תגיות

, , ,

המרכז למוסיקה קשת אילון יחנוך קמפוס חדש במסגרת קורס הקיץ השנתי. בטקס החנוכה החגיגי ייקחו חלק התורמים שסייעו לבנות את הקמפוס ודמויות מובילות מתחום התרבות בארץ.

הטקס יתקיים ביום ו' 25.7 2015 בשעה 19:15.

 

 

צילום רחל רמתי

צילום רחל רמתי

ב-20 ביולי יחל קורס הקיץ הבינלאומי ה-24 לכנרים ולנגני כלי קשת בקיבוץ אילון שבגליל המערבי. בקורס הקיץ, שאורכו כשלושה שבועות, יקבלו המוסיקאים הצעירים שיעורים אישיים וכיתות אמן מטובי המורים והאמנים בעולם ויופיעו בקונצרטים שיתקיימו בערבים בקיבוץ אילון. השנה ייפתח קורס הקיץ של קשת אילון בסימן התחדשות – לאחר שנים רבות בהן התמודדו משתתפי הקורס עם תנאי מגורים צנועים למדי, הם ישוכנו הקיץ ב-8 יחידות של מעונות סטודנטים, המכילות 34 חדרים חדשים, מבודדים מבחינה אקוסטית ונוחים ללינה ולאימון, אשר נבנו בקמפוס החדש של המרכז למוסיקה.

 

עלות שלב א' של בניית המעונות מוערכת ביותר מ-10 מיליון שקלים. המממנים העיקריים בזכותם הוקם הקמפוס הםThe PLFA trust  (קרן משפחתית שנוסדה על ידי פטריק ולינה דרהי משווייץ-ישראל, שתומכת בפרויקטים בתחומי החינוך, חברה ואמנויות), רעיה שטראוס בן דרור, הקרן לבניית המרכז למוסיקה של קשת אילון וכן תורמים פרטיים נוספים.

 

המעונות ייחנכו בטקס חגיגי ב-25.7, במעמד התורמים לבנייה ונציגיהם ובנוכחות מוזמנים רבים, אישי ציבור, ידידי קשת אילון, ראש המועצה האזורית מטה אשר יורם ישראלי, חברי ותושבי אילון ומשתתפי קורס הקיץ הבינלאומי לכלי קשת 2014.

 קמפוס חדש באילון מהצד. צילום רחל רמתי

האדריכלים הם צדיק אליקים ומשרד אליקים אדריכלים. שלב ב' של בניית המעונות מבוצע כעת מתרומה בסדר גודל דומה, שהתקבלה מעיזבונו של יצחק (אייזיק) ריבצקי, ידיד קשת אילון מארה"ב. השלמת היחידות הנוספות של המעונות ובניית קפיטריה מתוכננות לקראת קיץ 2015.

ב 21.7, ייפתחו האירועים המיועדים לקהל ב"קשת אילון" בקיבוץ אילון שבגליל המערבי – שלושה שבועות של קונצרטים נהדרים, כיתות אמן, סדנאות ואירועים מיוחדים. כל האירועים יתקיימו כמתוכנן, ובמקום יתארחו עשרות מוסיקאים מרחבי העולם שיגיעו להופיע, ללמד וללמוד. לרגל המצב, המרכז למוסיקה קשת אילון מזמין את תושבי הדרום לאירועים המוסיקליים המתקיימים באילון ללא תשלום (עם הצגת תעודת זהות המעידה על מגורים בטווח 40 הק"מ של "עוטף עזה").

ב 21.7, ייפתחו האירועים המיועדים לקהל ב"קשת אילון" בקיבוץ אילון שבגליל המערבי – שלושה שבועות של קונצרטים נהדרים, כיתות אמן, סדנאות ואירועים מיוחדים. על אף מצב המלחמה, כל האירועים יתקיימו כמתוכנן ובמקום יתארחו עשרות מוסיקאים מרחבי העולם שיגיעו להופיע, ללמד וללמוד.

 

בשל המצב הביטחוני חלק קטן מהמשתתפים מרחבי העולם אמנם החליט ברגע האחרון לבטל את השתתפותו אולם משתתפים רבים מישראל ומחו"ל, כמו גם מורים לכלי קשת מרחבי העולם, יגיעו לישראל כדי לקיים את האירוע המוסיקלי כמתוכנן: באירועי "קשת אילון" ייקחו השנה חלק 40 סטודנטים מרחבי העולם, שבעה מורים ושבעה פסנתרנים(מצרפת, קנדה, שוויץ, תורכיה, קנדה, ארה"ב, ספרד, סין ועוד).

 

גלעד שיבא, מנכ"ל קשת אילון: "אנחנו משתתפים באבלן הכבד של משפחות השכולים ומאחלים לפצועים החלמה מהירה. החלטנו, על אף המצב ועל אף שסבלנו מספר ביטולים, לקיים את אירועי קשת אילון כמתוכנן ולספק לתושבי הגליל והמדינה כולה אפשרות לנוח מימים קשים אלו בעזרת אירועים מוסיקליים בינלאומיים ברמה הגבוהה ביותר. אנחנו מלאי הערכה ותודה למורים ולתלמידים שמביעים אמון במפעלנו ומגיעים לישראל להשתתף, על אף הקשיים והחשש שמן הסתם ממלא גם אותם. אנו רואים בקיום האירועים ביטוי לנורמליות אליה כולנו שואפים ולשמה נאבקים. אני מזמין אתכם להגיע לקיבוץ אילון ולהנות משפע האירועים שאנו עומלים קשה על מנת להביא בפניכם. אני מזמין את תושבי הדרום שסובלים מירי טילים בלתי פוסק להגיע לאילון ולהנות מהאירועים ללא כל תשלום".

 

לרגל המצב, המרכז למוסיקה קשת אילון מזמין את תושבי הדרום לאירועים המוסיקליים המתקיימים באילון ללא תשלום(עם הצגת תעודת זהות המעידה על מגורים בטווח 40 הק"מ של "עוטף עזה"). להזמנות: 04-9858191/131

 

להזמנות: טל' 04-9858191/131