תגיות

, , , ,

עוצרים רגע לפני הבחירות בתערוכת

ביקורת גבולות

תערוכת יחיד של הקריקטוריסט נוסקו (ניסים חזקיהו) ובה נפרצים כל הגבולות

מבט קריקטוריסטי על התנהלות ישראלית חסרת מעצורים

ערב בחירות 2015

פתיחה: מוצש 28 בפברואר 2015 בסינמטק תל אביב

 

הקריקטוריסט נוסקו (נסים חזקיהו), יוצא בתערוכת יחיד שתפתח כשבועיים לפני הבחירות בישראל ב-28.2.15 בסינמטק ת"א.

בתערוכה תחת הכותרת "ביקורת גבולות" שואל נוסקו שאלה פשוטה : אם למדינה אין גבולות למה שלאנשים יהיו?

הוא מותח קו ישיר בין העובדה שמדינת ישראל לא סגורה על הגבולות הטריטוריאליים של עצמה ובין ההשלכות של מצב זה על התרבות ההתנהגותית שלאזרחי המדינה.

"תפיסת המושג "גבול" במרחב הציבורי שלנו לוקה בהפרעת קשב חמורה" הוא אומר "כשאין גבול מוסדר ומובנה בין טריטוריות אז גם הנורמות נפרצות, והדבר ניכר במה שקורה בחברה שלנו בשנים האחרונות. החל מהתנהלות שערורייתית של ראש ממשלה (כן , גם אשת ראש הממשלה ) התנהגות בזויה של נשיא מדינה, התנהגות מביכה של ניצבים במשטרה, הצטברות של פוליטיקאים בכלא. מכאן קצרה הדרך להתלהמות גזענית, בריונות לאומנית, פיגועים פליליים, וטוקבקיסטים עתירי אלימות מילולית המתגוללים חסרי מעצורים במרחב השיח הציבורי. במובן הרע ביותר:אין גבול לחוצפה הישראלית"

נוסקו בחר להעלות את התערוכה ערב בחירות כי "עכשיו זה הזמן לעצור רגע בזמן שהפוליטיקאים מחזרים אחרינו בהתלהבות, בדרך לעוד מנדטים ולעוד קדנציה ולהביט על ההתנהלות המטרידה סביבנו ולשאול את עצמנו בקול גדול: איפה, לכל הרוחות, הגבולות שלנו?"

המדינה זה אני - הגדרת גבול - ניסים חזקיהו

בעינו המאוירות, מציג נוסקו לקסיקון עכשיו למושגים גבול וקצה במציאות הישראלית: למשל "מפת גבולות המדינה" (ריבוי תתי המדינות בתוך ישראל) "גבולות האחריות" (ביבי מפנה אצבע מאשימה לאולמרט , בגין ובן גוריון) "גבולות פתוחים" (רוכסני המכנסיים של קציני המשטרה) , "משולש הגבולות" (שילוב של הון, שלטון וישראל בתינו) , "גבולות חופש הפרט" (האאוטינג הבוטה של גל אוחובסקי) , "השגת גבול" (ביבי נוסע לקונגרס מעל ראשו של אובמה), "למתוח את הגבול" (עליות פרובוקטיביות להר הבית) ועוד…השמים הם הגבול .

גבול האחריות - נסים חזקיהו

הקריקטוריסט נוסקו (ניסים חזקיהו), 54 , בוגר בצלאל , החל את דרכו בעיתון "מעריב לנוער" ומאז לא מפסיק לאייר. מייסד ומנהל פסטיבל "אנימיקס" – הפסטיבל הבינלאומי לאנימציה , קומיקס וקריקטורות המתקיים מזה 15 שנה בסינמטק ת"א. כיהן כיו"ר איגוד הקריקטוריסטים הישראלי , השתתף בעשרות תערוכות בישראל ובעולם.

תערוכה זו "ביקורת גבולות" הינה תערוכת היחיד השנייה אותה הוא מקיים .

 

תאריכי התערוכה : 28/2/15 – 13/3/15

פתוחה לקהל הרחב ללא תשלום .