תגיות

בתוכנית עשירה ומגוונת, ארבע הופעות במסגרת הסדרה מחול במשכן.

החל מן 10/06 בבית האופרה המשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

לרגל ציון 45 שנות הפעילות תיאטרון מחול הארלם , להקת המחול הידועה מניו יורק, תגיע לארבע הופעות בתל אביב במסגרת הסדרה מחול במשכן.

הלהקה תציג תוכנית מגוונת בה ארבע עבודות שונות שיחשפו את הפנים הרבות של הלהקה ואת היכולות של הרקדנים. היצירות בתוכנית הן של כוריאוגרפים מהשורה הראשונה: אלווין איילי, יוליסס דאב, דארל גרנד מולטרי ורוברט גרלנד.

תיאטרון המחול הארלם מציג עושר סגנוני, טכניקה מעולה של הרקדנים ותוכנית סוחפת.

הארלם--2Photo by Rachel Neville

הארלם–2Photo by Rachel Neville

מייסדי הלהקה ארתור מיטשל Arthur Mitchell וקרל שוק Karel Shook המנוח הקימו את הלהקה שהחלה לפעול במרתף של כנסייה בשנת 1969. מיטשל שזכה להצלחה כרקדן ראשי בבלט העיר ניו יורק, הבין שניתן ללמד ולחנך ולקדם את בני הנוער בהארלם באמצעות הדיסציפלינה של הבלט הקלאסי. הלהקה הצליחה להפוך לשגריר של התרבות האמריקאית והאפרו אמריקאית במשך שנות פעילותה. וסיפקה למספר גדול של בני נוער שהגיעו משכונות מצוקה אופק חדש והזדמנות לחיים שונים.

גם היום בעשור החמישי של הלהקה היא ממשיכה להיות נאמנה לחזון של מייסדיה ולחנך למצוינות ולהופיע בכל רחבי העולם. בניהולה האמנותי של וירג'יניה ג'ונסוןVirginia Johnson , חברה מייסדת בתיאטרון המחול ופרימה בלרינה בלהקה בצעירותה. בצמוד אליה עובד לאבין ניידו Laveen Naidu , מנהל בית הספר וכוריאוגרף לשעבר.

 

תיאטרון המחול של הארלם בניהול האמנותי של וירג'יניה ג'ונסון יציג בארץ ערב רפרטוארי ובו ארבע עבודות:

 

image0011

ציוני דרך של תיאטרון המחול של הארלם:

מאז הקמתו בשנת 1969 הופיע תיאטרון המחול של הארלם לאורכה ולרוחבה של ארצות הברית. הלהקה קיימה הופעות בכ- 250 ערים בצפון אמריקה ובארבעים מדינות בשש יבשות.

בשנת 1969 הוקם תיאטרון המחול, להקה ללא מטרות רווח שנתמכה על ידי מדינת ניו יורק וקרן פורד. שנה אחר כך כבר יצאה הלהקה לסיור הבינלאומי הראשון. שיתוף הפעולה הראשון עם הניו יורק סיטי בלט היה בשנת 1971, כשהלהקה ביצעה יצירה של ג'ורג' בלנשיין, ויצאה בפעם הראשונה לסיור באירופה. בשנת 1972 עברה הלהקה למשכנה הקבוע הנמצא שם עד היום בלב ליבה של שכונת הארלם. בשנת 1980 החלה הממשלה לתמוך בבית הספר ותלמידים קיבלו מלגות לימודים, בשנת 1981 הופיעה הלהקה בבית הלבן בערב מיוחד לכבודה של ראש ממשלת בריטניה מרגרט ת'אצר.

בשנת 1984 ייצגה הלהקה את ארצות הברית בטקס הסיום של אולימפיאדת לוס אנג'לס. בשנת 1992 הופיעה הלהקה בדרום אפריקה. היתה זו ההופעה הראשונה עם הסרת החרם התרבותי האמריקאי מעל דרום אפריקה. נלסון מנדלה נכח בשתי הופעות. בשנת 2000 ביקרה הלהקה בסין לציון הסכם הסחר שנחתם בין ארצות הברית וסין. בשנת 2001 הופיעה הלהקה לראשונה באולם המופעים המפורסם "אפולו" בהארלם.

בשנת 2004 נקלעה הלהקה לקשיים כלכליים שגרמו להפסקת הפעילות. בשנת 2008 הוקם אנסמבל של 12 רקדנים שהופיע בכל רחבי ארצות הברית במטרה לחשוף את עולם הבלט בפני קהלים חדשים. בשנת 2009 הוצגה תערוכה מקיפה בספריה במרכז לינקולן בניו יורק לציון 40 שנה לפעילות הלהקה.

בשנת 2010 העביר ארתור מיטשל את הניהול האמנותי של הלהקה לידיה של וירג'יניה ג'ונסון, רקדנית ראשית בלהקה ומייסדת המגזין למחול "פוינט". החל משנת 2012 פועלת הלהקה במלוא המרץ עם 18 רקדנים ומופיעה בכל רחבי ארצות הברית ובעיר הבית של הלהקה – ניו יורק.

רוברט גרלנד – כוריאוגרף הבית, יליד פילדלפיה. החל ללמוד מחול בעיר הולדתו. את הכשרתו קיבל גם מרקדנים מתיאטרון המחול של הארלם ותיאטרון המחול אלווין איילי. בגיל 15 הצטרף ל"פילידנסו" להקת המחול של פילדלפיה. והיה לחבר הצעיר ביותר. היה בן חסותו של באלנשין. עבר לג'וליארד וסיים שם את לימודיו. במהלכם רקד ועבד עם "בלט היספניקו". ב 1985 הצטרף לתיאטרון המחול של הארלם כמתלמד. והפך במהרה לרקדן ראשי. ב-1999 מונה למנהל בית הספר ולכוריאוגרף הבית הראשון של הלהקה. זכה בפרסים רבים ועבד עם להקות רבות ופרויקטים רבים.

ניהול אמנותי ו'ירג'יניה ג'ונסון
ערב רפרטוארי של ארבע יצירות במסגרת הסדרה מחול במשכן

מחירי כרטיסים 149-299 ₪

מודעות פרסומת