תגיות

, ,

עם צאת ספרו החדש "בית בגליל" של  יאיר גרבוז

מחווה חגיגית

"אם לא ענק – אז לפחות בגנו"
בהשתתפות: אהוד בנאי, אפרת בן- צור, מרים טוקאן, קרן טפרברג, ירון לונדון, יהלי סובול, , קרני פוסטל, ערן צור, אסף רוט, שלומי שבן

יום שישי 31/10/14 בשעה 12:00

מדיטק חולון

הסדרה המצליחה "תן למילים לעשות בך" מציינת 50 מופעים במופע מחווה חגיגי לצייר ולסופר יאיר גרבוז עם צאת ספרו החדש "בית בגליל".

המופע יתקיים ביום שישי 31/10/14בשעה 12:00 במדיטק חולון.

במופע החגיגי ישתתפו אהוד בנאי אפרת בן- צור, מרים טוקאן, קרן טפרברג, ירון לונדון, יהלי סובול, קרני פוסטל, ערן צור, אסף רוט ושלומי שבן, אשר יבצעו בשירה, מוסיקה וקריאה מיצירתו הענפה ורבת השנים של יאיר גרבוז.

כמו כן, במהלך האירוע יוקרנו 5 מצגות שונות אותן יצר גרבוז במיוחד. במצגות רישומים חדשים המלווים בבדיחות מילוליות קצרות הקשורות למקום בו אנו חיים.

יאיר גרבוז יליד 1945 הינו צייר סופר ואיש רוח. החל להציג את ציוריו בשנת 1967 ומאז הציג עשרות תערוכות יחיד והשתתף בתערוכות קבוצתיות בארץ ובעולם. לצד הציור, עוסק גרבוז בהוראת המקצוע: משנת 1973 הוא מלמד בבית הספר "המדרשה לאמנות", לאומנות המדרשה, ואף עמד בראשה. כמו כן לימד במכון אבני, במכללת תל-חי ובאקדמיה לאמנות בצלאל בירושלים. לצד היותו צייר, פרסם גרבוז ספרים שונים בהם: תמיד פולני, אוי ארצי: מכתבים לחבר צרפתי בדרך לישראל ועוד.

גרבוז היה אחד מעורכיו של המוסף הסטירי דבר אחר (תחילה בעיתון דבר ואח"כ בידיעות אחרונות) , מעורכי תוכנית התרבות דו"ח אינטימי וכן ערך והגיש טורים ומדורים בנושאי תרבות וחברה ברדיו,

באחרונה יצא לאור ספרו "בית בגליל" המציג בפני הקוראים תמונת פסיפס מרתקת של תרבות עברית עכשווית, כפי שהיא משתקפת מספרים שהצטברו על שולחנו של גרבוז, בביתו החדש שבגליל.

.

אלון ספן, מנכ"ל מתחם מדיטק חולון – תרבות יוצר ויוזם הסדרה:

"אנו שמחים לציין את המופע ה – 50 של הסדרה "תן למילים לעשות בך", באירוע מיוחד שבמרכזו יאיר גרבוז , איש אשכולות שהינו אבן יסוד בתרבות הישראלית. מא.ב יהושע ודויד גרוסמן, רוני סומק ודליה רביקוביץ דרך אבות ישורון ומשוררי תור הזהב, נדמה כי כל מופע בסדרה חושף את הקהל לאבן דרך שונה בתרבות היהודית והישראלית של ספרות ושירה משתתפי הסדרה מצליחים בכל מפגש להפיח חיים בטקסטים ומנציחים עושר ספרותי ושירה באמצעות הלחנה ועיבודים מוסיקליים יוצאי דופן".

 

סדרת המופעים "תן למלים לעשות בך" מתקיימת במדיטק חולון החל משנת 2007. כל מופע מהווה אנתולוגיה בימתית חיה על נושא מיוחד או עוסק בסופר/ת ומשורר/ת.

במופעים הייחודיים נפגשים על במה אחת שירה וספרות, שחקנים ומוסיקאים, סופרים, סופרות, משוררים ומשוררות ומציגים ביצועים מקוריים, לחנים חדשים לטקסטים ספרותיים על פי נושא המופע.
יאיר גרבוז

"אם לא ענק – אז לפחות בגנו"

"תן למילים לעשות בך"

יום שישי 31/10/14 בשעה 12:00

מספר המקומות מוגבל
מדיטק חולון, שדרות גולדה מאיר 6 (מול קניון חולון)
להזמנת כרטיסים   03-5021552
מחיר כרטיס: 60 ₪;

הנחה לאזרחים ותיקים, חיילים, תושבי חולון וקבוצות