תגיות

,

המוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס בחולון יעניק את

פרס עיפרון הזהב לשנת 2015

לקריקטוריסט הוותיק, ממקימי ארגון הקריקטוריסטים הישראלי,

בעל המדור " הציור השבועי לילד":

יהושע (ג'קי) ג'קסון

" מִסְתַּבֵּר שֶ"מְּצָא אֶת הַנֶּעְלָם" הוּא הַדָּבָר הֲכִי יַצִּיב בָּעולָם." (יהודה אטלס)

טקס הענקת הפרס יתקיים במעמד ראש עיריית חולון,

מר מוטי ששון, ביום שלישי, 31 במרץ 2015 בשעה 18:00

המוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס בחולון, היחיד מסוגו בישראל, מעניק מידי שנה את פרס עיפרון הזהב לבכירי הקריקטוריסטים על מפעל חייהם בתחום הקריקטורה.

השנה, יוענק הפרס לקריקטוריסט הוותיק, ממקימי ארגון הקריקטוריסטים הישראלי – יהושע (ג'קי) ג'קסון, בזכות עבודתו לאורך השנים לקידום הקריקטורה בארץ, בזכות הישגיו כאומן וכעורך.

ג'קי ג'קסון 1

יהושע (ג'קי) ג'קסון, יליד העיר ירושלים, שירת בצבא בפיקוד הנח"ל כמפקד "הסיירת" של הנח"ל ועורך גרפי של עיתון "במחנה נח"ל". לאורך השנים נשא ג'קי בתפקידים שונים: קריקטוריסט, כתב צבאי במלחמות ישראל, עורך גראפי במשך עשרות שנים ב"ידיעות אחרונות", וממקימי ארגון הקריקטוריסטים הישראלי. עבודתו הידועה ביותר הינה כמובן המדור השבועי "הציור השבועי לילד", המתפרסם בידיעות אחרונות זה למעלה מ 50 שנה. במסגרת המדור מתבקשים הילדים (והמבוגרים הרבים גם כן) למצוא חפץ, חיה, ילד או ילדה בתוך ציור פשוט לכאורה. בקוו הבוטח, תוך שימוש בשחור לבן בלבד, הפכו ג'קי והמדור בקרב דורות של סבים הורים וילדים לטקס של ממש, הכולל חיפוש, מתח, וגם לא מעט פעמים הפניות לאירועי השעה, השייכים ל'עולם המבוגרים'. מידי שבוע מגיעים למערכת העיתון שקים מלאים עם פתרונות לחידה הישראלית המצוירת המוכרת ביותר. ציורי הנעלם של ג'קי הפכו עם השנים לאחד הסמלים החזותיים הפופולאריים ביותר בישראל.

כמו כן, שימש ג'קי כצייר של תיאטרון "הבימה" ומעצב ראשי של חברת התקליטים "ישראפון": צמד העופרים, יהורם גאון, רביעיית מועדון התיאטרון, שושנה דמארי, יוסי חיזקי יונה, גדעון זינגר. פרסם שני ספרים: "חפשו אותי" ו"היכן הנעלם?". בשיתוף קריקטוריסטים נוספים היה ממקימי אק"י – ארגון הקריקטוריסטים הישראלי ומשתתף קבוע בתערוכות שונות. בנוסף, זכה בפרס הראשון של גדול עיתוני יפן "אשאי שימבון".

 

טקס הענקת רס עיפרון הזהב לשנת 2015,

יום שלישי, 31 במרץ, שעה 18:00,

המוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס בחולון

 

המוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס

רחוב חיים ויצמן 61, חולון.

www.cartoon.org.il