תגיות

, , ,

מוסיקה קלאסית, לא רק לגדולים!

מועדון צעיר

סדרת קונצרטים חדשה של "התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון" לקהל הצעיר

 

הסימפונית הישראלית ראשון לציון תשיק ב-11 בספטמבר את סדרת הקונצרטים החדשה שלה, "מועדון צעיר", עם כוכבי העתיד של המוסיקה הקלאסית.

הסדרה יוצרת קשר בלתי אמצעי בין מוסיקאים צעירים לקהל הצעיר, במסגרתה הם מספרים על עצמם, נותנים לנו הצצה לעולמם, מנגנים עם התזמורת ולוקחים אותנו לדו שיח מרתק בין כלי הנגינה שלהם לבין התזמורת הגדולה

 

הסימפונית הישראלית ראשון לציון תשיק ב-11 בספטמבר, בהיכל התרבות ראשון לציון את סדרת הקונצרטים החדשה, "מועדון צעיר".

בסדרה, בשיתוף הקרן לתרבות אמריקה ישראל והרצ"ל- מיזם הרצאות לנוער, חמישה קונצרטים עם כוכבי העתיד של המוסיקה הקלאסית בישראל. הסדרה יוצרת קשר בלתי אמצעי בין מוסיקאים מחוננים צעירים לבין הקהל הצעיר, בה הם יספרו על עצמם וינגנו עם התזמורת.

הסולנים הצעירים ייקחו אותנו למסע מרתק של דוח שיח בין כלי הנגינה שלהם- פסנתר, כינור, צ'לו, קונטרבס או חליל לבין התזמורת הגדולה והקהל הצעיר יאזין ויחליט האם יש כאן תחרות או שיתוף פעולה? מי המוביל ומי המלווה? מי השקט, ומי העצמתי?.

בנוסף, בכל קונצרט, יספרו הצעירים מוכשרים האלה על עצמם וישתפו את המאזינים הצעירים בלבטיהם ובמחשבות שהיו להם כשהחלו לנגן. על מה ויתרו ועל מה לא ויתרו, כיצד הם משלבים את אהבתם למוסיקה עם תחביבים אחרים, רוק וקלאסי מסתדרים יחד? דרבוקה וכינור? ליידי גאגא ופסנתר?

הקונצרט הראשון בסדרה, בניצוחה של בר אבני ובהשתתפות איתי נבון פסנתר, תומר עמרני חליל ויובל חן פסנתר ובהשתתפות התזמורת, בתכנית יצירות מאת מוצרט וסן סנס.

בר אבני, מנצחת, ילידת 1989, השלימה לא מכבר את לימודיה לתואר ראשון בניצוח תזמורת, בביה"ס הגבוה למוזיקה ע"ש בוכמן-מהטה והתקבלה זה עתה ללימודי תואר שני באוניברסיטה לאומנויות בגראץ, אוסטריה. אבני כיהנה כמנצחת המשנה בתזמורת הקאמרית הישראלית בעונת המנויים 2013-2014. אבני זוכת מלגות, ביניהן מלגות קרן התרבות אמריקה ישראל בניצוח ובכלי הקשה ומלגת הצטיינות ע"ש הורוביץ מטעם ביה"ס הגבוה למוזיקה ע"ש בוכמן-מהטה.

בר אבני

איתי נבון, פסנתר, נולד בירושלים בשנת 1996. את לימודי הנגינה בפסנתר החל בגיל 9 והחל מ-2008 לומד בקונסרבטוריון שליד האקדמיה למוסיקה בירושלים. איתי משתתף בתוכנית לפסנתרנים מצטיינים של "מרכז אלדוול", ומשתתף בתוכנית "דיויד גולדמן" למוסיקאים צעירים מצטיינים של המרכז למוסיקה ירושלים. זכה במלגת הצטיינות מטעם "קרן התרבות אמריקה-ישראל", בפרס על שם רותי ובני מושקין, זכה במקום ראשון ושלישי בתחרות "פסנתר לתמיד, ובמקום הראשון בתחרות "האמן הצעיר" להרכבים קאמריים.

הופיע במקומות רבים בארץ ובעולם ביניהם במוזיאון תל אביב, במרכז למוסיקה ירושלים, באולם פיליציה בלומנטל, במוזיאון ישראל, עם תזמורת "רשות השידור" בתיאטרון ירושלים, בשידורים בקול המוסיקה בבלגיה ובאיטליה. השתתף בפסטיבלים בינלאומיים שונים: "Music Fest Perugia" באיטליה, "Pianistica Primavera" בבלגיה וב-"תל-חי כיתות אמן בינלאומיות לפסנתר".

 

יובל חן, פסנתר, זוכה במלגה מטעם קרן שרת של קרם התרבות אמריקה שיראל, לומד במרכז המוסיקה ברעננה כ-10 שנים. זכה 7 פעמים ברציפות במקום הראשון בתחרויות האביב של מרכז המוסיקה ברעננה, פעמיים בפרסי עידוד בתחרות "פסנתר לתמיד" באשדוד, ופעם אחת במקום השלישי. מופיע עם התזמורת הצעירה של רעננה, וסימפונט רעננה. השתתף בקורס תל חי, ובקורס בן שמן להרכבים, אשר בסופו הופיע במשכנות שאננים והשתתף בכיתות אמן רבות.

 יובל חן

תומר עמרני, חליל החל את לימודי החליל בגיל 9 עם המורה ענת טיברגר בן-חיים במרכז המוזיקה העירוני ברעננה ומשנת 2011 לומד גם אצל פרופסור אבנר בירון. כיום הוא תלמיד האקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים שם לומד אצל פרופסור אבנר בירון.בוגר תיכון לאמנויות ע"ש תלמה ילין.

יחצ

יחצ

זוכה במלגות הצטיינות בקרן התרבות אמריקה-ישראל בין השנים 2007-2012 .

הקונצרט יתקיים ביום חמישי, 11.9 בשעה: 17:30 בהיכל התרבות ראשון לציון

טל' להזמנת כרטיסים: 03-9484840 . מחיר כרטיס : 75 ₪. מנוי ל5 קונצרטים: 302-355 ש"ח