תגיות

, , , , , , , , ,

עצמאות עם ערכים

אם נמאס לכם להיסחב עם הילדים כל שנה לפארק העירוני ומעוניינים בפעילות קצת שונה עם ערכים ישראלים וחוויה בלתי נשכחת – כדאי מאוד שתכירו את ההפנינג של ארגון "השומר החדש" ביער יד מרדכי בחבל אשכול בסימן 'מחזקים את חקלאי ותושבי הדרום'.

 

מה יהיה באירוע?

הפעלות מגוונות לילדים, נוער ומבוגרים – טיולי משפחות רגליים באזור, טיולי אופניים, פינות יצירה, מתנפחים, קיר טיפוס, פארק חבלים, פינת ליטוף, סדנאות לימוד ערכי משותף ועוד.

 

לוח הזמנים של חגיגות יום העצמאות

10:00– פתיחת האירוע והפעלת כלל מתחמי הפעילות

10:15– יציאה לטיול רגלי משפחתי ראשון.

11:00– יציאה לטיול רגלי משפחתי שני.

12:00-13:00– לימוד סביב שולחנות עגולים

13:00-13:45– טקס הקראת מגילת העצמאות

14:00– שירה בציבור וריקודים עם האחים אסנר.

סיום משוער 15:30

 

איך מגיעים לאירוע?
לרשום ב-Waze: "יער יד מרדכי"

 

 

בקיץ האחרון, חקלאי ותושבי עוטף עזה עמדו בעוז והפגינו איתנות רבה במהלך עשרות ימי הלחימה אשר פקדו את ישראל. ארגון "השומר החדש" הקים חמ"ל בסעד, וסייע לחקלאים באלפי מתנדבים למשימות חקלאיות וחברתיות בכדי לשמור על היבול וקור הרוח.

בשנים האחרונות ארגון "השומר החדש" הפך את חגיגות יום העצמאות להפנינג ערכי לכל המשפחה. האירועים התקיימו בנגב ובגליל, ולקחו בהם חלק זרמים וסקטורים שונים בחברה הישראלית על כל גווניה ושסעיה כאחד. העיקרון של אותם אירועים מאוד פשוט: נפגשים באחד מיערות קק"ל למספר שעות של פעילות משותפת, לימוד, שירה וריקודים, באווירת שטח פשוטה ופסטורלית. בשנה שעברה הגיעו כ-1,000 חוגגים מכל רבדי החברה הישראלית לאירוע המסורתי של הארגון.

השנה יקיים ארגון "השומר החדש" את האירוע השישי במספר של חגיגות העצמאות, בשיתוף המדרשות למנהיגות מועצות אזוריות: חוף אשקלון, שער הנגב וגליל תחתון. האירוע יתקיים ביער קק"ל היפיפה: יד מרדכי במועצה האזורית חוף אשקלון. זאת, מתוך אמירת תודה והבעת הערכה לחקלאים, לחיילים ומתוך רצון תושבי הדרום.

השנה צפויים להגיע לאירוע 1,5002,000 ישראלים שיחגגו יחד עם "השומר החדש" יום עצמאות ערכי וכל זה ללא תשלום.

 

על "השומר החדש"

ארגון השומר החדש הוקם בשנת 2007 על-ידי קבוצת פעילים בראשות יואל זילברמן ואון ריפמן במטרה לסייע לחקלאים, לבוקרים ולכלל אזרחי המדינה בשמירה, עבודה חקלאית והחזקת השטחים הפתוחים בנגב ובגליל מתוך תפיסת ערבות הדדית ואחריות משותפת. הארגון ממשיך את דרכה של תנועת 'השומר', שקמה בתחילת המאה ה-20 ועסקה בחידוש ערך שמירת האדמה.

השומר החדש שואף ליצור שינוי תודעתי ואסטרטגי בחברה הישראלית, לחזק את הקשר לאדמה ולחשיבות החזקת הקרקעות בנגב ובגליל ולפעול לחידוש הרעיון הציוני והטמעת ערכים של אומץ אזרחי וערבות הדדית.

מיום הקמתו, השומר החדש מפעיל אלפי מתנדבים וסטודנטים בשמירה ובעבודה חקלאית בכ-500,000 דונם בגליל ובנגב, ומכשיר דור צעיר של אזרחים למעורבות, לשותפות, לאחריות וליצירת מודעות בקרב החברה הישראלית ובתפוצות. זאת, באמצעות תכניות חינוכיות רבות ומגוונות.

 1 IMG_4165 IMG_2294 IMG_2301 IMG_4142

 

 

 

קרדיט לצלמים: מור ברנשטיין ואמיר שינבוים

מודעות פרסומת