תגיות

,

 

ערב שירה מלווה בקטעי שיתוף אישיים

בהשתתפות אמנים מובילים ואנשי ציבור, ביניהם: ערן צור, דנה ברגר, יונתן דרור, אביב בכר והדס קליינמן, השחקן יצחק לאור, ג'וני דניאלס, מלכה פיוטרקובסקי, רן בנימיני (רשת ב') ועוד

15 באפריל שעה 21:00, מרכז ז'ראר בכר, ירושלים. הכניסה חופשית!

ב-15 באפריל, יתקיים זו השנה השישית, פרויקט 'זוכרים ושרים בערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה'. האירוע משלב ערב שירה, עם הזמרים ערן צור, דנה ברגר, יונתן דרור, אביב בכר והדס קליינמן, ועיסוק בסוגיות הנוגעות ל- 'זיכרון של הדור השלישי'. בין השירים ישתפו אנשי ציבור את הקהל בחיבור האישי שלהם לזיכרון השואה ובעיסוק בסוגיית המסרים שעלינו להעביר לדורות הבאים וכיצד.

לפני המופע, יתקיימו מעגלי לימוד ושיח מונחים בשיתוף פורום 'רשות הרבים', בית מדרש אלול וגשר.

"הפרויקט הוקם מתוך הבנה שכדור האחרון הפוגש את אלו שהיו שם, עלינו מוטלת המשימה להנחיל את הזיכרון הלאה", אומרים איתי צור ויונתן דרור, יוזמי הפרויקט. "הביקוש הרב לפרויקט, משקף את הצורך הגדול של הדור הצעיר לציין את יום השואה מנקודת המבט הרלוונטית אליו. האירוע מתקיים במרכז ז'ראר בכר בירושלים, מקום בו התקיים משפטו של הצורר הנאצי אדולף אייכמן. הדבר מסמל את המחויבות שלנו כאן, כלפי הזיכרון של מה שאירע שם."

לאור הביקוש הגבוה, כדי לאפשר לציבור רחב להשתתף באירוע, תתקיים הקרנה של המופע באמפי הסמוך למרכז ז'ראר בכר, לכל אלו שלא יכנסו לאולם עצמו.

קרדיט מל בריקמן

קרדיט מל בריקמן

במהלך השנים אמנים, אנשי ציבור ותקשורת התגייסו לפרויקט ולקחו בו חלק, ביניהם; חמי רודנר, אבי גרייניק, אראל סג"ל,  פרופ' חנה יבלונקה, סיון טלמור, אופיר בן-שטרית, דביר כהן (דיוואן הלב), רן בנימיני (רשת ב'), דוד לביא, ענבל גרשקוביץ חנן בן-סימון, גולן אזולאי ,שרה ב"ק, הרב בני לאו, ד"ר מיכה גודמן, ועוד.

כמו בשנים קודמות, גם השנה, הפרויקט מאמץ את מועדון ניצולי השואה של עמותת 'עמך' ועמדות התרמה יפתחו במקום על מנת לגייס משאבים להרחבת השירותים ש'עמך' מספק לניצולי השואה שעודם חיים ביננו.

הפרויקט מופק על ידי 'מודוס הפקות' בשיתוף 'ז'ראר בכר' ובניהולו המוזיקלי של 'אחיה אשר כהן-אלורו'.

זוכרים ושרים, יום ראשון, ה- 15.04.15, בשעה 21:00, במרכז ז'ראר בכר, רחוב בצלאל 11, ירושלים .

מעגלי דיון מונחים בשיתוף פורום רשות הרבים, בית מדרש אלול ו'גשר': אולם ליאו-מודל, בשעה 19:30.

הכניסה לאירוע ללא תשלום ובהרשמה מראש כבשנים הקודמות . כרטיסים ניתן להזמין דרך דף הפייסבוק של 'מודוס הפקות' או בדוא"ל: ZochrimVesharim@gmail.com. לפרטים ובירורים: 0587060600.