תגיות

, , ,

 

החיים בשדרות כפי שמעולם לא ראינו  n במשך7 שנים תיעדה המצלמה את העיר המופגזת מעל ומתחת לאדמה – את טראומת החיים בצל הטילים, את היצירה המוזיקלית במקלטים, את החרדות ואת הרומנטיקה n במשך שנים חשבו תושבי שדרות שהם עומדים בחזית המאבק הציוני עד שבוקר אחד התעוררו וגילו שהמדינה נטשה אותם n יצירת מופת דוקומנטרית שכל ישראלי חייב לראות

DSC01378_small

הקרנה חגיגית ב 13.12.14 בשדרות ב- 18.12 בסינמטק תל אביב ב- 25.12 בסינמטק ירושלים.

"רוק בצבע אדום" הוא סרט חשוב – כי הוא מאפשר להסתכל על עצמנו בעיניים חדשות.

במלאכת מחשבת נפרש לעיני הצופה אורח חייהם של תושבי שדרות, מתוך שמחת חיים ואופי ייחודי.

לורה ביאליס, יוצרת אמריקאית שמחפשת סיפור טוב על מוסיקה נכנסת אל תוך הקלחת האינטנסיבית הזו של אמנות, שיגרה וטראומות בלי פוסט. המפגש עם הקהילה והקסם של שדרות ותושביה משנים את מהלך חייה. היא עוזבת את לוס אנג'לס, מתאהבת במי שיוצרים מוסיקה בעלת צליל ייחודי שחידש את פני המוזיקה הישראלית: "שפתיים", חיים אוליאל, טיפקס, קובי אוז, כנסיית השכל, חגית יאסו, מיכה ביטון, רובי אלמליח, "פרוייקט הופ" – הילדים של שדרות שמוצאים ערוץ נפלא לפחדים ולחרדות ויוצרים בתוכו חלומות ותקווה. ועוברת לחיות עם הזמר והיוצר אבי ווקנין שזכה לתשבחות רבות מהקהל ומהתקשורת.

ווקנין, מהמוסיקאים המסקרנים והמעניינים במוסיקה הישראלית כיום, יוצר מגוון שאחראי לכתיבת פסי-קול והפקות שונות. לאחרונה שיתף פעולה עם שלמה ארצי באלבומו "אושר אקספרס", בו ניגן ושר איתו שני שירים. באלבומו הנוכחי רתם ווקנין את המוזיקאים מיכה שטרית ופטריק סבג, ובמשך שנתיים רקחו ויצרו את סיפור המסע האישי ברצף החיים ובנוף האורבני והפנימי של חייו.

 _MG_1735

לורה ביאליס: "הגעתי לשדרות ב-2007, על מנת לספר סיפור שלא היה ידוע לעולם ונדהמתי לגלות שהמצוקה של תושבי שדרות נעלמה מעיניו. סצנת המוזיקה סקרנה אותי… לא היה לי מושג מה יקרה כשאגיע לשם.

הקהילה המקומית אימצה אותי בחום ועיני נפתחו לראות את העולם בדרך חדשה, אנשי שדרות הפתיעו אותי ונתנו לי השראה. התאהבתי במקום ובאנשים- התרגשתי מהתשוקה שלהם לחיות כל רגע ונפעמתי מהמוזיקה שנוצרת בשדרות, מתחת לאדמה – על המיומנות והכישרון  העצום של המוזיקאים המקומיים ועל ההתמדה שלהם להמשיך וליצור אמנות בכל מצב.

אמנם נולדתי בלוס אנג'לס וגרתי בהרבה מקומות בעולם, אבל בסופו של דבר עיירה קטנה בישראל הייתה המקום ששינה אותי ונתן לי את המתנה הגדולה של חיי."