נוף עתאמנה-אסמעיל היא ה"מאסטר שף" של מדינת ישראל

נוף עתאמנה-אסמעיל היא ה"מאסטר שף" של מדינת ישראל

אחרי עונה של "מאסטר שף" ובסיומו של ערב גמר מותח במיוחד, זכתה נוף עתאמנה-אסמעיל, דוקטור למיקרוביולוגיה מבאקה אל גרביה, בתואר "המאסטר שף של ישראל"

 

נוף (32), נשואה+3 מבאקה אל גרביה, עשתה את הדוקטורט שלה בטכניון במיקרוביולוגיה ימית. היא נחשפה לבישול דרך סבתה ובגיל 13 התחילה לבשל לבד. נוף אומרת שהחיים שלה מוקדשים למדע ולמטבח. המדע והבישול משתלבים טוב כשמדובר בניסוי וטעייה, מולקולאריות ומחקר.  החלום שלה הוא להקים בית ספר קולינרי מעורב בו יהודים וערביים ילמדו את רזי הבישול.

מול נוף התמודדו מסרט וולדמיכאל בת 42, מעצבת פנים מרשפון ועידו קרוננברג בן 54, איש עסקים מסביון.

צילום-עודד-קרנ

מנות הגמר  של הפיינליסטים  נטעמו ע"י השופטים ועל ידי 100 שזכו להיות טועמים. לצורך הטעימות שיחזר במדויק צוות טבחים, לפי מתכון של הפיינליסטים, את המנות שהוגשו לטועמים.

לאחר מכן, קבעו השופטים כי נוף  ועידו הם השניים שעלו לשלב הסופי בתחרות ויתחרו זו מול זה.

השנה, לראשונה בתולדות מאסטר שף העולמי, שודר הדו קרב האחרון  בשידור חי.  זוהי הפעם הראשונה בתולדות התכנית בעולם, בה תהליך ההכנה של המנה הגורלית ביותר של העונה, הועבר בשידור חי ולא צולם מראש

כשבעצם – הכל יכול לקרות.

אלכס מאהון, נשיאת Shine Group חברת ההפקה הבריטית שיצרה את מאסטר שף, התייחסה לעונה ששודרה בקשת וגם למהלך המאתגר: "מדהים לראות איך מאסטר שף ישראל חושפת שוב כישרונות יוצאי דופן, כישרונות שעברו דרך יפה, מספרות סיפור ומציתות את הדמיון של הקהל הישראלי.  הצוות המבריק והמסור בקשת, הופך אותה לשותפה בעלת ערך שממשיכה למתוח את גבולות הפורמט – ואין דוגמא טובה יותר ממשימת הגמר בשידור חי. החלטה זאת הופכת את התוכנית לטלוויזיה שחובה לצפות בה".

"מאסטר שף" הינה התכנית הנצפית ביותר כיום בטלוויזיה. העונה הרביעית של "מאסטר שף" שברה שיא צפייה במהלך העונה והובילה את טבלאות הצפייה.