להקת המחול קמע מעלה בבכורה 2015

ערב רפרטוארי:

איציק גלילי & תמיר גינץ

להקת המחול קמע תעלה במרץ בבכורה, שתי יצירות בערב אחד, "THINGS I TOLD NOBODY" מאת הכוריאוגרף איציק גלילי

ואת "שמיים אדומים" מאת הכוריאוגרף תמיר גינץ

להקת המחול קמע תעלה ערב בכורה רפרטוארי ב-3 במרץ 2015 במרכז סוזן דלל, בו יארח תמיר גינץ, המנהל האמנותי וכוריאוגרף הבית את איציק גלילי. גלילי לשעבר רקדן בלהקת המחול בת – דור ובלהקת המחול בת – שבע, עבר להתגורר בהולנד לפני 25 שנה והפך לאחד מהיוצרים המוערכים ביותר באירופה. ערב זה יתקיים גם ב15 במרץ במשכן לאמניות הבמה בבאר שבע וב19 במרץ בהיכל התרבות אור עקיבא.

ערב זה מחדש את הפעילות הרפרטוארית בלהקת קמע, "בכוונתי למנף את היכולות הווירטואוזיות של הרקדנים שלנו, אומר תמיר גינץ "שיכולים להתמודד עם כל סגנון, ולתת בלהקת המחול קמע במה ליצירות של כוריאוגרפים מהמובילים בעולם בשנים הבאות".

"לקהל הישראלי וגם לרקדנים שעובדים כאן מגיע להתנסות ולטעום מחול איכותי מפנתאון יצירות המופת בביצוע להקה מקומית.", מוסיף גינץ.

שמים אדומים- גינץ- קרדיט אבשלום לוי

שמים אדומים- גינץ- קרדיט אבשלום לוי

בערב " GALILI & GINZ" יעלו 2 יצירות בבכורה:

"THINGS I TOLD NOBODY" – עבודה יפהפייה ואלגנטית לצלילי פניני מוזיקה קלאסית הנותנת ביטוי ליכולות הטכניות לצד ביטוי אישי ונוגע ללב של הרקדנים. הכוריאוגרף איציק גלילי מציג עבודה בעלת נופך רומנטי אך כהרגלו גם מלאה בהומור ואירוניה. העבודה, בה משתתפים 11 רקדנים הלהקה, נוצרה במקור ללהקתו של גלילי בהולנד בשנת 2000 והועלתה מאז ע"י להקות רבות בעולם. לכבוד הבכורה בישראל חידש גלילי את היצירה.

THINGS I TOLD NOBODY- קרדיט אבשלום לוי

THINGS I TOLD NOBODY- קרדיט אבשלום לוי

"שמיים אדומים "- תמיר גינץ, יוצר לקמע בבכורה עולמית את "שמיים אדומים". בעקבות מאורעות השנה האחרונה מגיב גינץ ביצירתו לקרע בין עמים במאבק על אדמה וזהות, במקום שבו דמגוגיה והסתה משלהבים את היצרים. זו עבודה על אנשים שחיים באיום תמידי, כואבים אך מנסים לשמר תקווה לעתיד טוב יותר.

להקת המחול קמע הפכה בתוך עשור שנים לאחד מהקולות המרכזיים בעולם המחול הישראלי, היא נוסדה בשנת 2002 כיוזמה משותפת של דניאלה שפירא ותמיר גינץ כלהקת הבית של מרכז המחול בת דור באר שבע ע"ש לארי וליליאן גודמן.

 

צוות הלהקה על רקדניה מתגוררים בבאר שבע והנם חלק בלתי נפרד מהקהילה התרבותית בעיר ושגרירים שלה בעשרות מופעים מדי שנה בארץ ובעולם. הלהקה זכתה להצלחה בסיורי הופעות ובפסטיבלים יידועי שם באירופה, דרום אמריקה, בסין ובהודו.

 

תמיר גינץ, המנהל האמנותי והכוריאוגרף של הלהקה, יוצר עבודות המהוות את הציר המרכזי ברפרטואר ומאופיינות בשפה אישית, ססגונית וייחודית המתבססת על הטכניקות הקלאסית והמודרנית. על הבמה גינץ מצליח ליצור עולם עשיר ברבדים ששואב אליו את הקהל. קמע נותנת במה ליצירה ישראלית מקורית של כוריאוגרפים אורחים ושל רקדנים יוצרים. רקדני הלהקה מקיימים פרויקטים חינוכיים של הוראה והסברה בבתי-ספר, מגמות ואולפנות מחול, סדנאות אמן, סדנאות רפרטואר ותכניות העשרה בכל רחבי הארץ.
איציק גלילי לשעבר רקדן בלהקת המחול בת – דור ובלהקת המחול בת – שבע. לפני 25 שנים עבר להתגורר בהולנד והפך לאחד מהיוצרים המוערכים ביותר באירופה. איציק הקים וניהל את להקת "GALILI DANCE" בכרונינגן , 1997-2008, והיה מיזמי הקמת להקת " DANSGROEP AMSTERDAM" אותה ניהל כשנה. יצירותיו מועלות בכל שנה על ידי מיטב הלהקות הגדולות בכל העולם כדוגמת: בלט שטוטגרט, הבלט הלאומי ההולנדי, בלט רמבר, הבלט העכשווי של קובה, הבלט הלאומי האנגלי ועוד.

THINGS I TOLD NOBODY

כוריאוגרפיה, תאורה ותלבושות: איציק גלילי,

העמדה: אליזט ג'יאבט

ביצוע תלבושות: אהובה ארז

מוזיקה:

G F Handel: Xerxes – Largo

A Vivaldi: Winter – Largo from ‘The Four Seasons’

W A Mozart: Piano Concerto No.23 in A Major K488 – Adagio

E Satie: Gymnopédie No. 1

משך היצירה: 20 דקות .

THINGS I TOLD NOBODY- קרדיט אבשלום לוי

THINGS I TOLD NOBODY- קרדיט אבשלום לוי

שמיים אדומים

שמים אדומים- גינץ- קרדיט אבשלום לוי

שמים אדומים- גינץ- קרדיט אבשלום לוי

 

כוריאוגרפיה: תמיר גינץ

מוזיקה: Max Richter

עריכה ועיבוד פסקול: מיקי פטיש

תאורה: שי יהודאי

תלבושות: אהובה ארז

משך היצירה: 25 דקות .

Like a blue

המופע יתקיים ביום שלישי, 3 במרץ בשעה: 21:00 במרכז סוזן דלל בתל אביב
מחיר כרטיס:   120 ש"ח טל' להזמנת כרטיסים: 03-5105656

ביום ראשון, 15 במרץ בשעה: 20:30 במשכן לאמניות הבמה באר שבע
מחיר כרטיס: 85 ₪ טל' להזמנת כרטיסים: 08-6266400

וביום חמישי, 19 במרץ בשעה: 20:30 בהיכל התרבות אור עקיבא
מחיר כרטיס: 85 ₪ להזמנת כרטיסים: 04-6266636