תגיות

 

ובו קונצ'רטים לחליל מאת שלמה גרוניך ועודד זהבי

Flute Concerti from Jerusalem

שלמה גרוניך – "חליל 3000"

עודד זהבי – קונצ'רטו לחליל

נעם בוכמן – חליל

התזמורת הסימפונית ירושלים רשה"ש

הפילהרמונית של צפון-מערב גרמניה

 נעם בוכמן- קרדיט יחצ

וידאו קליפ מתוך האלבום

נעם בוכמן – מבכירי החלילנים בישראל , מוציא בימים אלו אלבום חדש ובו שני קונצ'רטים לחליל ולתזמורת סימפונית שנכתבו במיוחד עבורו על ידי שני מלחינים ישראלים בכירים שמזוהים עם תחומי מוסיקה שונים: שלמה גרוניך ועודד זהבי. לבוכמן, שמרבה להופיע כסולן וכחלילן הראשי בתזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור, זהו אלבום העשירי. שני אלבומיו הקודמים: "מנגינת החליל" ו"מפגשים", זכו להצלחה רבה. באלבום זה, חברו כוחות רבים: התזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור, איתה הקליט בוכמן את הקונצ'רטו "חליל 3000"; והפילהרמונית של צפון-מערב גרמניה איתם הקליט את הקונצ'רטו של עודד זהבי. תקליטור זה גם מפגיש בין שני מנצחים ישראלים גדולים שאינם איתנו עוד: המנצח דוד שלון שניצח על התזמורת הסימפונית ירושלים, והמנצח ישראל יינון, שנפטר לאחרונה ולא זכה לראות אלבום זה רואה אור.

 

האלבום יושק לקהל הרחב ביום ד', 13.4 בשעה 20:00 בקונצרט התזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור שיתקים באולם הנרי, קראון, תאטרון ירושלים, בניצוחו של חן צימבליסטה. תכנית הקונצרט:

רחמנינוב – ריקודים סימפוניים
מוצרט
  – קונצ'רטו לחליל ברה מז'ור
גרוניך
 – תפילה (מתוך "חליל 3000)
גרוניך
 – יש לי סימפטיה

 

נעם בוכמן מספר על האלבום:

"החליל הוא פשוט ועדין וקולו כמו קולו של הלב", לאה גולדברג. בכל יצירה שאני מנגן אני מנסה  

לשמוע מה אומר לי הלב, מתוך תקווה לגעת בלב המאזינים. בעייני, בצלילי החליל מצויה כל קשת הרגשות: צער, כאב, כעס, תסכול, געגועים, שמחה ו-אהבה…

החליל – הכלי הכי ישראלי…

כל אחד והציונות הפרטית שלו. כמי שמנגן מוסיקה מתקופת הבארוק ועד למוסיקה בת-זמננו, הציונות שלי הינה פינה חמה בלב למוסיקה הנכתבת בארץ, מתוך רצון לקדמה, ולהנגיש אותה לקהל הרחב.

מתוך כך פניתי לשלמה גרוניך ולעודד זהבי, חברים ומלחינים שאני מעריך ואוהב את המוסיקה שלהם. אני מודה להם על "שזרמו" אתי. אלו הם שני קונצ'רטים לחליל ותזמורת סימפונית שלדעתי מייצגים את

המוסיקה האיכותית הנכתבת בארץ. מוסיקה עכשווית, קומוניקטיבית. העבודה המשותפת עם המלחינים בזמן אמת – תוך כדי כתיבת היצירות, הייתה חוויה מיוחדת עבורי.

הייתה לי גם הזכות והעונג להקליט את היצירות עם שתי תזמורות מעולות. התזמורת הסימפונית ירושלים רשה"ש, שהיא ביתי האמנותי למעלה מ- 30 שנה, בניצוחו של דוד (דודו) שלון ז"ל, ותזמורת ה- WDR – הפילהרמונית של צפון מערב גרמניה בניצוחו של ישראל ינון שנפטר לאחרונה. תקליטור זה מעיד גם על תרומתם הרבה של דודו ושל ישראל לקידום המוסיקה הישראלית בארץ ובעולם. אני מודה לשלמה, לעודד, לדודו, לישראל, לסימפונית ירושלים ולתזמורת ה- WDR. ביחד יצרנו תקליטור שאני מאושר וגאה בו."

 

הקונצ'רטו לחליל – "חליל 3000" נכתב ע"י שלמה גרוניך לפני כ- 20 שנים לכבוד חגיגות ה- 3000 לציון קביעתו של דוד המלך את ירושלים כבירת הממלכה. היצירה בוצעה בהצלחה רבה בירושלים ובמרכזי המוסיקה החשובים באירופה, אמריקה ודרום-אמריקה. הקונצ'רטו הוא מעין מסע מוסיקלי בזמן ובו אלמנטים מוסיקליים המייצגים את 3 הדתות המקדשות את ירושלים. היצירה הוזמנה על ידי התזמורת הסימפונית ירושלים והוקדשה לנעם בוכמן.

 

עודד זהבי כתב את הקונצ'רטו לחליל לפני כ- 5 שנים. כמי שהינו יליד ירושלים, העיר הינה מקור ההשראה העיקרי שלו. היצירה הוקלטה ע"י שרות השידור המערב גרמני – ה- WDR.

 

האלבום יוצא בימים אלו ומופץ על ידי התו השמיני.

נעם בוכמן

נעם בוכמן הוא מבכירי החלילנים בישראל והחלילן הראשי בתזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור. הוא הופיע כסולן במספר רב של קונצרטים והקלטות בארץ ובמרכזי מוסיקה חשובים באירופה, אמריקה ובדרום אמריקה. הוא משתתף ומקליט בהרכבים קאמריים שונים ומזמן לפסטיבלים בין לאומיים. בנגינתו יצאו עשרה תקליטורים בארץ ובחו"ל. נעם בוכמן הוא חבר מייסד של אנסמבל המאה ה-21 ונמנה עם סולניו. הוא מבצע רפרטואר מגוון של מוסיקת בארוק, מוסיקה קלאסית ומוסיקה בת-זמננו. הוא מקדיש חלק ניכר מפעילותו לביצוע ולקידום של יצירות ישראליות, ומלחינים מהשורה הראשונה הקדישו לו את יצירותיהם. על תרומתו למוסיקה הישראלית זכה נעם בוכמן בפרס "מבצע מצטיין של יצירות ישראליות" מטעם המועצה לתרבות ואמנות ובפרס "עדן פרטוש" מטעם שר התרבות.

מודעות פרסומת