תגיות

, , ,

בקונצרט השישי  לעונה בסדרת "קאמרי בצהרי שישי", של התזמורת הסימפונית ראשון לציון

תופיע המקהלה הישראלית ע"ש גארי ברתיני בניצוחו של רונן ברשבסקי, לצד דואו תל אביב

בתוכנית הקונצרט מבחר מיצירותיהם של המלחינים מוצרט, מנדלסון, ברהמס, קופלנד ושירים ישראליים

יום שישי, 24.4 בשעה 12:00, היכל התרבות ראשל"צ

הקונצרט השישי בסדרת "קאמרי בצהרי שישי", של התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון  יתקיים ב-24 באפריל בהיכל התרבות ראשון לציון, בקונצרט ינעימו המקהלה על שם גארי ברתיני בניצוחו של רונן ברשבסקי ודואו תל אביב, אירית רוב ואריאל כהן (פסנתר) עם יצירות של המלחינים מוצרט, מנדלסון, ברהמס וקופלנד וכמו כן מבחר של שירים ישראליים.

יחצ

יחצ

בתכנית הקונצרט:
מוצרט – מיזריקורדיה  דומיני – מוטט K.222
מנדלסון – אווה מריה  אופ.23
ברהמס  ואלסים על שירי אהבה אופ.52  לפסנתר ב-4 ידיים
קופלנד – "בראשית"
שירים ישראליים

המקהלה הישראלית על-שם ברתיני
המקהלה הישראלית על-שם ברתיני הוקמה בשנת 2009 ע"י חגי גורן ורונן בורשבסקי.
המקהילה הופיעה בקונצרטים רבים ומגוונים עם התזמורת הפילהרמונית ועם התזמורת הסימפונית חיפה. המקהלה ביצעה מבחר יצירות חשובות וידיעות ביניהן: התשיעית של בטהובן, כרמינה בורנה, ואופרות רבות. המקהלה הישראלית הקאמרית ע"ש גארי ברתיני היא הגוף הייצוגי של המקהלה ומונה כ-25 זמרים. היא מתמקדת בביצוע רפרטואר א-קפלה מכל התקופות ומקיימת פרוייקטים משותפים עם תזמורות קאמריות.

רונן בורשבסקי – מנצח
משמש מנהלה המוסיקלי ומנצחה של המקהלה מאז הקמתה ב-2009. החל את לימודי המוסיקה בפסנתר ושירת מקהלה בקונסרבטוריון בישראלי בת"א. סיים תואר ראשון בניצוח תזמורת באקדמיה למוסיקה בת"א ותואר אמן באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים. זכה בפרסים בתחרויות בינ"ל ועבד בעולם עם גדולי המנצחים. ניצח על כל התזמורות החשובות בארץ והוזמן לנצח גם בגרמניה, איטליה ומדינות נוספות. משמש עוזר קבוע לזובין מהטה בפרוייקטים מיוחדים. שימש בעבר כמנצח וכמנהל מוסיקלי של מספר מקהלות ומאז 1999 משמש כמנהל המוסיקלי ומנצחה של מקהלת האיחוד. מכהן כיום כראש מגמת ניצוח המקהלה בביה"ס הגבוה למוסיקה ע"ש בוכמן-מהטה באונ' ת"א, שם הוא גם מנצח על המקהלה הקאמרית ועל מקהלת הסטודנטים.

דואו תל אביב
דואו תל אביב (אירית רוב ואריאל כהן), הוקם בתחילת שנות השמונים ומאז הופיע בפסנתר בארבע ידיים ובשני פסנתרים ברחבי הארץ ובחו"ל, בין השאר בפסטיבל ישראל, בקונצרטים רבים במסגרת "אמנות לעם" במוזיאון ת"א, ב"צוותא", בתאטרון ירושלים, ובהיכל התרבות בראשון לציון. הדואו ניגן ביצוע בכורה, בישראל ובלונדון, של יצירתו של לאונרד ברנשטיין "אריות וברקרולות" בנוכחות המלחין.

התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון נוסדה בשנת 1988 ובתוך זמן קצר התמקמה בקצה העליון של הפירמידה האמנותית, כגוף מוסיקלי מוביל ומחדש בישראל. משנת 1989 משמשת התזמורת בהצלחה רבה כתזמורת הבית של האופרה הישראלית. על עשייתה יוצאת דופן והצטיינותה בביצועה של היצירה הישראלית המקורית, בהפצתה ובקידומה זכתה התזמורת בפרס אקו"ם לשנת 1991 (תשנ"א). התזמורת הינה הראשונה שביצעה בישראל בקונצרטים פומביים יצירותיהם מאת ריכרד שטראוס ואלכסנדר זמלינסקי. והשתתפה בפסטיבלים בינלאומיים יוקרתיים. החל משנת 2010 לוקחת התזמורת חלק חשוב ומרכזי בהפקות האופרה במצדה בשיתוף האופרה הישראלית, עד כה עלו האופרות "נבוקו" (בשנת 2010) ,"אאידה" (בשנת 2011), ו"כרמן" (בשנת 2012).

קאמרי בצהרי שישי – קונצרט מס' 6
יום שישי 24.4.15 בשעה 12:00
היכל התרבות ראשל"צ

כרטיסים: 89-99 ₪. המחירים בהתאם למקום הישיבה. הנחות למנויים, גמלאים וסטודנטים.
טל' להזמנות כרטיסים: 03-9484840 או דרך אתר התזמורת.