תגיות

,

 

לרגל יציאת סרטו היפוכונדר מבריק

-jean-claude-lothe

-jean-claude-lothe

דני בון קומיקאי, תסריטאי ובמאי, יגיע לישראל לביקור רשמי בן כמה ימים, החל מה – 15 לדצמבר לרגל בכורת סרטו האחרון היפוכונדר מבריק.

 

בון יצר את הסרט המצליח ביותר בהיסטוריה של הקולנוע הצרפתי – "ברוכים הבאים לצפון". אשר הביא את מספר הצופים הגדול ביותר בהיסטוריה של צרפת, מעל ל- 20 מיליון צופים.

השנה יצר בון את הקומדיה "היפוכונדר מבריק" שהביאה לבתי הקולנוע למעלה מחמישה מליון צופים ונחשבת לאחת הקומדיות הטובות של השנה.

 

ב"היפוכונדר מבריק" מגלם דני בון את רומן פובר, גבר בודד המתקרב לגיל 40. המקצוע שלו – צלם למילון רפואי ברשת, אינו מסייע להיפוכונדריה החולנית המנהלת את סגנון חייו מזה זמן רב, והופכת אותו לפחדן נוירופתי. ידידו האמיתי היחיד הוא הרופא המטפל שלו, דוקטור דימיטרי זוונקה. בתחילה פיתח כלפיו חיבה, דבר שכיום הוא מצטער עליו מאוד. קשה לשלוט בחולה המדומה הזה, דימיטרי היה נותן הכול כדי להיפטר ממנו סופית. דוקטור זוונקה סבור שהוא מצא את התרופה שתפטור אותו בעדינות מפובר: הוא יעזור לו למצוא את אהבת חייו. הוא מזמין אותו למסיבות בביתו, רושם אותו לאתר היכרויות, מאלץ אותו לעסוק בספורט, ואפילו מלמד אותו כיצד למשוך ולהתחבב על נשים. אבל מתברר שמציאת האישה שתהיה מסוגלת לסבול אותו, ובעזרת אהבתה לעזור לו להתגבר על ההיפוכונדריה, היא משימה קשה הרבה יותר

בסרט מופיע דני בון לצידו של קד מראד, איתו הופיע ב"ברוכים הבאים לצפון".

 

דני בון – דניאל חמידו, נולד בצפון צרפת לאב ממוצא אלג'יראי-קבילי ולאם צרפתייה. עד גיל 12 לא דיבר צרפתית אלא את הניב המיוחד לאנשי אזור השטימי. בון עבר לפריז והתגלה בתכנית טלוויזיה. הוא החל להופיע במופעי סטנד אפ, חלקם עסקו בחוויותיו כנער צפוני וכמובן בשפה המיוחדת לאזור הזה של צרפת. דני בון הוא אחד מאמני הסטנד אפ הפופולאריים בצרפת ובעולם הפרנקופוני ומופיע באולמות הגדולים והיוקרתיים ביותר. הפריצה בקולנוע היתה דווקא בתפקיד דרמטי בסרט "חג מולד שמח", עליו זכה למועמדות לפרס הסזאר. מאז הופיע בכמה סרטים בולטים כמו "החבר הטוב שלי" של פטריס לקונט, "שינוי בתכנית" של דניאל תומסון, "הכפיל" של פרנסיס וובר, "מיקמק" סרטו של יוצר אמלי, ועוד. לאחרונה הצטלם לסרטה של ג'ולי דלפי "לולו". בון כתב וביים מספר סרטים: "ברוכים הבאים לצפון", "דירת החלומות", "ברוכים הבאים למכס" ועוד. את סרטו הבא יביים בהוליווד.

בשנת 2009 זכה "ברוכים הבאים לצפון" במועמדות אחת בלבד לפרס התסריט בתחרות הסזאר. כולם היו בטוחים שבון יחרים את הטקס, אך הוא הפתיע ועלה להעניק פרס כשהוא לבוש במכנסי טרנינג צהובים וז'קט טוקסידו ונשא נאום מצחיק ביותר.

השנה נבחר להיות נשיא טקס הסזאר שיתקיים בחודש פברואר בפריז.

דניאל בון נשוי ליעל בון, והתגייר בשנת 2003, לשניים שלושה ילדים.

בון יהיה נוכח בהקרנת הקומדיה "היפוכונדר מבריק" בתל אביב, חיפה וירושלים ויקיים מפגש עם הצופים לאחר ההקרנה.

היפוכונדר מבריק יעלה לאקרנים בארץ החל מן ה – 25 לדצמבר

בהפצת עדן סינמה ויוצג בבית הקולנוע אורלנדו בתל אביב, ירושלים ובכל רחבי הארץ