תגיות

, , , , , ,

 

יצירתו של גיל שוחט תפתח בבכורה עולמית את היכל התרבות החדש בעיר רחובות

לראשונה כותב שוחט יצירה מוסיקלית רחבת היקף המשלבת ז'אנרים עכשוויים עם מסורות של מוסיקת עולם

אירוע מוסיקלי הוליסטי – חוויה המחברת בין דתות, אנשים וקבוצות בתקופה שבה כולם מדגישים את הגבולות, השוני והמפריד

בהשתתפות מירה עווד, ברכה קול והדר עטרי, אנסמבל כלי קשת, פסנתר, מנדולינה ונבל

7.10.14, יום שלישי, שעה 20:30

דהרמה- מובילה את האדם לאמת רוחנית גבוהה ושואפת לדיאלוג המחבר מעבר לקטגוריות של זמן ומקום

"דהרמה"- יצירתו של גיל שוחט תחנוך ב-7.10.14 בבכורה עולמית את היכל התרבות החדש של העיר רחובות.

לאחר למעלה מחצי יובל של יצירה בעולם הקלאסי והקונצרטנטי, כתב גיל שוחט יצירה מוסיקאלית רחבת היקף המשלבת ז'אנרים עכשוויים המנהלים דיאלוג עם מסורות של מוסיקת עולם.

דווקא בתקופה זו, בה מלחמת תרבויות מזעזעת את העולם, מקבלת יצירתו זו של שוחט משמעות מיוחדת. דהרמה (סנסקריט) היא מיסודות הפילוסופיה של הבודהיזם וההינדוהיזם, אך רלוונטית לכל הדתות והאמונות מאחר והיא מייצגת את החוק הבסיסי, הקיומי, הפיזי והרוחני לסדר של היקום ולהרמוניה אשר מחברת את כל אשר קיים. מבחינה אסתטית שואפת הדהרמה לדיאלוג בין הוויות רוחניות גבוהות מעבר למוחשי, מעבר לקטגוריות של זמן ומקום.

דהרמה הולחנה לטקסטים אותם בחר שוחט – שתחנותיהם הם שירה סינית עתיקה, פסוקי תנ"ך, שירה ישראלית (אלתרמן ורביקוביץ'), טקסטים מהקוראן ומהברית החדשה, שירה מסופוטמית ועוד. היצירה ההוליסטית מועלית בהפקה מעוצבת תאורה ומלווה בוידיאו ארט.

צילום moshe-cohen

צילום moshe-cohen

צילום amit-gosher

צילום amit-gosher

בחודש יוני האחרון נחשפו פרקים נבחרים מהיצירה החדשה, בשידור ישיר, לרשות השידור האירופית – EBU – במסגרת הפרויקט הבינלאומי 'ממעמקים' ובהשתתפות 'קול המוסיקה'. החשיפה זכתה לתגובות נפלאות מקהלים בכל רחבי היבשת. כאמור, הביצוע המלא של היצירה המוגמרת יתקיים באוקטובר בלבד, והחשיפה ב EBU מהווה קדם בכורה.

במופע, בניצוחו וניהולו האמנותי של גיל שוחט, ישתתפו שלוש זמרות שכל אחת מבטאת מטען תרבותי אחר: מירה עווד, ברכה קול והדר עטרי. האנסמבל המיוחד של הנגנים כולל את: רזיאל מהצרי (מנדולינה),עדיאל שמיט (צ'לו),יונתן צור (כינור שני), יוג'ין פובולצקי (כינור שני), עמוס בועזסון (ויולה), חיה יושע (באס), גיתית בועזסון (נבל), דניאל סלומונוב (כלי הקשה), מיכאל זרצקל (פסנתר).

אומר גיל שוחט: "אם הייתי צריך לסכם מעל 300 יצירות שכתבתי ושלושה עשורים של יצירה במילה אחת, המילה היתה: חיבורים. החיבור איננו רק הקומפוזיציה של הצלילים וההרמוניה, החיבור הינו יצירת גשרים בין שפות, תרבויות, דתות, ארצות, זמנים וסגנונות. לדידי, בעולם משוסע, קוטבי, מנופץ ורצוץ כמו רוח הזמן שלנו, התמקדות בסגנון ג'אנרי ספציפי הינה בחינת מותרות. תפקיד הרבה יותר מעניין יש ליצירה שבאופן מופגן מתמיד מנסה לחבר ולאחד. כך בניתי במשך כשנתיים את קונספט הדהרמה. היצירה לא נכנסת ולא רוצה להכנס לאף מגירה ואף קטגוריה, ויחד עם זאת מנסה להיות הומוגנית וברורה מאד באמירתה האמנותית. כך גם היא פנייתי לקהל: היצירה אתגרית ומורכבת, ויחד עם זאת פונה לכל סוגי הקהלים, בכל הגילאים, בכל הג'אנרים המוסיקאליים, בכל הדתות והאמונות".

דהרמה – יצירתו של גיל שוחט – תועלה ב- 7.10.14, יום שלישי, שעה 20:30

ותפתח את היכל התרבות החדש בעיר רחובות.

 

מס' טל' לרכישת כרטיסים: 089232200.

כתובת: בית העם רחובות – היכל התרבות העירוני, רח' יעקב 48, רחובות.

משך המופע: כשעתיים ורבע, כולל הפסקה אחת.