תגיות

,

 

מופע פולקלור רוסי סוחף במיטבו

75 זמרים ורקדנים במופע מיוחד וחד פעמי

בבנייני האומה בירושלים, יום שישי 12 ביוני בשעה 13:00

כחלק מסדרת האירועים הבינלאומיים לציון יום רוסיה .

12 ביוני הוא יום רוסיה, יום חג לאומי של הפדרציה הרוסית הנחגג מדי שנה החל משנת 1992. השנה בכמה ערים בעולם בו זמנית, פריז, ניו יורק באולם הקארנגי הול, בתיאטרון העירוני של ריו דה ז'נרו בברזיל וכמובן ירושלים, יתקיימו סדרה של מופעים מוסיקליים של אמנים בולטים מרוסיה שיציגו בכל עיר את המגוון הרחב והמשובח של התרבות הרוסית במוסיקה ובמחול.

בארץ תייצג את התרבות הרוסית, מקהלת פיאטניצקי, 75 זמרים וזמרות, רקדנים ורקדניות המביאים מופע פולקלור סוחף, אותנטי, ברמה אמנותית גבוה בפעם הראשונה בישראל.

המופע של הקבוצה המוסיקלית על שם פיאטניצקי משלב בין מקהלה לרקדנים המציגים שירים רוסיים בשילוב מחול רוסי מסורתי, בליווי תזמורת גדולה של נגנים בכלים עממים אותנטיים. עשרות משתתפים, עשרות תלבושות צבעוניות ועשירות ומופע בלתי נשכח המשלב בין נוסטלגיה לפולקלור. חגיגה צבעונית ושמחה, פולקלור רוסי במיטבו.

פיאטמינצקי  5

המקהלה הוקמה על ידי מיטרופן פיאטניצקי , מוסיקאי ואספן שירי עם רוסיים, בשנת 1910. פיאטניצקי ביחד עם 18 איכרים בעלי יכולת שירה מאזורים שונים ברוסיה הופיעו לראשונה במוסקבה במרץ 1911.

במהרה הפכה המקהלה לגוף המוביל בביצוע פולקלור רוסי. המשתתפים שרו, רקדו וניגנו על כלים עממיים אותנטיים. בימיה הראשונים זכתה המקהלה לשבחים ממוסיקאים רוסיים בולטים כמו המלחין סרגיי רחמנינוב והזמר פיודור שאלייפין.

בשנת 1918 החלה המקהלה לפעול ממוסקבה. לאחר שהאזין לשירתה החליט לנין להרחיב את פעילותה של המקהלה. והיא החלה להופיע בכל רחבי ברית המועצות באולמות הקונצרטים הבולטים וגם במפעלים ובמטעים.

בשנת 1925 הוענק למיטרופן פיאטניצקי תואר אמן כבוד של הרפובליקה.

לאחר מותו נקראה הלהקה על שמו. במהלך השנים הוסיפו למקהלה קבוצת רקדנים ותזמורת של כלי נגינה אוטנטיים.

כיום חברים בלהקה למעלה ממאה מוסיקאים ורקדנים. יש לה סטודיו משלה במוסקבה. הלהקה זכתה בשלל פרסים. בשנות פעילותה הרבות הופיעה המקהלה בכל רחבי ברית המועצות לשעבר, ובמדינות נוספות כמו: צ'כוסלובקיה, בולגריה, רומניה, הונגריה, אוסטריה, פינלנד, קנדה, יפן, שוודיה, מקסיקו, גרמניה, ברחבי ארצות הברית, אוסטרליה, ניו זילנד ועוד.

פיאטמינצקי  17

זהו ביקורה הראשון של מקהלת פיאטניצקי בישראל.

מקהלת פיאטניצקי מופע של מוסיקה, שירה וריקודים, מסע נוסטלגי למוסיקה שרבים בישראל גדלו על ברכיה כמו השיר "קלינקה" ועד לשירים רבים המוכרים היטב לקהל הישראלי.

מופע מחמם לב שיגרום לצופים לרקוד בכיסאותיהם ולמחוא כפיים בעוצמה ובקצב למשמע הצלילים והשירים האהובים.

יום שישי 12 ביוני בשעה 13:00

בנייני האומה ירושלים

מחירים: 159-279 ₪.

הפקה בישראל בימות גלובל.

רכישת כרטיסים:   02-6237000   |   6226*

מודעות פרסומת