תגיות

, , , , , , , ,

בקונצרט סיום העונה, תארח הסימפונית ראשון לציון את האנסמבל הקולי החדש, המקהלה הקאמרית ואת הסולנים שרון רוסטורף- זמיר, פליקס ליבשיץ וולדימר בראון

בקונצרט, בניצוחו של המנצח הבינלאומי קונסטנטין צ'ודובסקי, תבצע התזמורת יצירות מאת ורדי, מוסורגסקי, בורודין ורחמנינוב

 המנצח קונסטנטין צ'ודובסקי 1צילום יחצ (4) (1280x822)יחצ

"התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון" תקיים  ב7 ביולי (תל אביב) וב-5 ביולי,

ה- 8 וה- 9 ביולי (היכל התרבות ראשון לציון) את הקונצרט השמיני והאחרון שלה לעונת הקונצרטים

2014-2013.

בקונצרט, "הפעמונים", בניצוחו של קונסטנטין צ'ודובסקי (Konstantin chudovsky) תארח התזמורתאת האנסמבל הקולי החדש, את המקהלה הקאמרית שליד האקדמיה למוסיקה ולמחול ירושלים ואת הסולנים: שרון רוסטורף-זמיר, סופרן, פליקס ליבשיץ, טנור וולדימיר בראון, בס.

ולדימיר בראון 2

תוכנית הקונצרט היא על טהרת המוסיקה הרוסית (למעט קטע מקהלה מפורסם מתוך "הטרובדור" של ורדי – האחרון בסדרת פתיחות וקטעים מתוך אופרות של ורדי ששובצו בתוכניות התזמורת במהלך העונה, לרגל שנת ורדי).

במרכז התוכנית – "הפעמונים" – סימפוניה כוראלית שכתב רחמנינוב למילות שירו של אדגר אלן פו. היצירה מתארת את צליל הפעמונים במהלך מחזור החיים: פעמוני מזחלת השלג (נעורים), פעמוני החתונה, פעמונים רועמים של אמצע החיים ופעמוני המוות והאבל.בנוסף, יבוצעו יצירות מוכרות ואהובות של מוסורגסקי ("לילה על הר קרח" ו"שחר על נהר מוסקבה") והמחולות הפולובציים מתוך האופרה "הנסיך איגור" של בורודין

קונסטנטין צ'ודובסקי הוא המנצח הראשי של בית האופרה בסנטיאגו, צ'ילה וכן מנצח באופרה "הליקון" במוסקבה. בנוסף ניצח צ'ודובסקי על תזמורות רבות בערי רוסיה, באזרביג'אן, וכן באוסטריה, באסטוניה ובצרפת. צ'ודובסקי ניצח על אופרות רבות, ניצח על נוסח תזמורתי שלו לאופרה "הנסיך איגור", וכן ניצח בסיורי אופרה בינלאומיים בספרד, בצרפת ובקפריסין. עוד ניצח צ'ודובסקי על יצירות הבלט הגדולות של צ'ייקובסקי, פרוקופייב וסטרווינסקי ועל יצירות הרפרטואר הסימפוני המוכר. ב-2011 זיכתה אותו אגודת מבקרי המוסיקה בצ'ילה בפרס על הפקת "בוריס גודונוב" שעליה ניצח. באותה שנה ציין ה"פיננשל טיימס" הלונדוני את צ'ודובסקי כאחד מ-25 אמנים מבטיחים שאחריהם כדאי לעקוב.

שרון רוסטורף, סופרן, מהזמרות הקלאסיות הבכירות בישראל, אשר לה קריירה הנפרשת על פני שנים רבות וסגנונות רבים. בגיל 24 הצטרפה שרון כסולנית לבית האופרה בפרנקפורט והופיעה רבות בכל אירופה, ארצות הברית ויפן, באופרות קונצרטים ורסיטלים. כמו כן, הופיעה בבתי האופרה של פריז, פראג, בילבאו, מדריד, רומא, לונדון ועוד. נקודת תפנית חשובה בקריירה שלה חלה ב- 2001, כאשר שרה בהפקת "הכתרתה של פופיאה" מאת מונטוורדי באופרה הישראלית בניצוחו של הארי ביקט, שם התגלתה גם ביכולותיה כזמרת בארוק. מאז, ובמשך שתיים עשרה שנים, ביצעה ממיטב האופרות והיצירות של מונטוורדי, ויולדי,באך, סקרלטי, טלמן ובעיקר הנדל. מפרי עטו של האחרון הקליטה את האופרות אמדיג'י, פלורידנטה, טזאו ורודריגו, לחברות תקליטים נודעות, כגון ארכיב ודוייטשה גרמופון, עם מיטב תזמורות ומנצחי הבארוק.בשנת 2008 הקליטה יחד עם יונתן זק אלבום המוקדש כולו לשירי שומאן, אשר נבחר על ידי כמה מבקרים כאחד האלבומים הטובים של שנת 2008. האלבום "לזכור עד כלות", המוקדש כולו ליצירות מלחינים ישראלים לשיריו של יעקוב ברזילי, שיצא בשנת 2012 בחברת רומאו, היה מועמד לפרס הגראמי בקטגורית אלבומי סולו.

פליקס ליבשיץ, טנור, זכה בפרס הראשון בתחרות הזמרה בקייב בעקבותיו הוזמן להצטרף לבית האופרה בדונטסק. הופיע כסולן ברוסיה, גרמניה, פולין, הונגריה, שוודיה וארה"ב וספרד ושר בין היתר את אלפרדו (לה טרוויאטה) ישמעאל (נבוקו), לנסקי (יבגני אונייגין), ארתורו ואדגרדו (לוצ'יה די למרמור), דוכס (ריגולטו) יגורביץ' (הנסיך איגור). באופרה הישראלית החדשה שר את הניהיליסט (ליידי מקבת ממצנסק), בורסה (ריגולטו), פלשתי (שמשון ודלילה), טמינו (חליל הקסם הקטן) ארתורו (לוצ'יה די למרמור) ותצפיתן  (בילי באד) קודריאש (קטיה קבנובה) מלקולם (מקבת), בפה (פליאצ'י), השוטה (ווצק) אדמונדו והמורה למחול (מנון לסקו) מאלף החיות  ורב המשרתים בבית פנינל (רוזנקווליר) ושר לצדה של לובה קזרנובסקיה בשטוקהולם. . מרבה להופיע ברסיטלים בישראל ובחו"ל בתכניות הכוללות מוסיקה יהודית בשפות שונות.

ולדימיר בראון, בס-בריטון ,מבכירי זמרי האופרה בישראל שר באופרה של נובוסיבירסק, משם עבר לבית האופרה של טאשקנט ושם בשנת 1986 הוענק לו התואר החשוב של "אמן העם" באוזבקיסטן עד עלייתו לישראל ב-1991. ברוסיה שר עשרות תפקידים ראשיים בהפקות אופרה שונות, היה אמן אורח בבתי האופרה של מוסקבה, קייב, טאלין, אלמה-אטה, קאזאן, מינסק ועוד וכן יצא לסיורי הופעות בגרמניה וברומניה.  השתתף בפסטיבלי אופרה בינלאומיים ,בין השנים 1993 ו-1996 נמנה על זמרי בית האופרה הממלכתי של שטוטגארט, וכן התארח בפסטיבל האופרה בסקופייה שבמקדוניה. באופרה הישראלית שר עשרות תפקידים לרבות תפקידים ראשיים, ב"לה טרוויאטה" "ריגולטו", "מדאם בטרפליי", ""סיפורי הופמן"  ו"חליל הקסם.

האנסמבל הקולי הישראלי מאז נוסד האנסמבל הקולי הישראלי בידי יובל בן עוזר בשנת 1993, כבש את מקומו כגוף הקולי המקהלתי הקאמרי המוביל בישראל. האנסמבל, , מופיע במיטב האולמות והפסטיבלים בארץ בסדרת קונצרטים משלו וכן עם התזמורות המובילות בארץ, כשהוא זוכה להצלחה הן בקרב הקהל והן בקרב מבקרים ומוסיקאים. רפרטואר המוסיקה הקאמרית הקולית של האנסמבל משתרע ממוסיקת ימי הביניים ועד למוסיקה בת זמננו ובכלל זה יצירות אוונגרדיות והקלטות פס-קול לסרטים. האנסמבל הקולי הישראלי מופיע עם התזמורות המובילות בישראל ועם מנצחים מן השורה הראשונה בעולםומשתתף באורח קבוע בסדרות קונצרטים בערים הגדולות בארץ. כמו כן הוא משתתף בפסטיבלים בינלאומיים בכל רחבי אירופה.

המקהלה הקאמרית שליד האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים, זוכת המקום הראשון בתחרות המקהלות הארצית לשנת 2008, מונה כ – 30 חברים – רובם סטודנטים למוסיקה באקדמיה בירושלים. כבר בראשית דרכה הוכרה כאחת המקהלות הטובות בארץ והופיעה עם תזמורות רבותביצעה בין השאר את היצירה "דיקסיט דומינוס" מאת ג.פ. הנדל בניצוחו של מאסטרו ג'ון נלסון והתזמורת הקאמרית הישראלית, וקיימה ביצוע משותף ביחד עם המקהלה הקאמרית של האקדמיה למוסיקה בתל-אביב ע"ש אגודת ידידי האוניברסיטה בשוויץ של הרקוויאם הגרמני של ברהמס למקהלה ופסנתר בארבע ידיים.

 

 

התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון נוסדה בשנת 1988 ובתוך זמן קצר התמקמה בקצה העליון של הפירמידה האמנותית, כגוף מוסיקלי מוביל ומחדש בישראל. משנת 1989 משמשת התזמורת בהצלחה רבה כתזמורת הבית של האופרה הישראלית. על עשייתה יוצאת דופן והצטיינותה בביצועה של היצירה הישראלית המקורית, בהפצתה ובקידומה זכתה התזמורת בפרס אקו"ם לשנת 1991 (תשנ"א). התזמורת הינה הראשונה שביצעה בישראל בקונצרטים פומביים יצירותיהם מאת ריכרד שטראוס ואלכסנדר זמלינסקי. והשתתפה בפסטיבלים בינלאומיים יוקרתיים. החל משנת 2010 לוקחת התזמורת חלק חשוב ומרכזי בהפקות האופרה במצדה בשיתוף האופרה הישראלית, עד כה עלו האופרות "נבוקו" (בשנת 2010) ,"אאידה" (בשנת 2011), ו"כרמן" (בשנת 2012).

 

מועדי הקונצרטים:

 

תל אביב – בבית האופרה המשכן לאמנויות הבמה, יום שני, 7 ביולי בשעה: 21:00

מחיר לכרטיס: 90-189 ₪ להזמנות :03-9484840 או דרך אתר בראבו

 

ראשון לציון – היכל התרבות ראשון לציון,

מוצ"ש, 5 ביולי בשעה 21:00

שלישי 8 ביולי בשעה 20:30

רביעי, 9 ביולי בשעה: 20:30

מחיר לכרטיס: 91-170 ₪ להזמנות: 03-9484840 או דרך אתר בראבו.