינאר מדרום אפריקה.

התזמורת הקאמרית לרמן מרוסיה, בניצוחו של איגור לרמן, תגיע לראשונה לישראל, ותעלה שלושה קונצרטים ובהם מיטב הקונצ'רטי לכינור, פסנתר, צ'לו וחצוצרה בביצוע סולני הפסטיבל, כמו גם יצירות תזמורתיות אהובות. מארה"ב יגיע החצוצרן הדגול ינס לינדמן לביצוע מוסיקה קלאסית ומוסיקה צוענית. עוד בגזרת ה"קרוסאובר" (מיזוג מוסיקלי) יארח הפסטיבל את דואו הצ'לו-אקורדיון הצרפתי: סאלק-פראני שיעלו תכנית לילית של ג'אז, מוסיקה צוענית ומוסיקת עולם.

רשימת הסולנים המפוארת של הפסטיבל תכלול את הכנרים קלואי הנסליפ, אני שנארך, ואנטון ברכובסקי; הצ'לנים טורלייף טדן ופרנסואה סאלק; הפסנתרנים דניאל-בן פיינאר,

דני דרייבר, ואמיר כץ; החצוצרן ינס לינדמן ונגן האקורדיאון וינסנט פיירני. חלק מסולני הפסטיבל, שהינם גם מורים מבוקשים ברחבי העולם, יעבירו כיתות אמן למוסיקאים מצטיינים מישראל ומחוצה לה. אליהם יחברו מורים נוספים ולראשונה יועברו בפסטיבל כיתות אמן למנצחים על ידי המנצח הישראלי הנודע ליאור שמבדל. את כיתות האמן וקונצרט הסיום תלווה התזמורת הקאמרית לרמן.

הפסטיבל יתארח השנה במלון דן והקונצרטים יחולקו בין שני אולמות המלון: אולם תרשיש ואולם הכחול הגדול.

 

מבצעים מיוחדים וחבילות כרטיסים:

עלות חבילה של 6 קונצרטים היא 800 ₪

כניסה חופשית לכל אירועי הפסטיבל: 1,400 ₪.