תגיות

,

 

בקונצרט השישי שלו העונה, ינגן אנסמבל סולני תל אביב בניצוחו של ברק טל מבחר יצירות מאת המלחינים קופלנד, גרשווין דבוז'אק ויחזקאל בראון.

מסלול חייו של המלחין הצ'כי אנטונין דבוז'אק הוא ההשראה לשמו של הקונצרט, ושתי היצירות המרכזיות בקונצרט מציגות מסלול זה: מבוהמיה (צ'כיה) לעולם החדש (אמריקה).

האנסמבל יארח בקונצרט את הקלרניתנית הבינלאומית שירלי בריל שתופיע איתו
בפעם הראשונה

2.5 חיפה, 3.5 תל אביב, 4.5 כפר שמריהו

סולני תל אביב- צלם ברני ארדוב

סולני תל אביב- צלם ברני ארדוב

אנסמבל סולני תל אביב יקיים את הקונצרט השישי שלו לעונה, "מבוהמיה לעולם החדש" בניצוחו של ברק טל ובהשתתפות הקלרניתנית הבינלאומית, שירלי בריל. הקונצרט יתקיים ב-2-4 במאי בחיפה, תל אביב וכפר שמריהו.

בתוכנית הקונצרט: מזמור למיתרים של יחזקאל בראון, קונצ'רטו לקלרינט של קופלנד, שיר ערש לתזמורת מיתרים של גרשווין וסרנדה למיתרים של דבוז'אק. הסולנית בקונצרט היה הקלרינתנית הבינלאומית שירלי בריל שתופיע לראשונה עם האנסמבל.

ברק טל- צלם ברני ארדוב

ברק טל- צלם ברני ארדוב

שרלי בריל- צלם Jean-Claude Capt

שרלי בריל- צלם Jean-Claude Capt

"שתי היצירות המרכזיות בתוכנית מציגות את מסלול חייו של המלחין אנטונין דבוז'אק: מבוהמיה (צ'כיה) לעולם החדש (אמריקה)", אומר המנצח ברק טל. "מצד אחד – המוסיקה הצ'כית המלודית והרומנטית המתארת את נופיה של בוהמיה ואהבתו של דבוז'אק למולדתו, כפי שמתבטאת בסרנדה הנפלאה שלו למיתרים, ומצד שני – הקונצ'רטו הוירטואוזי, הג'אזי, המלהיב והסוחף של קופלנד האמריקאי לקלרינט, תזמורת כלי קשת, פסנתר ונבל".

הקונצרט ייפתח במחווה של אנסמבל סולני תל אביב לזכרו של אחד מגדולי המלחינים הישראליים, זוכה פרס ישראל, יחזקאל בראון, שנפטר לפני מספר חודשים. "ביצירתו, מזמור למיתרים, ניתן להבחין בהשפעות המוסיקליות של המלחין בלה ברטוק – הן מבחינה ריתמית והן מבחינה מלודית" אומר המנצח ברק טל.

ברק טל, המייסד והמנהל המוסיקלי של אנסמבל סולני תל-אביב משנת 2001 הופיע על בימות מרכזיות בעולם, בהן אולם הקרנגי בניו-יורק, אולם הפילהרמונית בסנט פטרסבורג, וה"קונצרטהאוס" בוינה וכן בפסטיבלים בינלאומיים מרכזיים ובשידורי רדיו וטלביזיה רבים בארץ ובאירופה. כמנהל מוסיקלי של אנסמבל סולני תל-אביב שיתף פעולה עם גדולי הסולנים הבינלאומיים,בהם הכנרים מקסים ונגרוב ואידה הנדל, הויולנית טבאה צימרמן, הצ'לנית נטליה גוטמן, זמר הקונטרה-טנור אנדראס שול, ועוד.

כמנצח אורח הופיע עם מרבית התזמורות בארץ, לרבות הפילהרמונית, וכן עם תזמורות בגרמניה, ברוסיה, בפולין, באסטוניה, בפינלנד, ועוד. בשנת 2012 מונה ברק טל למנהל המוסיקלי של מקהלת זמרי קולגיום, תפקיד בו כיהן במשך כשנתיים.

ברק מקדיש הרבה מזמנו לעבודה עם מוסיקאים צעירים ולחינוך מוסיקלי,בין השאר כמנצח התזמורות הסימפוניות של ביה"ס התיכון "רעות" (לשעבר ויצ"ו) לאמנויות חיפה ושל קונסרבטוריון גבעתיים וכיוזם של תכניות חינוכיות בקונסרבטוריונים ברחבי הארץ בשיתוף עם אנסמבל סולני תל-אביב.

 

שירלי בריל, קלרינתית בינלאומית וסולנית בקונצרט. הקריירה שלה החלה עם הופעתה כסולנית עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית בניצוחו של זובין מהטה. מאז היא הופיעה עם תזמורות רבות בעולם בהן התזמורת הסימפונית הגרמנית, התזמורת הקאמרית של ז'נבה והתזמורת הסימפונית ירושלים. בריל זכתה בתחרות הבינ"ל בז'נווה (2007) וקטפה פרס מיוחד בתחרות ARD במינכן. היא השתתפה בפסטיבל הבינ"ל למוסיקה קאמרית בירושלים ושיתפה פעולה עם אמנים נודעים כדניאל בארנבוים, סבינה מאייר ואחרים. היא מופיעה בקביעות בדואו בריל-ענר עם הפסנתרן יונתן ענר. מאז 2012 היא מכהנת כפרופסורית באקדמיה למוסיקה האנס אייזלר בברלין ומכהנת כשופטת בתחרויות רבות.

אנסמבל סולני תל-אביב, הוקם בשנת 2001 על-ידי המנצח ברק טל, מתוך שאיפה ליצור בארץ גוף תזמורתי קאמרי איכותי ברמה הגבוהה ביותר, והוא שם לעצמו למטרה להציג יצירות של מלחינים ישראליים, לקדם סולנים ישראליים צעירים, ולטפח אהבה למוסיקה קלאסית בקרב הדור הצעיר. מנגנים בו טובי הנגנים הצעירים בארץ – מוסיקאים מקצועיים בשנות ה20- וה-30 לחייהם, בהם חברי הרכבים קאמריים מובילים, סולנים צעירים וזוכי תחרויות. מאז הקמתו הופיע האנסמבל עם גדולי הסולנים הבינלאומיים וזוכה לתגובות נלהבות ולשבחים של האמנים המופיעים איתו, של הקהל ושל הביקורת. האנסמבל הופיע על בימות מרכזיות בעולם, בהן אולם הקרנגי בניו-יורק, ה"קונצרטהאוס" בוינה, אולם הפילהרמונית בסט. פטרסבורג והאמפיתאטרון "מרגיטזיגט" בבודפשט, השתתף בפסטיבלים בינלאומיים מרכזיים, ניגן בשידורי רדיו וטלוויזיה רבים בארץ ובאירופה וזכה במענקים ופרסים רבים.

 

חיפה – מוצ"ש 2.5 בשעה 20:30, באולם קריגר.

מחיר כרטיס – 80-125, לרכישת כרטיסים: 04-8363804
תל אביב – יום ראשון 3.5, בשעה 20:30, בקונסרבטוריון הישראלי למוסיקה, לואי מרשל 25.

מחיר כרטיס-85-135 ₪ , לרכישת כרטיסים: 054-6934439
כפר-שמריהו – יום שני 4.5, בשעה 20:30, מרכז וייל.

מחיר כרטיס 85-135 ₪, לרכישת כרטיסים- 09-9569430

מודעות פרסומת