ע"ש פרידל שטרן ז"ל

התחרות נערכת זו השנה השנייה על ידי המוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס בחולון

פרס הזכייה הינו 21,000 ש"ח

העבודות המשתתפות בתחרות מוצגות במוזיאון במסגרת התערוכה "ישראל יוצאת לפנסיה"

11/3/14 – 21/6/14

המוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס בחולון, הכריז אמש, באירוע הפתיחה של התערוכה "ישראל יוצאת לפנסיה", על המאייר והקריקטוריסט יונתן וקסמן כזוכה במקום הראשון בתחרות לקריקטוריסטיות הומוריסטיות ע"ש פרידל שטרן ז"ל. נושא התחרות לשנה זו הינה כשמה של התערוכה – "ישראל יוצאת לפנסיה".

_¬_ק_¿_ץ_¬ ___¿_ש_ף_£ 2014-_צ_ץ_¢_פ _ס___ר_ע_ץ_¿_ש_ש_¬ _פ_______ץ_____ש_¥-_ש_ץ___¬_ƒ _ץ_______ƒ

יונתן וקסמן בן ה 39 יליד ירושלים, בוגר המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל, עוסק בקומיקס ובאיור ואף נמנה בין מייסדי עיתוני הקומיקס "בלנדר" ו"הצופר". בשנים האחרונות עוסק וקסמן בקריקטורות פוליטיות.

על התחרות "ישראל יוצאת לפנסיה": על פי צוואתה של הקריקטוריסטית הישראלית פרידל שטרן, הוקמה  לפני מותה קרן על שמה וייעודה קיום תחרות קריקטורות לא פוליטיות המשקפות את הווי החיים בארץ.  המוזיאון מקיים זו הפעם השנייה את התחרות לקריקטורה הומוריסטית ע"ש פרידל שטרן ז"ל – בהתאם לצוואתה. תחרות זו, המתייחסת לקריקטורות שאינן פוליטיות, מתקיימת פעם בשנתיים ונושאת פרסים למקצוענים וחובבנים:

פרס למקום הראשון בקטגוריית המקצוענים הינו 21,000 ₪

ופרס למקום הראשון בקטגורית החובבים הינו  9,000 ₪.

לצד הצגתן של עבודות התחרות, יוצגו בתערוכה עבודותיה של פרידל שטרן המשקפות את נקודת המבט המצוירת שלה לזקנה: עבודות החושפות לראשונה את הצד הנוגה של פרידל. סדרת איורים שעשתה בשנות השבעים והשמונים של המאה שעברה בביקורה ביערות הכרמל בהם ניתן לראות אנשים מבוגרים, בפעילות יום יומית דוממת. בנוסף, יוצגו פורטרטים של פרידל אותם ציירה בשנותיה האחרונות וכמי שעסקה בדימוי העצמי הנשי לאורך שנותיה כמאיירת, אינה חוששת להראות את סימני הזמן כפי שמשתקפים במראה.

כמו כן, תוצג מחווה מצוירת של המאייר ואמן האנימציה יוחנן לקיצביץ' לזוגיות מתבגרת, אותה קיבץ בספר "כלוב הזהב", המאיר בצורה רגישה את החיים לאחר היציאה לפנסיה. נושאי איוריו של לקיצביץ' לקוחים מחיי היום-יום של בני זוג החיים יחד עשרות שנים, התחרות ביניהם, השמחה לאיד, התנשאות של האחד והפגיעה באחר.

המוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס

רחוב חיים ויצמן 61, חולון.