תגיות

,

במסגרת פסטיבל ישראל ובחסות שגרירות פינלנד בישראל

בהשתתפות: התזמורת הסימפונית ע"ש מנדי רודן
המקהלה הקאמרית שליד האקדמיה
תזמורת הנשיפה של קונסרבטוריון הסדנה, ירושלים

במרכז התוכנית: שתי יצירות של סיבליוס שבהן ישתתפו
אמנים אורחים פינים
Snöfrid לקריין, מקהלה ותזמורתעם סוזן מילנר (קריינית)
קונצ'רטו לכינור עם הכנר פטרי איבונן

עוד בתוכנית: פר גינט של גריג והפתיחה 1812 של צ'ייקובסקי

מנצחים: סטנלי ספרבר, איתן גלוברזון
3.6, אולם הנרי קראון, ירושלים, 21:00

 

התזמורת הסימפונית על שם מנדי רודן  קרדיט יונתן דרור

התזמורת הסימפונית על שם מנדי רודן קרדיט יונתן דרור

ב-3.6 יתקיים הקונצרט "רוח צפונית" לציון 150 שנה להולדת המלחין הפיני הנודע יאן סיבליוס. הקונצרט נערך במסגרת פסטיבל ישראל ובחסות שגרירות פינלנד בארץ.


על הקונצרט ינצחו סטנלי ספרבר ואיתן גלוברזון וישתתפו בו: התזמורת הסימפונית ע"ש מנדי רודן (מנהל מוסיקלי איתן גלוברזון), המקהלה הקאמרית שליד האקדמיה (מנהל מוסיקלי סטנלי ספרבר) ותזמורת הנשיפה של קונסרבטוריון הסדנה, ירושלים (מנהלת מוסיקלית שגית מזוז).

 

איתן גלוברזון. קרדיט יאיר נוימן

איתן גלוברזון. קרדיט יאיר נוימן

סטנלי ספרבר- קרדיט צלם יעקב אבירם

סטנלי ספרבר- קרדיט צלם יעקב אבירם

בתוכנית הקונצרט: שתי יצירות של סיבליוס בהן ישתתפו שני אמנים אורחים פינים:Snöfrid לקריין, מקהלה ותזמורת (קריינית סוזן מילנר), וקונצ'רטו לכינור (פטרי איבונן בכינור).
עוד בתוכנית הקונצרט: היצירות פר גינט של גריג והפתיחה 1812 של צ'ייקובסקי.

 

רוח צפונית – קונצרט לציון 150 שנה להולדת המלחין סיבליוס
3.6, אולם הנרי קראון, ירושלים בשעה: 21:00
כרטיסים: 85-155 ₪ (הנחות לסטודנטים ולגמלאים).
רכישת כרטיסים: בימות
*6226

 

 

סוזן מילנר Susanne Millner
עובדת בשגרירות פינלנד בישראל כיועצת מיוחדת לדיפלומטיה תרבותית וציבורית מאז 2006.מילנר ילידת פינלנד ועלתה לישראל ב-1971. בעבר היא עבדה ביתר היתר כמנהלת מחלקת החינוך לסטודנטים זרים בבית התפוצות, בקרן ברונפמן ובתוכנית תגלית. חינוך תרבותי ופיתוח קהילתי היו תמיד חלק מתפקידיה השונים.

פטרי איבונןPetteri Iivonen
יליד הלסינקי, הוא זוכה מדליית הכסף וציון לשבח בתחרות הכינור הבינלאומית על שם סיבליוס ב-2010. התקבל בגיל 9 לאקדמיה ע"ש סיבליוס כתלמידו האחרון של תומס הופנן ובהמשך השתלם אצל שלמה מינץ וחגי שחם באוניברסיטת תל אביב ובניו יורק. הופיע כסולן עם תזמורות ידועות בארץ ובעולם ביניהן הפילהרמונית הישראלית והשטאץ פילהרמוני בגרמניה.
כנגן מוסיקה קאמרית מרבה איבונן לקחת חלק בפסטיבלים ברחבי העולם ושיתף פעולה עם נגנים יידועי שם. הוא חבר מייסד בשלישיית הפסנתר סיבליוס.

פרופ' סטנלי ספרבר, מנצח

יליד ניו יורק, סיים את לימודי המוסיקולוגיה באוניברסיטת קולומביה ולימודי תואר שני בניצוח  בג'וליארד. עלה ארצה ב-1972 ושנה לאחר מכן ניצח לראשונה על התזמורת הפילהרמונית הישראלית. בהמשך ניצח על כל התזמורות המובילות בארץ. כיהן כמנהל מוסיקלי וכמנצח בתזמורת הסימפונית חיפה, בתזמורת הקאמרית חולון, במקהלה הפילהרמונית תל אביב, במקהלה הלאומית "רינת" ובמקהלה הקאמרית שליד האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים.

מאסטרו ספרבר ניצח על תזמורות באירופה, באסיה ובארה"ב ואף הופיע מעבר למסך הברזל בעידן המלחמה הקרה. זכה עם הסימפונית חיפה בפרס המועצה הציבורית לתרבות ואמנות לביצוע מצטיין של מוסיקה ישראלית, על ביצוע האורטוריה 1492-1992 מאת ציפי פליישר. כמו כן ניצח על "סוויני טוד" מאת סונדהיים באופרה הישראלית החדשה ודצמבר הקרוב יבצע באופרה הלירית של שיקגו את משיח של הנדל עם מקהלה של 3,000 איש.

מחזיק בתואר פרופסור מאוניברסיטת בר אילן ומהאקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים.
פרופ' איתן גלוברזון,פסנתרן, מנצח, מנהל מוסיקלי, מורה ומרצה. בנוסף לעיסוקיו המוסיקליים עוסק גם בחקר המוח, בעל דוקטורט בתחום מטעם אונ' בר אילן, מרצה בכנסים מדעיים ועוסק במחקר.

פרופ' גלוברזון סיים בהצטיינות יתרה לימודי תואר ראשון ותואר אמן בפסנתר ובניצוח באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים. השלים את לימודיו לתואר סולן בביה"ס הגבוה למוסיקה בהנובר. כפסנתרן, זכה בפרסים יוקרתיים בעולם, ניגן כסולן עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית ועם תזמורות רבות אחרות ברחבי העולם ונגן ברסיטלים ובקונצרטים קאמריים בכל העולם. ניצח על תזמורות רבות, ביניהן התזמורות החשובות בארץ (הפילהרמונית, הסימפונית ירושלים, הסימפונית ראשון לצון, הקאמרטה הישראלית ירושלים ועוד) ועל תזמורות בעולם. שימש בעבר כמנצח הבית בתזמורת הסימפונית חיפה וכמנצח הבית באופרה הישראלית. משמש כיום כמנהל המוסיקלי של התזמורת הסימפונית ע"ש מנדי רודן שאותה הקים ב-2010. נמנה על סגל מורי האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים ומלמד בה פסנתר וניצוח תזמורת. כיום משמש בנוסף גם דיקן הפקולטה לאמנויות הביצוע. הוזמןכמרצה ואמן אורח לאוניברסיטאות ובבתי ספר למוסיקה בעולם, כגון אוניברסיטת ייל, האקדמיה בבודפשט, אונ' מקגיל ובמונטריאול עוד.
במקביל לכך, מחזיק גלוברזון בתואר דוקטור בחקר המוח מטעם המכון הבינתחומי לחקר המוח באונ' בר אילן ועוסק במחקר במכון. הוא מוזמן כמרצהלכנסים מדעיים בארץ ובחו"ל ומאמריו מתפרסמים מעת לעת בכתבי עת המדעיים החשובים בעולם.

שגית מזוז
המנצחת, המייסדת והמנהלת האמנותית של תזמורת כלי הנשיפה הייצוגית של קונסרבטוריון הסדנה ירושלים משנת 2006. שגית בוגרת תואר ראשון בקלרינט מהאקדמיה למוסיקה בירושלים (2000), ותואר שני במוסיקולוגיה ותרפיה במוסיקה מהאוניברסיטה העברית בירושלים (2012). שגית מורה לקלרינט ומנהלת את מחלקת כלי הנשיפה של קונסרבטוריון הסדנה ירושלים.

 

התזמורת הסימפוניתע"ש מנדי רודן

התזמורת הסימפונית של האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים נושאת את שמו של המנצח פרופ' מנדי רודן. פרופ' רודן, חתן פרס ישראל במוסיקה, כיהן משנת 1962 כפרופסור לניצוח באקדמיה ובין השנים 1994-1985 כראש האקדמיה.

התזמורת הוקמה בשנת 2010 על ידי המנצח והפסנתרן איתן גלוברזון, המשמש מאז כמנהלה vo

מאז הקמתה ניגנה התזמורת בקונצרטים רבים, בין השאר בפסטיבל ישראל, בפסטיבל "צלילים במדבר" בפסטיבל "נושפים" בכפר-סבא, ובקונצרטים נוספים רבים.

התזמורת כוללת את כל הסטודנטים לכלי תזמורת באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים, ומבצעת את הרפרטואר המרכזי בספרות המוסיקה הסימפונית.

אופן עבודת התזמורת דומה לעבודת גופים מוסיקליים דומים במוסדות חשובים אחרים בעולם.

העבודה לקראת הקונצרטים מתחילה בתקופת חזרות אינטנסיבית עם מדריכי סקציות מהתזמורות המובילות בארץ. בהמשך מתנהלות חזרות נפרדות לכל כלי המיתר ולכלי הנשיפה, ורק לאחר מכן, מתכנסת כל התזמורת לחזרות מלאות.

התזמורת משתפת פעולה באופן הדוק עם התזמורת הסימפונית ירושלים, בקונצרטים משותפים, ובמפעל מלגות המאפשר לנגנים מצטיינים מהתזמורת הסימפונית ע"ש מנדי רודן להשתלם בנגינה בתזמורת סימפונית ירושלים, תמורת מלגת לימודים.

 

המקהלה הקאמרית שליד האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים

המקהלה הקאמרית, זוכת המקום הראשון בתחרות המקהלות הארצית לשנת 2008, מונה כ-30 חברים, מרביתם סטודנטים למוסיקה באקדמיה בירושלים. המקהלה נוסדה בשנת 1969 בידי אבנר איתי. כבר בראשית דרכה הוכרה כאחת המקהלות הטובות בארץ והופיעה עם תזמורות רבות. בשנת 2000 מונה סטנלי ספרבר למנהלה האמנותי ותחתיו מראה המקהלה להופיע ברחבי ישראל ובין היתר משתתפת בקביעות בפסטיבל אבו גוש, בפסטיבל "צלילים במדבר" ובפסטיבל "פנטסיה כוראלית" בירושלים, ומרבה להופיע עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית. המקהלה יצאה לסיור הופעות בארה"ב והשתתפה בתחרות המקהלות הבינלאומית היוקרתית במרקטאוברדורף שבגרמניה. בסיום התחרות, המקהלה שילבה כוחות עם האנסמבל הקולי של מינכן בשני קונצרטים מיוחדים במינכן ובאתר ההנצחה בדכאו. בקיץ האחרון ייצגה המקהלה את ישראל בסיור בהונגריה, שם הופיעה בפני קהל של 3,000 איש בפסטיבל תרבות יהודית בבודפשט.

 

תזמורת הנשיפה של קונסרבטוריון הסדנה, ירושלים
תזמורת כלי הנשיפה של קונסרבטוריון הסדנה ירושלים הוקמה בשנת 2006 על ידי המוסיקאית והמנצחת שגית מזוז. מאז הקמתה גדלה באופן מהיר והפכה לאחת מתזמורות כלי הנשיפה המובילות בארץ. כיום מורכבת התזמורת מ-45 נגנים צעירים בגילאים 13-18. התזמורת משתתפת כדרך קבע באירועים חגיגיים מרכזיים. התזמורת הופיעה באירוע הפתיחה של המכבייה 2013, יום ירושלים במגדל דויד ועוד אירועים בולטים בירושלים ובישראל. במרץ 2014 השתתפה התזמורת בפסטיבל לתזמורת כלי נשיפה בקרנגי הול בניו יורק וזכתה במדליית זהב. עבור הנגנים הצעירים הפכה התזמורת לחלק המרכזי בחייהם, בית שני בו הם גדלים מקצועית, חברתית ואנושית.

מודעות פרסומת