תגיות

,

 

האם ימשיכו התאומות הזהות

להתקיים כמופע זוגי לעד?

בבימויו של רוני פינקוביץ'

מחזה ראשון בארץ על פי ספרה של

סופרת הילדים הידועה, ג'קלין ווילסון

הצגות הבכורה,

שבת 28.3.15 – 10:30, 12:30

בתיאטרון המדיטק בחולון

 

העונה החדשה של תיאטרון המדיטק בחולון מוקדשת למגדר וילדים עם דגש על הצגות שבמרכזן ילדות המחוללות שינוי ומשפיעות על סביבתן. "מופע זוגי" היא ההפקה השניה של העונה, לאחר הבכורה ל"הנקה ופיט".

צילום:בני גם זו לטובה

צילום:בני גם זו לטובה

ההצגה "מופע זוגי", תעלה בבכורה בשבת, 28.3.15 במדיטק חולון. ההצגה מבוססת על ספרה של ג'קלין ווילסון, בעיבודה של נגה אשכנזי ובבימויו של רוני פינקוביץ'. משתתפים: תימור כהן, הילה שלו, שי אגוזי, אביב כרמי ונעמי פרומוביץ'. ההצגה מיועדת לגילאי 8 ומעלה.

 

"מופע זוגי" הוא העיבוד הבימתי הראשון בארץ המבוסס על ספר של סופרת הילדים והנוער המצליחה ג'קלין ווילסון. הסופרת, זוכת שני פרסי הספרות הבריטית, שינתה את עולם ספרי הילדים בכל העולם, כאשר הכניסה נקודת מבט אישית, מגובה העיניים, של הילדים, וכתבה על נושאים מורכבים בצורה נגישה לילדים, אך גם באופן ענייני ולא מתיילד. ווילסון עצמה סיפרה על סגנונה "אני כותבת לכל קבוצות הגיל, בצורה שתכין אותם למה שקורה בעולם המבוגרים". רבים מספריה של ווילסון עובדו לטלוויזיה, לקולנוע ולתיאטרון הבריטי וזו הפעם הראשונה שעיבוד לספרה יעלה כהצגת ילדים ישראלית.

רובי וגרנט הן תאומות בנות עשר. אימן נפטרה לפני שלוש שנים והשתיים גרות עם אביהן ריצ'רד ועם סבתן, אמה של אימן. חיי התאומות מתנהלים כמו "מופע זוגי": הן עושות הכל ביחד. יום אחד אבא חוזר הביתה עם אישה חדשה בשם רוז. אביהן ורוז מאוהבים, ומחליטים לעבור לגור בכפר עם התאומות, בעוד סבתן עוברת לגור בדיור מוגן. התאומות נכנסות לתהליך של היכרות מחדש. היכרות עם סביבה חדשה, בית ספר חדש ומציאות חדשה. הן כבר הגיעו לגיל בו החיים לא יוכלו עוד להימשך כ"מופע זוגי", ולצד הקשר, האהבה והחברות שלהן יצטרכו התאומות ללמוד כל אחת את העצמיות שלה, לקבל את ההבדלים והשוני באופיין ואת חוויית הנפרדות שמאפיינת את גילן.

רוני פינקוביץ', מנהלו האמנותי ששל תיאטרון המדיטק, ובמאי ההצגה, מבהיר את הבחירה בהצגה זו לעונה הנוכחית, "הספר והעיבוד למחזה נוגעים בנושא עמוק של שלב ההתבגרות המוקדם, והוא תהליך הנפרדות של הילד מסביבתו וגילוי עצמיותו וכוחותיו. ההצגה, בעקבות הספר, מובאת מנקודת מבטן של הילדות התאומות, והיא מלאת הומור והמצאות".

ההצגה, בתרגומה של גילי בר הילל, מתרגמת הספר, (שתרגמה בין היתר את כל סידרת ספרי הארי פוטר) היא במתכונת של קומדיה קלה אבל בהדרגה נחשפת דרמה אמיתית של הנפש הנוגעת במקומו של הילד במשפחה, וביחסיו עם הסביבה.

לדברי פינקוביץ', "במרכז ההצגה עומדות שוב, כבכל הצגות תיאטרון המדיטק העונה זו, שתי גיבורות. גיבורות במובן העמוק ולא רק הייצוגי. הן נשים צעירות ומלאות כוחות ויכולות, המשנות את חייהן. הן מתמודדות מול מציאות משתנה והן אינן "קורבן" אלא בעלות כישרון, אומץ ויוזמה, כמו גם יכולת רגשית גבוהה ואינטליגנציה. הן בהחלט מהוות דוגמה ומופת של כוח נשי צעיר, לא סטריאוטיפי, אהוב וחזק".

 

תיאטרון המדיטק בחולון, תיאטרון רפרטוארי לילדים, זוכה 35 פרסי הבמה לילדים ולנוער, פועל למעלה מעשר שנים כחלק ממתחם התרבות "מדיטק חולון", יפיק עונה הצגות שבמרכזה גיבורות המשנות מציאות, המשפיעות על סביבתן ומעוררות השראה. נושא המגדר בחינוך ובאמנות לילדים ילווה כמסגרת את ההצגות ואת הפעילות בעקבותיהן.

הפקות תיאטרון המדיטק בעונה זו, כמו בקודמותיה, מממשות הלכה למעשה את חזון התיאטרון ובבסיסו חשיבה על הילד, עולמו וצרכיו, אמירה חינוכית וערכית מעמיקה וכן מורכבות הפקה, ששמה דגש על שילוב אמנויות ואיכות בלתי מתפשרת.

 

"מופע זוגי"

28.3.15 10:30 , 12:30

גילאי 8 ומעלה

מחיר כרטיס: 75 ₪; מנוי לתיאטרון 340 ₪

טל' לרכישת כרטיסים: 03-5021552

תיאטרון המדיטק ,שד' גולדה מאיר 6, חולון

http://www.mediatheque.org.il

תיאטרון המדיטק בפייסבוק

מודעות פרסומת