תגיות

אריה בר דרומאמונה למנכ"ל אנסמבל סולני תל אביב, בר דרומא יחליף את רוני שיר שכיהנהכמנכ"ליתהאנסמבל משנת 2010.

בר דרומא הינו כנר, ויולן ומלחין, בוגר בי"ס לאמנויות "תלמה ילין", בוגר רביעית צה"ל, בעל תואר שני בכינור וקומפוזיציה באקדמיה למוסיקה תל אביב ותואר במוסיקולוגיה באוניברסיטת תל אביב. החל מ- 1977 היה נגן בכיר בתזמורת הקאמרית הישראלית.

בשנים 2003-2010, כיהן בר דרומא כמנכ"ל התזמורת הקאמרית הישראלית וכן מנהל השיווק ומנהל ההפקות של התזמורת.

מ-2010, לאחר סיום תפקידו כמנכ"ל, חזר לשמש וויולן ראשי של התזמורת, תפקיד בו החזיק עד לפרישתו מן התזמורת ב-2012. הוא ממשיך בקריירה סולנית בארץ ובחו"ל ומוזמן באופן קבוע להופיע בפסטיבלים בינלאומיים, בכיתות אמן למוסיקה קאמרית וקומפוזיציה וכן לשמש שופט בתחרויות בינלאומיות. יצירותיו זכו לתגובות נלהבות של הקהל והביקורת בישראל,ארה"ב, גרמניה, יוון, רוסיה וסינגפור.

 DCIM102MEDIA

בקונצרט הפתיחה של העונה החדשה של האנסמבל תבצע התזמורת יצירה שלו בבכורה עולמית,"L'estro Melodico", סויטה בסגנון עתיק לתזמורת מיתרים, שהוזמנה במיוחד על ידי ברק טל, מנהלה של האנסמבל.

 

"אני נרגש מההזדמנות לנהל את אנסמבל סולני תל אביב ולהיות חלק ממנו", אמראריה בר דרומא, לרגל מינויו, "האנסמבל בעיני הוא אחד הגופים החשובים בנוף התרבות הישראלי, בבמה שהוא נותן למלחינים ישראליים ובנסיון שלו להפוך את המוזיקה הקלאסית נגישה לקהילה שונים ומגוונים, אני ללא ספק חולק את החזון הזה של האנסמבל ומקווה שיחד נוכל להרחיב את תחומי פעילותו".

אנסמבל סולני תל-אביב, הוקם בשנת 2001 על-ידי המנצח ברק טל, מתוך שאיפה ליצור בארץ גוף תזמורתי קאמרי איכותי ברמה הגבוהה ביותר, והוא שם לעצמו למטרה להציג יצירות של מלחינים ישראליים, לקדם סולנים ישראליים צעירים, ולטפח אהבה למוסיקה קלאסית בקרב הדור הצעיר. מנגנים בו טובי הנגנים הצעירים בארץ – מוסיקאים מקצועיים בשנות ה20- וה-30 לחייהם, בהם חברי הרכבים קאמריים מובילים, סולנים צעירים וזוכי תחרויות. מאז הקמתו הופיע האנסמבל עם גדולי הסולנים הבינלאומיים, (בהם הכנרים מקסים ונגרוב ואידה הנדל,הוויולנית טבאה צימרמן,זמר הקונטרה טנור אנדראס שול, זמר הבריטון קלאוס מרטנס, ורבים אחרים),  וזוכה לתגובות נלהבות ולשבחים של האמנים המופיעים איתו, של הקהל ושל הביקורת. האנסמבל הופיע על בימות מרכזיות בעולם, בהן אולם הקרנגי בניו-יורק, ה"קונצרטהאוס" בוינה והאמפיתאטרון "מרגיטזיגט" בבודפשט, השתתף בפסטיבלים בינלאומיים מרכזיים ניגן בשידורי רדיו וטלוויזיה רבים בארץ ובאירופה וזכה במענקים ופרסים רבים.