תגיות

,

תפְרו לָך בגֶד מֵאֵש

כשדליה רביקוביץ פגשה את ויסלבה שימבורסקה

משתתפים: תמר אייזנמן, אבי בללי, גליה חי, קרן טפרברג   , יהלי סובול , יעל דיין, קרני פוסטל, ערן צור, פרופ' ניסים קלדרון, אסף רוט, שלומי שבן

ניהול מוסיקלי: אסף רוט

 

יום שישי, 19/6/15 בשעה 12:00. מדיטק חולון

 

"תפְרו לָך בגֶד מֵאֵש" הינו מופע חדש בסדרה תן למילים לעשות בך המפגיש על במה אחת שתי משוררות חשובות ויוצאות דופן: דליה רביקוביץ וויסלבה שימברוסקה.

המופע יתקיים ביום שישי, 19/6/15 בשעה 12:00 במדיטק חולון.

מלאו עשור למותה של דליה רביקוביץ, המשוררת הישראלית החשובה ביותר בדור האחרון, משוררת מובהקת של רגש מתפרץ. ויסלבה שימברוסקה, כלת פרס נובל, הייתה לעומת רביקוביץ משוררת מובהקת של מחשבה מיושבת. אולם שתיהן, כל אחת וסיפור חייה, היו משוררות שנשרפו באש החיים – האחת, רביקוביץ נשרפה באש של מצוקה אישית , יתמות ופוליטיקה והשנייה, שימברוסקה, נשרפה באש מלחמות העולם הנוראיות ששרפו את מולדתה, פולין. אולם שתיהן, התגברו על האש ויצאו שלמות מהשרפה.

במופע המוקדש לשתיהן, יופיעו על במה אחת : תמר אייזנמן, אבי בללי, גליה חי, קרן טפרברג , יהלי סובול , קרני פוסטל, ערן צור, פרופ' ניסים קלדרון, אסף רוט ושלומי שבן, בשירים חדשים וישנים שיולחנו ויבוצעו במופע מיוחד זה.

אלון ספן, מנכ"ל מתחם מדיטק חולון – תרבות יוזם הסדרה:

"הן מעולם לא נפגשו, ואף סגנון כתיבתן שונה בצורה מהותית אחת מהשנייה, אך עדיין ישנו חוט מקשר בין ויסלבה שימבורסקה שכונתה לא אחת "מוצרט של השירה" ודליה רביקוביץ' גדולת המשוררות הישראליות של הדור האחרון . במופע אנו נצא למסע במחוזות הדימיון והשירה של השתיים, כל אחת ומקומה הייחודי.

**

סדרת המופעים "תן למלים לעשות בך" מתקיימת במדיטק חולון החל משנת 2007. כל מופע מהווה אנתולוגיה בימתית חיה על נושא מיוחד או עוסק בסופר/ת ומשורר/ת.

במופעים הייחודיים נפגשים על במת המדיטק שירה, ספרות ומוזיקה. משוררים וסופרים ושחקנים שקוראים ומוזיקאים שמבצעים לחנים חדשים בעיקר, על פי נושא המופע.

 

תפְרו לָך בגֶד מֵאֵש

כשדליה רביקוביץ פגשה את ויסלבה שימבורסקה

"תן למילים לעשות בך"

יום שישי 19/6/15 בשעה 12:00

מדיטק חולון, שדרות גולדה מאיר 6 (מול קניון חולון)
להזמנת כרטיסים   03-5021552
מחיר כרטיס: 60 ₪;

הנחה לאזרחים ותיקים, חיילים, תושבי חולון וקבוצות

 

להזמנת כרטיסים: 03-5021552