תגיות

, , , , , , , , , ,

לקראת שבוע האופנה חולון:

תערוכה חדשה בגלריית המשכן בית מאירוב במסגרת העונה הישראלית לעיצוב בחולון

ספורט אלגנט

השפעת עולם העיצוב, טכנולוגיות וחומרים על

הפונקציונליות של בגדי הספורט

האם הספורט הופך לאלגנטי או האלגנטי הופך לספורט?

המעצבים המשתתפים: איתי מינץ למותג "דריוס", יעל לוין, נגה גרייס אבנון למותג GRAVA"", "MIK AN MOR", גל שנפלד למותג MEWS"" , ענת זמיר,

"גלוריה מונדי"

אוצרת: חנה הרצמן (מנכ"לית עיריית חולון)

התערוכה "ספורט אלגנט" בגלריית מאירוב בחולון תיפתח ב 22/11 ולא ב 15/11 כפי שנמסר

לקראת שבוע האופנה חולון שיתקיים בסוף חודש נובמבר, תיפתח ביום שבת, 22/11 בגלריית המשכן בית מאירוב בחולון, התערוכה "ספורט אלגנט" .

אוצרת התערוכה: חנה הרצמן (מנכ"לית עיריית חולון)

התערוכה מבקשת לבחון את עירוב התחומים בין הספורט לאלגנט תוך שהיא בודקת את ההשפעות ההדדיות בין שני עולמות אלו . מגוון מעצבים ישראלים יציגו בתערוכה את הפרשנות העיצובית שלהם לנושא תוך שהם עושים שימוש בטכנולוגיות וחומרים ייחודים המעמידים בסימן שאלה את הפונקציונליות של בגדי הספורט.

אופנת הספורט נחשבת לאחד הסגנונות האופנתיים שהשפיעו רבות על תעשיית האופנה במהלך המאה העשרים. על אף העובדה שבגדי הספורט הראשונים היו שייכים למעמד הגבוה, הרי שעם התרחבות מעמד הביניים הפכה הפעילות ספורטיבית לתופעה רווחת ובגדי הספורט טשטשו את הבדלי המעמדות.

אם לעיתים נדמה כי בגדי הספורט נראים כסגנון אחיד בלבוש, הרי שעם השנים, הצורך בהתבלטות בין ההמונים החל להתבטא בעיצוב בגדי הספורט, אשר אט אט נוספו להם אלמנטים אישיים ועיצוב ייחודי שנגזרו משימוש בטכנולוגיות חדישות ובחומרים מעולמות אחרים.

כך למשל, הצעידה על חוף הים ובמסלולי ההליכה השונים בערים וכן חדרי הכושר הפכו למסלול תצוגה אחד גדול . בגדי הספורט הנצפים הינם ערב רב של סגנונות, ביגוד נוח אך מוקפד, משוחרר אך מותאם, מקושט. הנשים מאופרות ועטויות תכשיטים מסוגים וחומרים שונים.

 

המעצבת גל שנפלד בעלת המותג "MEWS" תציג בגדים ותכשיטים כפרשנות נגישה לבגדים בייצור פרטני. המותג שומר על ערכי "אנטי מאס פרודקשן" מבקש להיבדל מהזרם המרכזי וליצור אינדיבידואליזם חתרני, ומציע בגדים שחורים ותכשיטים על טהרת השחור בעבודת יד ובסדרות מצומצמות. התכשיטים שהינם בעלי נוכחות ממגנטת עשויים ממסרקים בשילוב שיער מטאטא.

המעצב איתי מינץ למותג "דריוס", יציג תכשיטים אותם הוא מכנה בשם "פיוז'ן" המערבים חומרים שונים וטכניקות שונות לצד מקורות השראה פרימיטיביים מחד וחדשניים מאידך. התכשיטים, העשויים מחומרים תעשייתיים כדוגמת פלסטיק ופרספקט לצד חומרים טבעיים כדוגמת חבלים, משלבים בעשייתם טכניקות קראפט של אריגה קליעה ושזירה לצד צריבות ולייזר.

מותג "GRAVA" בראשותה של נגה גרייס אבנון, המתמחה בבגדי ספורט ופנאי אופנתיים לנשים, יציג בתערוכה כ 20 דגמי ספורט העושים העשויים שימוש בבדים מפתיעים ומיוחדים בשילוב חומרים יוצאי דופן וטכנולוגיות חדישות.

מותג "MIK AN MOR יציג תכשיטים ייחודים מעור שנקלעו בטכניקות אריגה מסורתיות בשלל צבעים. המותג, המתמחה בעיצוב אביזרי אופנה מעור, מונה 6 מעצבות המגיעות מרקע ותחום התמחות שונים- עיצוב טקסטיל, צורפות, עיצוב מוצר ואופנה. החיבור בין ששת המעצבות תוך לימוד וחקירה של החומר ודרכי העבודות השונות יוצרות מגוון רחב של פריטים מקוריים ומעניינים.

הקו המנחה את עיצוביה של מעצבת התכשיטים הצעירה יעל לוין הוא שכל דבר יכול להוות השראה לאובייקט עיצובי. לוין משתמשת בחומרים שונים ובעזרת פונקציונלית משתנה יוצרת קשר ביניהם לבין גוף האדם. בתערוכה תציג לוין תכשיטים המבוססים על נייר העשוי משכבות של קרטון.

ענת זמיר, היוצרת אופנה כעשרים שנה, תציג בתערוכה תיקים ותכשיטים עם אמירה אופנתית צבעונית עם הומור, תוך שילוב חומרים שונים: עץ עם זהב, כסף, אבני חן, פרספקט, פליז. בתיקים שהיא יוצרת משלבת זמיר, בדי ז'קארד עם עורות, עורות מודפסים, עורות טקסטורליים ובדים מחומרים שונים.

"בית גלוריה מונדי" המציע פריטים שנאספו מכל רחבי הגלובוס אשר מהווים יחד אוסף לאסתטיקה ועיצוב, יציג בתערוכה פריטים ייחודים הנמצאים על קו התפר שבין אורבאני, אוואנגארדי, ספורטיבי ואלגנטי על מנת להשלים את חווית המבקר בתערוכה.

 

 

ספורט. אלגנט

פתיחת התערוכה: יום שבת 22/11/14 בשעה  11:00
גלריית המשכן "בית מאירוב"
רח' הרצפלד 31, חולון. טל: 03-6516851
שעות פתיחה: ג', ד', ה' 17:00-20:00; ו' ושבת 10:00-13:00
הכניסה לגלריות העירוניות בחולון ללא תשלום