תגיות

, ,

 

לאחר תקופה לא קלה לתרבות הדרומית בעקבות מבצע "צוק איתן" חוזרת הסינפונייטה של באר-שבע לגרה. בעקבות המצב הביטחוני, התזמורת ביטלה קונצרטים ודחתה חזרות לעונה החדשה. בין החזרות לעונה החדשה שתיפתח בנובמבר התזמורת תופיע במסגרת פסטיבל הפסנתר בירושלים עם הקונצרט "שני פסנתרים לשני עמים" במסגרת מיזם 'פסנתרים' הראשון, בירושלים. הסינפונייטה ב"ש הוזמנה להשתתף במיזם, בין השאר, בשל הזיקה המובהקת של מנהלה המוסיקלי של התזמורת, מאסטרו יוסטוס פרנץ, לאמנות הפסנתר. ובמסגרת פרוייקט "ימי תרבות 2014" של מפעל הפיס עם הקונצרט לכל המשפחה "תזמורת בקצב ותנועה" בניצוחו של אמן כלי ההקשה הבינלאומי חן צימבליסטה.

 

"שני פסנתרנים לשני עמים" – במסגרת פסטיבל הפסנתר 2014 .

בתוכנית:

יוני פרחי, מנצח

ירון קולברג, פסנתר

בשארה הארוני, פסנתר

קונצ'רטו לשני פסנתרים של פולנק.

קונצ'רטו לשני פסנתרים של מוצארט.

יום חמישי, 11 בספטמבר 2014 באולם תיאטרון ירושלים בשעה 18:00

 

"תזמורת בקצב ותנועה" – במסגרת פרוייקט "ימי תרבות 2014" של מפעל הפיס

הסינפונייטה באר שבע עם חן צימבליסטה מנצח ומנחה

צילום נטלי קדוש

צילום נטלי קדוש

קונצרט אחה"צ אינטראקטיבי לכל המשפחה עם היצירות האהובות והמוכרות של צ'ייקובסקי, באך ומוסורסקי, בשילוב קטעי וידאו מקוריים של המחלקה לתקשורת חזותית, בצלאל

מופע לילדים  ולכל המשפחה

15 בספטמבר 2014 בשעה 17:30 באולם גולדה ברביבים.

 

תזמורת הסינפונייטה הישראלית באר שבע נוסדה בשנת 1973 על ידי נגנים עולים חדשים. מנכ"ל הסינפונייטה הוא עופר סלע והחל מעונת הקונצרטים ה 41 של התזמורת ( 2013/14), מכהן מאסטרו יוסטוס פרנץ בתפקיד המנהל המוסיקלי של התזמורת. במהלך ארבעת העשורים האחרונים, התזמורת משרתת בהתמדה ובנאמנות את קהילת חובבי המוסיקה בבאר-שבע והנגב. לצד הופעותיה על כל בימות הקונצרטים בארץ, פרצה התזמורת את גבולות סביבתה והפכה לגוף אמנותי בעל מוניטין בארץ ובחו"ל. ממקום מושבה בבאר-שבע, התזמורת בונה ומרחיבה את התשתית התרבותית-אמנותית באזור, בהגיעה לפתח ביתם של כל תושבי הנגב. סדרות הקונצרטים שלה מתקיימות בבאר-שבע ובכל רחבי הארץ.

 

צילם דייגו מיטלברג

צילם דייגו מיטלברג