תגיות

, ,

 

המלכה אליזבת מגיעה לחגוג יום הולדת 75 לחולון!

למעלה מ 5000 משתתפים בתלבושות ססגוניות: רקדנים,להקות, אקרובטים,תיאטרוני רחוב,תזמורות – כולם במסיבת יום ההולדת הגדולה

לעיר חולון עם מיצגי ענק של:

המלכה אליזבת, המושל הבריטי שחנך את העיר חולון, מגילת אסתר ברוח הבחירות עם הפוליטיקאים הישראלים, הרכבת הקלה העתידית, דמויות מגני הסיפור של חולון ,ראש העיר מוטי ששון נוהג ב"ציפור הכחולה" ולידו חמשת ראשי העיר לדורותיהם, עוגת יום הולדת ענקית

ומסיבת סיום עם דנה אינטרנשיונל

פורים, יום חמישי ה -5.3.2015, שעה 12:00

מנהל כללי ומפיק העדלאידע: דורון שלום, מנהל המחלקה לאירועים בעיריית חולון.

ניהול אמנותי: ערן פישר חברת "ראש חוצות", עיצוב: ציפי יפעת.

צילום שרון הנשיא

צילום שרון הנשיא

העדלאידע של המדינה בחולון תתקיים השנה יום חמישי ה – 5.3.15 בשעה 12:00 .

כשעה לפני פתיחת העדלאידע,יתקיימו לאורך המסלול מופעים והתרחשויות ברוח פורים.

75 שנה חלפו מאז אוחדו שכונותיה הראשונות של חולון למועצה מקומית אחת על ידי המושל הבריטי ששלט בתקופת המנדט. החולות היו לעיר פורחת וירוקה, אשר התבססה בתודעה הציבורית כ"עיר הילדים" של ישראל, המציעה לתושביה ולמבקרים בה איכות חיים גבוהה ומגוון אתרים ומוסדות תרבות ואמנות ייחודיים.

השנה, תעמוד העדלאידע בסימן חגיגת יום הולדת ענקית, מצחיקה עליזה והומריסטית- לעיר.

ומי יגיע ליום ההולדת?

מבריטניה תגיע במיוחד,אורחת הכבוד, המלכה אליזבת, בדמות מיצג ענק וביחד עם הנין שלה כשהיא ישובה במרכבה מלכותית מפוארת ומאחוריה 100 אנשי משמר הכבוד שלה וקבוצות בני נוער צבועים בצבעי דגל בריטניה , מחופשים לנסיכים ונסיכות, רקדניות עם בגדי המלכה, תלמידי בית ספר בתלבושת בית ספר בסיגנון בריטי ועוד.

לפני כן תפתח העדלאידע עם עוגה ענקית ומעוררת תיאבון, המחולקת לחמש פרוסות נפתחות ונסגרות כשבמרכזן עומד המושל הבריטי דאז רוברט אדוארד הרולד קרוסבי (Crosbie Harold Edward Robert), מי שחתם על איחוד חמש השכונות מהן צמחה העיר חולון. מאחור ומלפנים יצעדו קבוצות מחופשות לשקיות הפתעה, לסוכריות צבעוניות ול-75 מתנות לעיר חולון.

ברוח הבחירות הקרבות ולרגל יום ההולדת, יופיעו הפוליטיקאים הישראלים במיצג מגילת אסתר מותאם לשנת 2015 : בדמות המלכה אסתר , ציפי ליבני ובוז'י (יצחק הרצוג) , בדמות מרדכי – רובי ריבלין , בדמות אחשוורוש – אביגדור ליברמן , בתפקיד ושתי – מירי רגב ובתפקיד המן הרשע – חסן נסראללה

גם ראשי העיר לדורותיהם יגיעו כשהם נוסעים ב"ציפור הכחולה". מי שינהג הוא מוטי ששון –ראש העיר הנוכחי ולידו קודמיו בתפקיד: חיים קוגל, פנחס אילון, חיים שרון, משה רום ומוטי ששון.

יום ההולדת הוא ההזדמנות לההזכיר את אתריה המיוחדים של חולון עיר הילדים: מיצגברוח גני סיפור של חולון עם הדמויות המפוסלות אשר בגנים: הארנב ממושי, דיירי "דירה להשכיר", הקיפוד, הצמות של נועה ועוד.

מיצג המספר את סיפורה של עיר שצמחה מן החולות ובמרכזו סמלה של העיר: עץ השיקמה- שבצמרתו צומחת עיר יפה ועכשווית והוא מלווה בקבוצות הססגוניות של ביה"ס לאמנות הקרנבל בחולון מחופשות לפיית החולות, נמלה, לטאה, גיבן החולות, עכברוש, עוף החולות, שועל, עכבישים ועוד.

מיצג משעשע ועליז של מגלשות המים של ימית 2000 ובמרכזו שחיינית ענק שמנמנה באורך של 5 מ' והיא מוקפת בילדים צוהלים המשתכשכים במים.

מיצג ספרית המדיטק ובמרכזו – ספר רב דפים ממנו מגיחות דמויות אהובות מספרות הילדים ובהן הנסיך הקטן, בילבי, פינוקיו, הארי פוטר וקופיקו ,ומסביב קבוצות מחופשות לדמויות מתוך "האריה שאהב תות", "בת הים הקטנה",

ועם הפנים לעתיד: מיצג עתידני החוזה את שנת 2030 עם הרכבת הקלה המרחפת מעל בתי העיר.

וברוח הנוסטלגיה, יסע בעדלאידע אוטובוס עתיק של אגד, יופיעו אלפי צועדים, רקדנים ורקדניות, לוחמי קפוארה,מתעמלי קרקע,נגנים, להטוטנים, אקרובטים ושחקנים בתלבושות מצחיקות ומשעשעות של פולה ודוד בן גוריון, תלמידי בית ספר ומורים משנות ה-50, תושבי חמש השכונות המקוריות המסמלות עליות וקיבוץ גלויות,ועוד ועוד.

העדלאשיע של המדינה - תמונת אווירה - קרקיט צילום אלי נאמן צילום אלי נאמן

העדלאידע תצעד לאורך הרחובות סוקולוב, הנשיאים.

התהלוכה תסתיים בפינת הרחובות ההסתדרות וייצמן

בסיומה תתקיים מסיבהמול בניין העירייה

מופע של דנה אינטרנשיונל בליווי רקדנים וגם מסיבה עם דיג'י

מיצגי העדלאידע יוצגו ברחבת המדיטק מתום העדלאידע ועד ליום ראשון