תגיות

,

כשגוף ונפש נפגשים

שת"פ – מעיינות חמי טבריה עם יקב לוריא

לחיים ! אתר "מעיינות חמי טבריה" המחודש ויקב הבוטיק "לוריא", חברו לשיתוף פעולה עסקי להשלמת החוויה המענגת לגופנפש באתר המרחצאות, להנאת המבקרים הרבים

לא מזמן ביקרתי במעיינות חמי טבריה ונהנתי מאוד, שמחתי לשמוע על הודעה זו של שת"פ עם יקב לוריא אחד המצויינים שיש בגליל העליון .

החל מהחודש הקרוב ולקראת חג הפסח, יינות "יקב לוריא" יוצגו ויימכרו בעמדת בר מרשימה שתוצב בלובי של האתר. המבקרים באתר המעיינות יוכלו ליהנות בין טבילה בבריכות התרמו מינרליות, לבין עיסוי לגוף, מלגימת כוסית יין איכותי, המשמח לבב אנוש. גוף ונפש חברו להם יחדיו…

אתר מעיינות חמי טבריה עבר לפני כשנה לניהולה של חברת "מלונות חמשת חושים" , ומאז עבר עיצוב ושדרוג מחדש, הן במראה והן בקונספט. נערכים במקום ארועים וסדנאות ייחודיות לקהלי יעד שונים, כמו – סדנת קערות טיבטיות, אירועי יום האישה, חתונות מיוחדות לאור ירח המשקיף על הכנרת, וכמו כן, נבנו חבילות פינוק ספציפיות – "קסם כנרת" , המתאימות לקבוצות ואנשים פרטיים על מנת להציע מגוון רחב של אפשרויות ולמתג את האתר כאתר נופש איכותי המתאים לכל עונה ולכל גיל, בסטנדרטים גבוהים.

פיתוחו ושדרוגו של אתר מעיינות חמי טבריה ממשיך במרץ רב ובהשקעה לא מבוטלת. בימים אלה, מוקם באתר מיזם משותף של חברת מלונות חמשת החושים ויקב לוריא – חנות ומרכז מבקרים של יין בוטיק מבית היוצר של יקב לוריא. הקמת חנות יין ומרכז מבקרים במעיינות חמי טבריה מהווה נדבך נוסף לאסטרטגיה העסקית של מלונות חמשת החושים להשבחה ופיתוח של אתר מעיינות חמי טבריה. מיזם זה הינו חוליה נוספת בשרשרת המאמצים הרבים של מלונות חמשת החושים לטיפוח האתר, מיצובו ושדרוגו בתכנים נוספים לקהל הרחב.  מרכז המבקרים יכלול סדנאות טעימות, הדרכה על יינות, ערבי גבינות ויין והרצאות. כמו כן, יימכרו במקום מוצרים גליליים, כמו שמן זית, דבש ועוד.

עו"ד גולן אמסלם, מבעלי חברת מלונות חמשת החושים מציין: "כהמשך ישיר להשקעות והפיתוח שביצענו בשנה החולפת במעיינות חמי טבריה, אנו ממשיכים בבניית קונספט ויציקת תכנים חדשים ומרעננים באתר ולפיכך החלטנו להקים מרכז מבקרים וחנות יין בוטיק עם אחד מהיקבים האיכותיים ביותר בישראל – יקב לוריא. אנו רואים בשת"פ עם בעלי היקב, משפחת סיידא, מנוף נוסף לצמיחה של מעיינות חמי טבריה. אנו חברה ששואפת לצמוח ולהתרחב ועל כן נמשיך לפתח מוצרים חדשים, להקפיד על איכות ומצוינות ולהעניק לאורחינו חווית שירות ואירוח ברמה הגבוהה ביותר".

יקב לוריא הינו בעלות משפחת סיידא. בלב הגליל העליון, במדרונות המערביים שלמרגלות הר מירון בגובה של 840 עד 890 מטר, נטע יוסף סיידא, נצר למשפחת חקלאים, את כרמי הענבים של יקב לוריא הפרושים על כ – 200 דונם. ייחודו של הכרם מתבטא בשילוב נדיר של שכבות אדמת בזלת, טרה רוסה וגיר בחלקה אחת. מבנה האדמה בכרם, גובהו הרב, הקרקע המנוקזת, האקלים הייחודי באזור,שיטות ההשקייה בטכנולוגיה מתקדמת, דישון אורגני (קומפוסט מייצור עצמי) – יוצרים תנאים מצויינים לגידול ענבי יין איכותיים. יוסף סיידא, חקלאי – אומן, נצר למשפחת חקלאים מתוניס, למד את אופי האדמה במשך שנים ארוכות של גידול מטעי פירות. על אף שמטעי הפירות היו ידועים לכל בשל טעמם המיוחד, הרגיש יוסף שבכדי לממש בשלמות את יעוד הקרקע, עליו לטעת בה כרמי יין. לאופן הנטיעה הקדיש מחשבה רבה ומהיכרותו האינטימית את האדמה בחר יוסף את זני הענבים המתאימים ביותר לכל חלקת כרם. עד היום יוסף מקדיש את מלוא עמלו כדי למצות את המיטב מהאיזור, ולגדל בו את הענבים הטובים ביותר.

גידי סיידא, בן כורם, למד את אהבת האדמה מאביו עוד בילדותו, מבעלי יקב לוריא מציין: "יקב לוריא גאה ונרגש להרחיב את פעילותו המבורכת ומביא את חזונו ומוצריו לטבריה, אנו גאים להיות חלק ממשפחת מלונות חמשת החושים ומעיינות חמי טבריה ולהביא את יינותינו המשובחים לטבריה. לקוחות רבים מגיעים ליקב מאזור טבריה ומאזור המרכז על מנת לטעום מיינותינו המשובחים. עכשיו אנו נהיה קרובים יותר ונגישים יותר, כבר בחג הקרוב יהיה ניתן לטעום ולרכוש מיינות היקב במעיינות חמי טבריה (בניהם – שרדונה, קברנה סוביניון, שירז, גרנד ויטל, גוורצטרמינר, טרסה ורוזה). אני רואה במתחם זה עוגן לתרבות היין בטבריה. מהיום לא צריך לטוס לאירופה, אפשר פשוט לנסוע מספר דקות וליהנות מהרצאות מרתקות הכוללות טעימות ומהדרכות יין ממקור ראשון, מהאנשים שמייצרים את היין".

צילום יקב לוריא

צילום יקב לוריא

צילום יקב לוריא

צילום יקב לוריא

עוד באתר מעיינות חמי טבריה, נבנתה על קו הכנרת מסעדת שף איכותית ויפיפייה, על טהרת הבשר והדגים – "היגאה" (ע"ש אלת ההיגיינה- מטבע עתיק שנמצא שם במקום), שתהיה פתוחה וכשרה במהלך חג הפסח.

היין כשר לפסח