תגיות

, ,

ההצגות הזוכות בפסטיבל "חלום של תיאטרון"- פרס הבמה להצגות ילדים ונוער 2014: "עושת הנפלאות", "יותם ויעלי" ו"מעיל הפלאים"

 

אסיטז' ישראל (המרכז הבינלאומי לתיאטרוני ילדים ונוער), בתמיכת משרד התרבות והספורט ובשיתוף התיאטרון הלאומי, הבימה, קיימו במהלך חודש אוגוסט, זו השנה השלישית, את פסטיבל "חלום של תיאטרון" – פרס הבמה להצגות ילדים ונוער 2014. בטקס סיום ססגוני במיוחד שהתקיים אמש (ו') בתיאטרון הלאומי, הבימה, הוכרזו שמות הזוכים בקטגוריות השונות

 

טקס הסיום, שהיה צבעוני ומלהיב במיוחד, בויים על-ידי השחקנית והבימאית דנה דבורין. הוא נעל, למעשה, את אירועי פסטיבל "חלום של תיאטרון" – חגיגת תיאטרון שהתקיימה במסגרת תחרות "פרס הבמה לילדים ולנוער", בה השתתפו כל תיאטראות הילדים והנוער בארץ. הפסטיבל היה ביטוי לעונה גדושה של יצירה תיאטרונית מגוונת וחדשנית של הצגות מיוחדות וייחודיות ברמה אמנותית ובאיכות הפקה גבוהות, הקשובה לעולמם של הילדים ומעניקה להם חוויה של תיאטרון איכותי וקסום.

 

הפסטיבל התקיים במהלך חודש אוגוסט האחרון בתיאטרון הלאומי, הבימה, וכאמור, הוא ננעל אמש (ו') בטקס חגיגי במעמד שרת התרבות והספורט, ח"כ לימור לבנת, שבמסגרתו הוענקו פרסי התיאטרון לזוכים בתחרות. על הפרסים בקטגוריות השונות התמודדו 26 הצגות ילדים ונוער. התיאטראות שהשתתפו בתחרות הם: קרקס Y, תיאטרון אורנה פורת, תיאטרון המפרש, תיאטרון גושן, תיאטרון הנפש, תיאטרון מדיטק, תיאטרון התיבה, תיאטרון באבלינג,תיאטרון השעה הישראלי, תיאטרון הקרון, תיאטרון הקיבוץ, תיאטרון מופע בשיתוף תיאטרון ניחותא, תיאטרון אלמינא ותיאטרון נוי מויאל.

 

ייעודו של הפרס, הכולל גם פרס כספי לזוכים, הוא לקדם ולהבליט את תחום היצירה התיאטרונית האמנותית לילדים ולנוער בארץ. להלן הפרסים שחולקו במהלך הטקס:

עיצוב במה – טליה אוטולנגי – "מלך היער"

צלם- אלון לוי

צלם- אלון לוי

תאורה – יעקב סליב – "האבן האחרונה"

עיצוב תלבושות – טליה אוטולנגי – "מלך היער"

כוריאוגרפיה – יוסף אלון ואור משיח – "מלך היער"

מוסיקה – שי אלון – "מלך היער"

שחקן משנה – בן פרי – "אולי פיל"

שחקנית משנה – מגי אזרזר – "עושת הנפלאות"

שחקנית ראשית – ג'ניה הילזנהרט – "עושת הנפלאות"

שחקן ראשי – ניב פטל – "כדור שלג"

מחזאי – רועי רשף מליח – "האבן האחרונה"

במאי – זיו זוהר מאיר – "עושת הנפלאות"

הצגת השנה ילדים – "יותם ויעלי" – תיאטרון המדיטק

צלם- בני גם זו לטובה

צלם- בני גם זו לטובה

הצגת השנה נוער – "עושת הנפלאות" – תיאטרון המדיטק

צלם- בני גם זו לטובה

צלם- בני גם זו לטובה

הצגת השנה בינתחומי – "מעיל הפלאים" – תיאטרון הקרון

צלם- דור קדמי

צלם- דור קדמי

בנוסף, במהלך הטקס הוענק פרס אסיטז' למפעל חיים למחזאית ולבימאית היוצרת, הגברת חגית רכבי ניקולבסקי, על תרומתה הרבה לעולם תיאטרון הילדים.

 

כמו כן, פקדו את הטקס אורחים חשובים רבים ובהם: שרת התרבות והספורט, ח"כ לימור לבנת; המעצב יובל כספין; ישראל גוריון; ירדן בר כוכבא; איציק ויינגרטן; פנינה דבורין ובעלה, שהגיעו לפרגן לבתם, דנה דבורין – בימאית הטקס ומפיקת הפסטיבל כולו ועוד.

צלם- אליצור ראובניטקס- צלם- אליצור ראובני דנה דבורין - צלם- אליצור ראובני השרה לבנת ויובל כספין- צלם- אליצור ראובניצלם- אליצור ראובני