תגיות

אמש (25.7) התקיימה חנוכת מעונות הסטודנטים החדשים במרכז למוסיקה קשת אילון בטקס חגיגי ואחריו קונצרט. היום כולו היה בסימן כינורות ולפני הטקס התקיימה תצוגה של כינורות נדירים באולם בר אוריין שבמרכז למוסיקה. לאחר הטקס החגיגי בו הוסר הלוט ונפתחו באופן רשמי המעונות, התקיים קונצרט בו ניגנו תלמידי קשת אילון על הכלים הנדירים: מתוצרת סטרדיוורי וגוארנרי.

 

בטקס החנוכה החגיגי לקחו חלק התורמים העיקריים של המעונות: רעיה שטראוס בן דרור ויורם כהן שייצג את קרן פטריק דרהי, כמו גם חוג ידידי קשת אילון ותורמים רבים שתרמו לבנים, וציוד למעונות החדשים. אליהם חברו אנשי תקשורת, אנשי עסקים ודמויות נוספות שבאו להביע את תמיכתן והתלהבותן מהנעשה בקשת אילון. 

 

 

צילום שרית עוזיאלי

צילום שרית עוזיאלי

צילום שרית עוזיאלי

צילום שרית עוזיאלי

צילום שרית עוזיאלי

צילום שרית עוזיאלי

ב-20 ביולי החל קורס הקיץ הבינלאומי ה-24 לכנרים ולנגני כלי קשת בקיבוץ אילון שבגליל המערבי. על אף המצב הביטחוני הקשה הגיע לאילון מספר רב של סטודנטים מרחבי העולם, שמשתתפים בשלושה שבועות של שיעורים אישיים, כיתות אמן מטובי המורים והאמנים בעולם, ובקונצרטים.

לאחר שנים רבות בהן התמודדו משתתפי הקורס עם תנאי מגורים צנועים למדי, נהנו השנה המשתתפים מתנאי מגורים משודרגים: 8 יחידות של מעונות סטודנטים, המכילות 32 חדרים חדשים, מבודדים מבחינה אקוסטית ונוחים ללינה ולאימון, אשר נבנו בקמפוס החדש של המרכז למוסיקה. בטקס נחנך שלב א' שכולל את מעונות "כינור" ומעונות "ויולה". בשנה הבאה יחנך השלב הבא ובו מעונות "צ'לו", "קונטרבס" וקפטריה.

עלות שלב א' של בניית המעונות מוערכת ביותר מ-10 מיליון שקלים. המממנים העיקריים בזכותם הוקם הקמפוס הםThe PLFA trust  (קרן משפחתית שנוסדה על ידי פטריק ולינה דרהי משווייץ-ישראל, שתומכת בפרויקטים תחומי החינוך, חברה ואמנויות), רעיה שטראוס בן דרור, הקרן לבניית המרכז למוסיקה של קשת אילון וכן תורמים פרטיים נוספים.

בין המשתתפים בטקס נראו רעיה שטראוס בן דרור ובעלה, איש העסקים יהודה זיספאל שתרם מאוסף הכינורות שלו עבור פרויקט הכינורות הנדירים שהתקיים באותו היום, כרמי גילון, ראש מנהל התעופה האזרחית, גיורא רום, נגיד בנק ישראל לשעבר דוד קליין, עו"ד שמואל צור, חברת הכנסת רינה פרנקל, ראש המועצה האזורית מטה אשר יורם ישראלי, מזכיר בנק הפועלים יורם ויסברם ורבים אחרים.

 

צילום שרית עוזיאלי

צילום שרית עוזיאלי

את הטקס המרגש שנערך בשעת השקיעה פתחה נגינת אנסמבל משתתפי קשת אילון בביצוע מחרוזת שירים ישראליים בעיבודו של הכנר הטורקי ג'יהט אשקין. את הטקס הנחה ראובן חזק, יו"ר עמותת קשת אילון. מנכ"ל קשת אילון גלעד שיבא נשא דברים נרגשים . הוא בירך את קבוצת המשתתפים הגדולה שהגיע מרחבי העולם על אף המצב והודה בחום לתורמים הנדיבים.

רעיה שטראוס בן דרור, מהתומכים הוותיקים של קשת אילון שמלווים את הפרויקט שנים רבות, כינתה את הפרויקט "כיתות האמן הטובות בעולם" שמתקיימות דווקא כאן בגליל המערבי. היא הוסיפה כי זו הציונות החדשה  וזה מראה לעולם את הפנים היפות שלנו. היא ציינה את אסופת הדגלים שמציינת את המדינות מהן הגיעו המשתתפים ואמרה שזוהי אולימפיאדה של מוסיקה מכל העולם.

את פטריק דרהי שנאלץ להעדר מהטקס החליף נציג הקרן יורם כהן שתיאר את קשת אילון כ"סטרט אפ מוסיקלי" שהפך לתכנית מלהיבה במיוחד והודיע כי קרן פטריק דרהי תמשיך לעמוד לרשות קשת אילון.

האדריכלים שעומדים מאחורי הבנייה הם צדיק אליקים ומשרד אליקים אדריכלים. שלב ב' של בניית המעונות מבוצע כעת מתרומה בסדר גודל דומה, שהתקבלה מעיזבונו של יצחק (אייזיק) ריבצקי, ידיד קשת אילון מארה"ב. השלמת היחידות הנוספות של המעונות ובניית קפיטריה מתוכננות לקראת קיץ 2015.

 

לפני הטקס התקיימה תצוגת כינורות נדירים מאוספו של יהודה זיסאפל ובהנחייתם של המנהל האמנותי של קשת אילון יצחק רשקובסקי ומומחה הכינורות פלוריאן לאונרד. באירוע ניגנו הכנרים אני שנרך וחגי שחם על הכינורות הנדירים השונים והקהל היה צריך לבחור, מבלי להכיר את הכלים, את הכלי הטוב ביותר. לאחר הטקס התקיים קונצרט ובו ניגנו סטודנטים מהקורס בכלים הנדירים.

 

אתר קשת אילון: www.keshetei.org.il