תגיות

, , ,

בשורה בתחום התרבות במסגרת חודש קוריאה בישראל:

 

שגרירות קוריאה בישראל מכריזה על תחרות ה-K-POP הבינלאומית, שתיערך בהרצלייה ב-17 ביולי 2014; בני נוער יהודים וערבים, חובבי מוסיקת פופ קוריאנית, יעודדו את המתחרים וישירו במשותף שירי שלום

 

האירוע מתקיים במסגרת 52 שנה לכינון היחסים הדיפלומטיים בין קוריאה הדרומית לישראל

——————————————————————————————————-

 ???????????????????????????????

בשורה בתחום התרבות: במסגרת חודש קוריאה בישראל ולרגל ציון 52 שנה לכינון היחסים הדיפלומטיים בין קוריאה לישראל, תקיים שגרירות קוריאה בישראל את פסטיבל ה-K-POP הקוריאני ב-17 ביולי 2014. אורח הכבוד באירוע יהיה הזמר דוד דאור. בני נוער יהודים וערבים, חובבי מוסיקת פופ קוריאנית – יעודדו את המתחרים וישירו במשותף שירי שלום במקצב מוסיקת הקיי פופ.

 

פסטיבל ה-K-POP (מוסיקת פופ קוריאנית) נערך זו הפעם השנייה בישראל. התחרות נערכת במקביל ב-43 מדינות נוספות בעולם, והיא מאורגנת על ידי משרד החוץ הקוריאני בשיתוף עם ערוץ KBS (הערוץ הממלכתי של קוריאה) וגורמים נוספים. לתחרות בארץ נרשמו מאות מתמודדים – מתוכם יתחרו 12 מתמודדים ב-2 קטגוריות שונות: שירה, ריקוד. התחרות תיערך באולם "היכל בעיר" בהרצלייה ותחל בשעה 15:00. ערוץ הטלביזיה הקוריאני הפופולרי ביותר, KBS, ישדר את התחרות.

 

הזוכה במקום הראשון בישראל יעפיל לשלב תחרות נוסף בהשתתפות זוכים ממדינות נוספות, המקנה את האפשרות לזכות בטיול לקוריאה והשתתפות בגמר העולמי, שייערך בקוריאה בחודש אוקטובר 2014. התחרות תשודר בטלביזיה הקוריאנית ותועבר ל-88 מדינות ברחבי העולם.

 

האירוע בישראל יחל כבר בשעה 10:00 בבוקר ויכלול אירועים מגוונים לקידום ה K-POP והתרבות הקוריאנית (הרצאות, סדנאות קליגרפיה לבוש מסורתי ועוד).

 

שגריר קוריאה בישראל, קים איל סו, ציין כי הוא מאמין ש "אירועים תרבותיים מסוג זה ואירוע השקת התפריט הקוריאני שנערך לאחרונה – יאפשרו לציבור בישראל להעמיק את היכרותו עם קוריאה ולגלות את תרבותה של קוריאה ואת המאפיינים המשותפים הרבים לשתי המדינות".