תגיות

, ,

אין מנגנים בשעת סעודה

ינגנו על הבמה ארבעת בני משפחת שחם שרגילים לנגן יחדיו בשעת סעודה

האב – חגי ואפרת, וילדיהם – נעמי, נוגה ומיכאל ינגנו פרקים מתוך יצירות מאת המלחינים: לאלו, הופמייסטר וויואלדי.

על הקונצרט ינצח מנהלה המוסיקלי של התזמורת, ג'יימס ג'אד

21.5, היכל התרבות ראשון לציון, 17:30

בקונצרט החמישי והאחרון בסדרת מועדון צעיר של התזמורת הסימפונית ראשון לציון, ינגנו על במה אחת בני משפחת שחם. האב, חגי, ינגן לצד שלושת ילדיו – נעמי, נוגה ומיכאל.  על הקונצרט ינצח מנהלה המוסיקלי של התזמורת, ג'יימס ג'אד. בתכנית הקונצרט פרקים מתוך הסימפוניה הספרדית מאת לאלו, הקונצ'רטו לקונטרבס מאת הופמייסטר והקונצ'רטו לארבעה כינורות של ויואלדי.

צלם אילן ספירא

צלם אילן ספירא

הילדים וההורים במשפחת שחם אוהבים לנגד יחד, בעיקר מוסיקה קאמרית, ואפילו בסעודת ליל הסדר המשפחתית השירה קולחת ומלווה בנגינת מנדולינה, גיטרה וכינור. נעמי בת ה-17, מנגנת בקונטרבס. לעתים קרובות היא מוצאת את עצמה בת יחידה בין בנים המנגנים בכלי זה. היא אוהבת לנגן בצוותא עם חברים. במקביל, היא דואגת שאחיה הצעירים יכירו שירי פופ ורוק של התקופה. נוגה בת ה-12 מנגנת בכינור ובויולה והשתתפה בקונצרט ה-3 בסדרת "מועדון צעיר" של התזמורת. מיכאל בן ה-11 היה בן חמש כששמע את אחיותיו מנגנות ב"קרנגי הול" בניו יורק עם תזמורת של ילדים. מיד למחרת הוא בקש ללמוד לנגן כינור. הנגינה לא מפריעה לו לקום ב-3 בבוקר לצפות במשחקי ה-NBA ולשבור שיאים במשחקי מחשב.

מיכאל שחם  קרדיט יחצ

מיכאל שחם קרדיט יחצ

סדרת מועדון צעיר, היא סדרה שיוצרת קשר בלתי אמצעי בין מוסיקאים צעירים לקהל הצעיר, בה מוסיקאים מחוננים מספרים על עצמם ומנגנים עם התזמורת. הסולנים הצעירים לוקחים אותנו למסע מרתק של דו שיח בין הכלי שלהם – פסנתר, כינור, צ'לו, קונטרבס או חליל לבין התזמורת הגדולה והקהל מאזין ומחליט: האם יש כאן תחרות (מילה המסתתרת בשם האיטלקי "קונצ'רטו") או שיתוף פעולה? מי המוביל ומי המלווה? מי השקט, ומי העצמתי?

צעירים מוכשרים אלה ישתפו את המאזינים הצעירים בלבטיהם ובמחשבות שהיו להם כשהחלו לנגן, על מה ויתרו ועל מה לא ויתרו, וכיצד הם משלבים את אהבתם למוסיקה עם תחביבים אחרים. האם רוק וקלאסי מסתדרים יחד? דרבוקה וכינור? ליידי גאגא ופסנתר? הסדרה מתקיימת בשיתוף קרן התרבות אמריקה-ישראל; הרצ"ל – מיזם הרצאות לנוער.

 

תכנית הקונצרט:

לאלו – הסימפוניה הספרדית

הופמייסטר  – הקונצ'רטו לקונטרבס

ויואלדי – הקונצ'רטו לארבעה כינורות

 

ינגנו בקונצרט:

חגי שחם כינור

אפרת שחם חליל
נעמי שחם -קונטרבס

נוגה שחם – כינור

מיכאל שחם – כינור

אין מנגנים בשעת סעודה

יום חמישי 21.5, היכל התרבות ראשון לציון בשעה 17:30.

מחיר כרטיס לקונצרט: 60-75 ₪.
המחירים בהתאם למקום הישיבה. הנחות למנויים, גמלאים וסטודנטים
טל' להזמנות כרטיסים: 03-9484840 או דרך אתר התזמורת.

 

התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון נוסדה בשנת 1988 ובתוך זמן קצר התמקמה בקצה העליון של הפירמידה האמנותית, כגוף מוסיקלי מוביל ומחדש בישראל. משנת 1989 משמשת התזמורת בהצלחה רבה כתזמורת הבית של האופרה הישראלית. על עשייתה יוצאת דופן והצטיינותה בביצועה של היצירה הישראלית המקורית, בהפצתה ובקידומה זכתה התזמורת בפרס אקו"ם לשנת 1991 (תשנ"א). התזמורת הינה הראשונה שביצעה בישראל בקונצרטים פומביים יצירותיהם מאת ריכרד שטראוס ואלכסנדר זמלינסקי. והשתתפה בפסטיבלים בינלאומיים יוקרתיים. החל משנת 2010 לוקחת התזמורת חלק חשוב ומרכזי בהפקות האופרה במצדה בשיתוף האופרה הישראלית, עד כה עלו האופרות "נבוקו" (בשנת 2010), "אאידה" (בשנת 2011), "כרמן" (בשנת 2012) ו"לאה טרוויאטה" (בשנת 2014). החל בעונת הקונצרטים  2014-2015 מונה ג'יימס ג'אד למנהל המוסיקלי החדש של התזמורת והחליף את דן אטינגר אשר כיהן בתפקיד 7 שנים ומונה כעת למנצח אורח ראשי.