תגיות

, ,

סבא נאצי, נכד לניצול שואה, פלסטינים, ישראלים, גרמנים, סקס, ותיאטרון – במופע קרקס גרוטסקי אשר יפתח את אירוע שבוע המחול הבינלאומי בירושלים

קו פרודוקציה בית מחול שלם (ישראל) וקבוצת התיאטרון Peng! Palast (שוויץ)

יוצרים: רובי אדלמן וסשה אנגל (ישראל), Peng! Palast (שוויץ)

יום ראשון 30/11, בשעה 21:00 בבית מזי"א, במסגרת שבוע המחול הבינלאומי ירושלים

לאחר בכורה עטורת שבחים וסיבוב הופעות בשוויץ, מגיע The holycoaster s(HIT) circus הקו-פרודוקציה "הבועטת" של בית מחול שלם וקבוצת התיאטרון השוויצרית Peng! Palast לסיבוב הופעות בישראל. המופע עטור השבחים משלב מחול, קולנוע ותיאטרון ועוסק בחקירה פיסית ותיאטרלית של נושאים פוליטיים וחברתיים עכשוויים, תוך שהוא לוקח את הצופה למסע מרתק ולא צפוי בו לא ברור אם גבולות יש משמעות. המופע The holycoaster s(HIT) circus לוקח את הצופה למסע פרוע של שאלות – לגבי עצמו, טעמו, הסבלנות והסובלנות שלו, תפיסתו, אלוהיו והגבולות שאדם שם לעצמו.

המופע The holycoaster s(HIT) circus הוא מופע בידור רב תחומי הכולל מיצגי מולטי מדיה, משחק, מחול ומוזיקה. המופע מתעד את המפגש של שחקנים גרמנים ושוויצריים עם רקדנים ישראליים – ובעיקר – על הכוונות שיש להם אחד כלפי שני…
כל המעורבים בפרויקט מנסים להתקרב זה לזה בסובלנות ואידיאליזם, אך בסופו של הדבר כל צד בא עם הדעות הקדומות שלו ולומד בתהליך שלכולם יש יתרונות וגם חסרונות. באופן לא מצונזר ולא תמיד תקין פוליטית אפשר לראות כיצד הגרמנים והשוויצרים והישראלים מנסים להתקרב אחד לשני אך מדי פעם מוצאים עצמם במצבים מוזרים ומעוררי מחשבה: על השואה, על הסכסוך הישראלי פלסטיני, על גברים ונשים ועוד.

Peng! Palast הינה קבוצת תיאטרון מברן שעבודותיה מתבססות על חומרים אישיים ופוליטיים. הם מנסים לפרק את התיאטרון למרכיבים אישיים, חברתיים אשר נוגעים למרחב הפרטי, רבות באמצעות אלמנטים של אימפרוביזציה במשחק. חברי Peng! Palast זכו בפרסים רבים באירופה וזהו שיתוף הפעולה הראשון שלהם עם "מחול שלם" ונציגיו היוצר והמנהל האמנותי רובי אדלמן ועורך הוידיאו סשה אנגל.

המופע יתקיים ביום ראשון 30/11, בשעה 21:00 בבית מזי"א במסגרת שבוע המחול הבינלאומי 2014.

פרומו למופע:     http://vimeo.com/31375422

מופע זה הינו אחד משלל המופעים אשר יוצגו לקהל הרחב ולעשרות מנהלי פסטיבלים ומרכזי מחול מרחבי העולם אשר מגיעים במיוחד לשבוע המחול הבינלאומי ה-2 שיתקיים בירושלים בתאריכים 28/11-3/12 במטרה לפגוש את היוצרים הישראלים, להתרשם מעבודותיהם ולקדם את התרבות הישראלית בעולם.

שבוע המחול ייפתח בתחרות בינלאומית לכוריאוגרפיה (28-29/11/2014), בה ישתתפו יוצרים מכל העולם: יפן, צרפת, איטליה, גרמניה, שווייץ ועוד. במהלך שבוע המחול (מ 30/11 עד 3/12) יוצגו כ-8 יצירות מקור מבית מרכז מחול שלם ומופעים מאת יוצרים מהארץ ומחו״ל, על מנת לחשוף את יצירת המחול הישראלית לקהלים רחבים.

מנהלים אמנותיים: עפרה אידל ורובי אדלמן

פרטים נוספים וכרטיסים באתר http://www.macholshalem.org.il/ במייל: k.macholshalem@gmail.com טלפון: 053-3358210