תגיות

,

 

יוצאת להופעות ביפן, רוסיה ואיטליה

עם היצירות "פרחקיר", "אבק" ו"אויסטר".

 

בחודשיים הקרובים תעלה להקת המחול שלוש יצירות שונות ביפן, רוסיה ואיטליה.

צילום-דניאל צ'צ'יק

צילום-דניאל צ'צ'יק

בחודש הקרוב יצאו חברי הלהקה ליפן, ויעלו את היצירה "פרחקיר" במוזיאון לאמנות מודרנית בטוקיו. זו תהיה הפעם הראשונה בה תוצג היצירה, שהועלתה לראשונה בחלל הגלריה לפיסול במוזיאון תל אביב, מחוץ לגבולות ישראל.

 

ההופעות בטוקיו, יתקיימו במוזיאון לאמנות מודרנית בין ה 18 ל 28 בחודש.

היצירה "פרחקיר" היא תוצר שיתוף הפעולה בין ענבל פינטו, אבשלום פולק וחברי להקתם ושלושה מוזיקאים יפנים. המלחין אומיטרו אבה, והמבצעים-יוצרים הירופומי נקאמורה ומיו גאנטו מקימי הצמד "מומוצובאקי". משתתף בולט נוסף בפרויקט הוא מעצב התאורה יואן טיבולי מצרפת.וגם שני רקדנים יפנים: מיומו מינקווה ומיראי מוריאמה.

 

הקשר בין ענבל פינטו ואבשלום פולק והמוזיקאים היפנים החל בשנה שעברה, כאשר שני האמנים הישראלים הוזמנו לביים ביפן את המחזמר "החתול שחי מיליון פעמים". אומיטרו אבה היה המנהל המוזיקלי של ההפקה, והירופומי ומיו תרמו את הליווי הייחודי של ההרכב "מומוצובאקי": שילוב של ווקליזה ונגינת אקורדיון. בעקבות המפגש המוצלח הוחלט על שיתוף פעולה נוסף, ויצירת מופע מיצג שכולל את כל האלמנטים המאפיינים הן את יצירתם של ענבל פינטו ואבשלום פולק, והן את זו של המוזיקאים מיפן.

 

בנוסף למופע יציג המוזיאון לאמנות מודרנית בטוקיו תערוכה רטרוספקטיבית של איורים, המתעדים את אחורי הקלעים של החזרות למופעים השונים שהעלתה להקתם של

ענבל פינטו ואבשלום פולק בעשרים השנים האחרונות, וכן צילומי וידיאו נדירים מתהליך החזרות ליצירה דיו-כאן שהעלתה ענבל פינטו בתחילת שנות ה 90'.

שגרירות ישראל בטוקיו וקשתו"ם תומכים במיזם וילוו את האמנים במהלך השהות ביפן.

ומשם ימשיכו ענבל פינטו, אבשלום פולק וחברי הלהקה להופעה בעיר קרסנויארסק ברוסיה, שתתקיים ב 3 בנובמבר במסגרת אירועי פסטיבל "יריד הספרים" הנחשב אחד מאירועי התרבות המובילים במדינה. קרסנויארסק היא העיר השלישית בגודלה במחוז סיביר, והפסטיבל מתקיים בה מדי שנה ומשלב יריד מכירות של עשרות אלפי ספרים והופעות של מיטב האמנים מתחומי יצירה שונים מרוסיה ומרחבי העולם.

 

באירוע זה תעלה להקתם של ענבל פינטו ואבשלום פולק את היצירה "אבק", שנוצרה בשיתוף פעולה עם המאיירות רוני פחימה ושמרית אלקנתי.לעיני הצופים נשזרים סיפורים הנבנים בתוך עולם קסום וכאוטי, מתפרקים ועוברים טרנספורמציה. אבק הוא חומר מתפורר שאינו ניתן להגדרה. הוא לובש ופושט צורה, מתערבל, מתעופף, צונח ושוב מתערבל כפי שכולנו הולכים לאיבוד, מתפרקים ושוב מתחברים ונפרדים.

את סדרת ההופעות הבינלאומיות הנוכחית תחתום להקתם של ענבל פינטו ואבשלום פולק בעיר טרנטו בצפון איטליה, שם יעלו את היצירה "אויסטר" ב 13 בנובמבר. זוהי אחת היצירות הוותיקות מבית היוצר של הלהקה (הועלתה לראשונה בשנת 1999), והיא מבוססת על רישומים ויזואליים מיומן החיים האישי של פינטו ופולק. המופע הפך להצלחה מסחררת בארץ ובעולם, והיא מתוארת כ"קוקטייל של תיאטרון, מחול וקרקס אנושי ומלא דמיון".

להקת המחול ענבל ואבשלום פינטו
להקת המחול ענבל פינטו ואבשלום פולק נמנית על להקות המחול המובילות בישראל. משנת 1992 מעלה הלהקה בראשותם של היוצרים ענבל פינטו ואבשלום פולק, יצירות מחול חדשניות, מקצועיות ומלאות דמיון המיועדות לכל פלחי האוכלוסייה. ייחודם של היוצרים בא לידי ביטוי בכל פרטי ההופעה כולל כוריאוגרפיה, מוסיקה, עיצוב תלבושות, עיצוב תפאורה ותאורה. בנוסף לתשבחות ולהוקרות להן זוכה עבודת הלהקה בארץ – היא מוזמנת תדיר לייצג את ישראל בפסטיבלים חשובים ומרכזים תרבותיים מובילים ברחבי העולם. ללהקה, המקיימת תדיר הופעות מחול בישראל וברחבי העולם, צוות של 11 רקדנים קבועים ו-2 שחקנים, ורפרטואר הופעות :"אויסטר ", "ראשס ועוד ","הידרה ","טורוס ",
"שייקר","בומביקס  מורי", "דגי זהב ":"אבק"  ,פרחקיר".