תגיות

, , ,

במסגרת עונת המחול של היכל אמנויות הבמה הרצליה

יציג את

"צעיר לנצח"

״FOREVER YOUNG״

ערב יצירות המופת מאת אבות המחול במאה השנים האחרונות, ממריוס פטיפה, בלנשיין, לימון  ועד קרנקו, נוימאייר ונאצ'ו דואטו

Heinz Bosl Mat.

Heinz Bosl Mat.

 

25-28 במאי בהיכל אמנויות הבמה הרצליה

30 במאי בהיכל אמנויות הבמה באר-שבע

בלט מינכן מבית האופרה של מינכן יגיע לביקור ראשון בישראל כאורח סדרת המחול של המשכן לאמנויות הבמה הרצליה ויעלה את המופע : "צעיר לנצח" FOREVER YOUNG בתאריכים 25 – 28 במאי 2015.  הבלט יופיע גם במשכן אמנויות הבמה באר שבע במוצ״ש 30 במאי.

ביקור זה מתקיים במסגרת אירועי יובל החמישים ליחסים הדיפלומטים בין ישראל לגרמניה.

הלהקה תציג בישראל ערב  גאלה חגיגי   שיכלול רפרטואר יצירות מופת מאת גדולי הכוריאוגרפים במאה השנים האחרונות, מבלט קלאסי, ניאו קלאסי, מודרני ועד מחול עכשווי   אשר יבוצעו ע"י 20 מטובי  רקדני הלהקה .

moorr's Pavane

moorr's Pavane

The Moor's Pavane_Cyril Pierre  Tigran Mikayelyan  Gîzde ôzgÅr  SÇverine Ferrolie_

The Moor's Pavane_Cyril Pierre Tigran Mikayelyan Gîzde ôzgÅr SÇverine Ferrolie_

בתוכנית:

אלגרו ברילנטה של  ג'ורג' בלנשין למוסיקה של צ'ייקובסקי   (Allegro Brillante), שודד הים (Le Corsaire) מאת מריוס פטיפה  למוסיקה של  דריגו, אותלו  מאת חוזה לימון למוסיקה של פורסל    (Moor's Pavane), ג'רדי טנקט מאת נאצ'ו דואטו ,(Jardi Tancat) לשיריה של מריה דלמאר בונט , ושני דואטים מפורסמים: הגברת עם הקמליות מאת ג'ון נוימאייר למוסיקה  של שופן  (Lady of the Camelias) ורומיאו ויוליה מאת  ג'ון קרנקו למוסיקה של פרוקופייב  (Romeo & Juliet).

בלט האופרה של מינכן נוסד בשנת 1930 במסגרת בית האופרה של מינכן . בשנת 1988, בהנהגתה של הרקדנית קונסטנס וורנון, הוכר כבלט הלאומי של מחוז בוואריה בגרמניה שבירתו מינכן והמשיך לפעול כישות עצמאית הפועלת בתוך בית האופרה ומחוצה לו.

בשנת 1998 מונה למנהל אמנותי הכוריאוגרף איוון לישקה (ממוצא צ'כי), שבמהלך 20 שנה היה רקדן ראשי בבלט המבורג של ג'ון נוימאייר ורקדן אורח בלהקת האופרה של מינכן. מתקופה זו ועד היום הלהקה מתרכזת בפיתוח רפרטואר מגוון הכולל יצירות מופת מכל הזמנים- מהיצירות הגדולות של הבלט הקלאסי מאת פטיפה ואיבנוב , הניאו קלאסי מאת בלנשין, קרנקו ונוימאייר , דרך המחול המודרני מאת חוזה לימון ועד מחול עכשווי מאת קיליאן, פורסייט ודואטו. בשנות כהונתו גייס ללהקה רקדני בלט קלאסי וירטואוזים שנבחרו בקפידה וכיום רוקדים בלהקה כ-60 רקדנים מהטובים בעולם.

Heinz Bosl Mat.

Heinz Bosl Mat.

הלהקה זוכה להצלחה כבירה בגרמניה ובסיוריה ברחבי העולם והביקורות המקצועיות משבחות:

״…להקת המחול של מינכן היא להקה קוסמופוליטית מרגשת, מהטובות באירופה, בה אפשר לראות את טובי הרקדנים  מבצעים רפרטואר איכותי ודרמטי בטכניקה מעולה,  זורמת ומלאת חן … חוויה מושלמת.״   Dance Europe

״…דרמה עם עומק רגשי – אהבה, בגידה ומוות בביצוע מרגש …צעיר לנצח ! ״  Munchner Merkur

" …אותלו… איזו עדינות , חינניות, וגמישות נמרית בביצוע למופת של  הרקדנים העומדים בסטנדרטים הגבוהים ביותר של המחול הרוסי !  ״  Abend Zeitug Munich

 

בנוסף לסדרת המופעים, תקיים הלהקה סדנאות מיוחדות לרקדנים צעירים במגמות המחול בהרצליה , תלמה ילין ובבאר שבע ומפגש הכרות מיוחד עם להקת הבלט הישראלי. מנהלי הלהקה יהיו שופטים ראשים בתחרות מיה ארבטובה למחול שתתקיים במרכז סוזן דלל ב 24 במאי  ויעניקו לרקדן המצטיין מלגה למימון שנת לימודים באקדמיה לתיאטרון ומוסיקה ומחול של מינכן .

תאריכי המופעים בהרצליה:

25.5.15 , יום שני , שעה 20:30

26.5.15 , יום שלישי , שעה 20:30

27.5.15 , יום רביעי , שעה 20:30

28.5.15 , יום חמישי , שעה 20:20

תאריך המופע בבאר שבע: 30.5.15 , מוצ״ש , שעה 21:00

מחיר כרטיס 299-239 ₪.

אורך המופע : 100 דקות כולל הפסקה

פרטים לרכישת כרטיסים:

היכל אמנויות הבמה הרצליה , ז'בוטינסקי 15, הרצליה.

טלפון: 1-700-70-29-29

www.hoh-herzliya.co.il     , https://www.facebook.com/Omnuyot
משכן אמנויות הבמה באר שבע, שד' ריגר 41, ב״ש

טלפון: 08-6266400 שלוחה 1 ,       www.mishkan7.co.il