תגיות

1

 

הקונצרט הבא בסדרה "בארוק זה בצחוק" של להקת בא-רוק, יוקדש לנושא רלוונטי במיוחד – יחסי הון שלטון. במרכז הקונצרט תעלה "קנטטת האיכרים" מאת באך שחוגגת קבלת ירושה: באך הוזמן להלחין את הקנטטה על ידי כריסטיאן פרדריך הנריקי, גובה המיסים של לייפציג, לכבוד הברון קארל היינריך פון דיסקאו, לרגל קבלת ירושה נכבדה מאמו – את הכפר קליינזצ'וכר, על בתיו ויושביו. הקנטטה בוצעה בנוכחות היורש, אשתו, גובה המסים והכפריים אשר "עברו בעלות". בגרסתנו, גובה המסים והזוג הקיסרי של כפרנו ייוצגו על ידי בובות, אשר יזכו לכל הכבוד, היקר והסרקזם של אירוע החנופה המקורי שהלחין באך. נוכחותם הסמלית תיתן משמעות רעננה לטקסט העתיק אשר עוסק בין היתר בעול המיסים על האזרח הפשוט, בקשר בין המרכז העירוני לפריפריה הכפרית, בהתחמקות משירות צבאי, בהוצאות מופרזות על מנעמי השלטון על חשבון משלם המסים, ובתרומתה העיקשת של הגברת הראשונה לרווחתו של השליט. אך כל המחלוקות נעלמות כאשר כולם הולכים לשתות יחד בפאב (על חשבון הברון כמובן.)

להקת בא רוק - קרדיט צילום רואיה מידן ומוקי שוורץ

להקת בא רוק – קרדיט צילום רואיה מידן ומוקי שוורץ

לחצו כאן לצפייה בקליפ מהסדרה

קונצרט מס' 3:

הון-שלטון: קנטטת מעמד הביניים

גרסא עכשווית לקנטטת האיכרים של באך

יום ו', 29.5.2015 בשעה 12:00 – אלם פיאנו בנטף, נטף (הזמנת כרטיסים באולם פיאנו בנטף; או 054-9702345)

יום ג', 2.6.2015 בשעה 20:30- אודיטוריום הקונסרבטוריון הישראלי למוסיקה "שטריקר" (הזמנת כרטיסים באולם שטריקר, או 054-9702345)

יום ו', 5.6.2015 בשעה 12:00 – המרכז למוסיקה ירושלים משכנות שאננים, ירושלים

(הזמנת כרטיסים למשכנות שאננים או 054-9702345)

מחירים בין 70-80 ש"ח

 

בת מעמד הביניים: יעלה אביטל; בן מעמד הביניים: אהוד שפירא
לפיד, שרה וביבי:  בובות; כינור : גלעד הילדסהיים; צ'לו: עדיאל שמיט;

צ'מבלו: יזהר קרשון
מוסיקה: קנטטה מספר 212 ("האיכרים") של יוהאן סבסטיאן באך
 

בימוי: שירית לי וייס
השירה בגרמנית עם כיתוביות תרגום לעברית ואנגלית.
 

להקת "בא רוק" מגישה טרילוגיה של "אופרות בארוק" קלילות ומקסימות מאת באך ופרגולזי. הבימוי מלא ההומור של שירית לי וייס הופך טקסט שנון ומוסיקה מופלאה בני מאות בשנים לסטירה על המשפחה, העבודה, והפוליטיקה של ימינו. חברי הלהקה כוללים את הסופרן יעלה אביטל, בס-בריטון אהוד שפירא, הכנר גלעד הילדסהיים ויזהר קרשון בצ'מבלו. השירה בשפת המקור עם כתוביות תרגום.

הלהקה הוקמה על ידי פרופ' אהוד שפירא – זמר בס-בריטון שמתמקד במוסיקה מתחום הבארוק וגם מדען בכיר ממכון וייצמן בעל שם עולמי. הוא קיבץ סביבו מוסיקאים מובילים בתחום הבארוק בישראל ואיתם את הבימאית שירית לי וייס, ויחדיו הם יצרו סדרה של שלוש "אופרות בארוק" קלילות ומקסימות עם מבט אקטואלי סטירי.

 

פרטים נוספים : http://www.ba-rock.co.il