תגיות

,

 

 

מפגש סיום העונה הראשונה של הסדרה

"האמת כהרפתקה" במדיטק חולון:

 

פרופסור ישעיהו ליבוביץ' – מטיפים בשער

 

מה טיב היחסים בין האומה היהודית ובין החברה הישראלית? האם אנחנו זקוקים להנהגה רוחנית?

מה בין קיום מצוות ובין עבודה זרה?

 

משתתפים: פרופ' אסא כשר, לאה איני,

ניר ברעם וליאור אשכנזי

 

מנחי המפגש: ערן סבאג ודורית רביניאן

 

האמת כהרפתקה הינה סדרת מפגשים מקורית ומרתקת בנושאי פילוסופיה, תרבות ואמנות בעריכת ובהנחיית שמעון אדף, ערן סבאג ודורית רביניאן

 

המפגש ילווה בהקראת טקסטים וקטעי שירה

 

יום שישי, 19 בספטמבר, שעה 12:00, מדיטק חולון

 

המפגש "ישעיהו ליבוביץ' – מטיפים בשער" הינו המפגש שיסיים את העונה הראשונה של הסדרה "האמת כהרפתקה" במדיטק.

במפגש שיעסוק בדמותו של ליבוביץ' ובשאלות הנוגעות להגותו בנושאי אמונה וחילון ישתתפו: פרופ' אסא כשר, לאה איני, ניר ברעם וליאור אשכנזי. מנחי המפגש הינם ערן סבאג ודורית רביניאן.

יום שישי, 19/9/14 . שעה 12:00 במדיטק חולון.

 

ישעיהו ליבוביץ', מגדולי הוגי הדעות שקמו בישראל, פרסם ספרים ומאמרים רבים בהם פירט את משנתו הפילוסופית, דתית ופוליטית. בהגותו הדתית גרס ליבוביץ' כי עיקרה של היהדות הוא המצוות המעשיות ולא האמונה. הוא תמך בהפרדת הדת מהמדינה והתנגד לתפיסה הדתית – לאומית אשר קידשה ערכים כגון אדמה ולאום. במסגרת המפגש ידונו המשתתפים בשאלות ודילמות העולות מהגותו זו של ליבוביץ' בהן: טיב היחסים בין האומה היהודית ובין החברה הישראלית. מה בין מוסר אוניברסלי ובין קיום מצוות, בין קיום מצוות ובין עבודה זרה? גוף ונפש, דת ומדע – אלו אתגרים מחשבתיים מציבות החלוקות הללו? האם אנחנו זקוקים להנהגה רוחנית? ועוד. המפגש ילווה בהקראת טקסטים וקטעי שירה.

 

"האמת כהרפתקה" הינה סדרת מפגשים חדשה שמתקיימת במדיטק חולון ועוסקת בנושאי פילוסופיה תרבות ואמנות. עורכי הסדרה הינם שמעון אדף, ערן סבאג ודורית רביניאן. העונה הראשונה של הסדרה התמקדה בעורק החיים של החיים המודרניים – המתח בין אמונה לחילון.

 

מנכ"ל מתחם מדיטק חולון, מר אלון ספן, מציין כי:

"במקביל להצלחת הסדרה "תן למילים לעשות בך" אשר תציין בסוף חודש אוקטובר יובל מופעים, אנו גאים בהצלחתה של סדרה מקורית נוספת – "האמת כהרפתקה". הסדרה אשר בימים אלו מציינת את סיום עונתה הראשונה, הינה נדבך נוסף ומשמעותי במנעד תחומי היצירה של מתחם המדיטק. הסדרה מרחיבה את קשת עולמות התוכן של המתחם ומדגישה את התחומים הרבים הקיימים בו. אנו מקווים שהשיח הפילוסופי יהווה אבן שואבת ויעודד קהל רב לעסוק בו"

 

 

פרופ' ישעיהו ליבוביץ – מטיפים בשער

 

יום שישי. 19.9. שעה 12:00

מדיטק חולון, גולדה מאיר 6

מחיר כרטיס למפגש: 50 ש"ח

מחיר לחיילים, אזרחים ותיקים, סטודנטים וקבוצות: 40 ש"ח

לרכישת כרטיסים: 03-5021552

www.mediatheque.org.il