תגיות

, , , , ,

 

DSCN4700A

טבעונות זו כבר לא נישה! זה כבר זרם שהולך ותופס תאוצה, אולם לא רק טבעוניים או טבעוניות שומרים על הבריאות, כך הרבה אנשים נמנעים מגלוטן, אפילו ההפך הגמור של הטבעונות הדיאטת פליאו ממליצה להמנע מגלוטן. קמח קוקוס הוא אחד הפתרונות ואחד הטובים והבריאים.

כעת הבשורה בשוק המזון האורגני: סדרת מוצרי קוקוס בריאותיים חדשה מהפיליפינים הגיעה לישראל – קמח קוקוס, סוכר קוקוס, שמן קוקוס וקוקוס טחון

לא עוד הזמנת מוצרים מחו"ל אלא מוצרים זמינים כאן ועכשיו בארץ, זאת הבשורה!

חברת "כרם תעשיות מזון מן הטבע" החלה לשווק בארץ סדרת מוצרי קוקוס בריאותיים חדשה הכוללת: קמח קוקוס אורגני, סוכר קוקוס אורגני, שמן קוקוס אורגני וקוקוס לבן טחון עם מארז ייחודי. מוצרי הקוקוס האורגניים מיוצרים בפיליפינים, שנחשבת למדינה המובילה בעולם בייצור מוצרי קוקוס – הן מבחינת תהליך הייצור והן באיכות מוצרי הקוקוס המופקים שם.

 סדרת הקוקוס

סדרת מוצרי הקוקוס הבריאותיים והאורגניים החדשה הפכה לטרנד מרכזי בקרב חובבי המזון האורגני ברחבי ארה"ב, שם החלו לשווק אותה בשנים האחרונות. כל המוצרים אף מאושרים לשימוש ע"י ה-USDA Organic. בעקבות ההצלחה בארה"ב, חברת "כרם תעשיות מזון מן הטבע" החלה לשווק את מוצרי הקוקוס הפיליפינים בארץ לטובת ציבור אוהבי המזון הבריא והאורגני בישראל.

 

הסדרה כוללת ארבעה מוצרים:

קמח קוקוס אורגני – הקמח הבריא ביותר מבחינה תזונתית, מכיל חלבונים, סיבים תזונתיים וחומצה לורית – שהיא חומצת אמינו הקיימת רק בחלב אם של לוויתן, חלב אם אנושי או במוצרי קוקוס. תהליך הייצור הייחודי של קמח הקוקוס בפיליפינים עושה שימוש בקופרה ("בשר" הקוקוס) המורכבת מאחוז נמוך של שמן ופחמימות, כך שמבחינה תזונתית קמח הקוקוס בריא יותר מקמחים אחרים.

 DSCN4710A

יתרונות: אורגני, ללא גלוטן, עשיר בחלבונים, מכיל 40% סיבים תזונתיים (יותר מכל קמח אחר). מחזק את המערכת החיסונית והמערכת האנטי בקטריאלית, אנטי פטרייתית. מתאים לחולי צליאק, ילדים קטנים ולקהילת חובבי האוכל הבריא.
שמן קוקוס אורגני – שמן קוקוס מיוצר כבר אלפי שנים בעיקר בהודו ובפיליפינים. השמן המגיע מהפיליפינים נחשב לאיכותי ביותר בעולם, מאחר ואינו מעורבב במים ואינו מזוקק, כך שהוא עשיר בחומצות שומן חופשיות ובעל ערכים תזונתיים טובים ביותר כולל חומצה לורית. השמן מגיע בשני סוגי בקבוקים: ליטר וחצי ליטר. השמן מושפע ממזג האוויר כך שבטמפרטורות קרות הוא נקרש ובחום הוא הופך נוזלי.

 DSCN4711A

יתרונות: אורגני, לא מזוקק, מכיל חומצה לורית, עשיר בחומצות שומן חופשיות. גוף האדם מזהה שומנים רבים שקיימים בשמן הקוקוס הלא מזוקק, כפחמימות ולא כשומן ולכן הוא הופך אותם לאנרגיה ולא אוגר אותם. מתאים במיוחד לאנשים שסובלים מערכי טריגליצרידים גבוהים


סוכר קוקוס אורגני –
מבין כל הסוכרים הקיימים בשוק, סוכר הקוקוס האורגני הוא הסוכר הכי בריא והכי איכותי, עם הערך הגליקמי הכי נמוך (GI35). סוכר זה מופק מפריחת הקוקוס ומהצוף שבפרחי הקוקוס. הוא נחשב יותר טוב ובריא מכל הסוכרים האחרים בשל הערך הגליקימי הנמוך שלו. כאשר אוכלים סוכר קוקוס אורגני, אין עלייה מהירה וגבוהה ברמת הסוכר בדם, כפי שקורה באכילת מזונות בעלי ערך גליקימי גבוה. מדובר בממתיק טבעי ללא תוספים מלאכותיים או חומרים משמרים. סוכר קוקוס עשיר גם במינרלים. מכיל כמויות משמעותיות של אשלגן, מגנזיום, ברזל, בורון, אבץ,  גופרית ונחושת. כל זה הופך את סוכר הקוקוס למזון בריאותי שעדיף על סוכרים אחרים. מתאים לשימוש בקרב חולי סוכרת, ובקרב מי שסובלים מערכי טריגליצרידים גבוהים (על פני סוכרים אחרים).

יתרונות: אורגני, לא מעובד, מיוצר בייצור מסורתי, ללא חומרים משמרים. נבחר בארה"ב לאחד מששת המוצרים החדשניים לשנת 2012.

 DSCN4707A

קוקוס לבן טחון: מדובר בקוקוס לבן טחון ואיכותי באריזה נוחה לשימוש לאפייה ובישול.

כרם תעשיות מזון מן הטבע יצרו מארז ייחודי וחכם בעל מכסה דומה לאריזות תבלינים, עם שתי אפשרויות פתיחה לבחירה: צד עם פתחים גדולים וצד עם פתחים קטנים לפיזור אחיד של הקוקוס המסייע למנוע היווצרות גושים.

החשיבות של אכילת קוקוס מבחינה בריאות משמעותית ביותר, שכן קוקוס מכין מיאלין, העוטף את סיבי העצבים בגוף האדם. במחלות המאופיינות באובדן המיאלין בגוף, כגון: טרשת נפוצה, פרקינסון, אלצהיימר וכד', הרופאים ממליצים לאכול קוקוס על כל מוצריו האורגניים על מנת לשמור על הבריאות. קוקוס הוא המוצר היחיד ממנו ניתן להפיק מיאלין. במוצרי הקוקוס הבריאותיים האורגניים החדשים של כרם תעשיות מזון מן הטבע מקפידים על תהליך הייצור, להמנע מזיקוק הקוקוס ושמירה על איכותו, כדי להעניק לקהל הצרכנים מוצר בריא ואיכותי במיוחד.

 DSCN4713A

סדרת מוצרי הקוקוס הבריאותיים האורגניים החדשה מתאימה לטבעונים, צמחונים, חולי צליאק וכמובן כל מי שהבריאות והטעם חשובים להם. להשיג בסניפי עדן טבע מרקט, ניצת הדובדבן, טבע קסטל, רשת על המשקל, זמורה, אניס, שקדיה, סטופ מרקט, שופרסל גרין, ספייסס ובחנויות טבע ותבלינים נבחרות בכל רחבי הארץ.

 

**טיפים לבישול ואפייה באמצעות קמח הקוקוס**
קמח הקוקוס סופח אליו את הנוזלים והשומנים והופך אותם לחצי מוצק, לכן באפייה חשוב לשלב אותו עם קמחים נוספים ואז להשתמש בכמות נמוכה יותר של נוזלים (אחרת יש להוסיף יותר נוזלים). נדרש להמתין מעט ואז נוצרת הבלילה המתאימה. מומלץ לשלבו עם קמח טפיוקה, כאשר השילוב ביניהם יוצא מאד מוצלח, בייחוד לצרכני המוצרים ללא גלוטן (חולי צליאק, טבעונים וכדומה).
אפשר להכין ממנו מאפים דקים שלא צריכים לתפוח – כגון קרקרים, ופלים, גליליות ועוד.
הוא מתאים מאוד גם להכנת דייסה, פנקייק, בלינצ'ס, עוגיות ועוד. הוא מתאים גם להכנת בלילה של טמפורה, גלידות וקינוחים שונים.

מחירים מומלצים לצרכן:

שמן קוקוס אורגני חצי ליטר            44.9 ₪

שמן קוקוס ליטר                  79.9 ₪

קמח קוקוס אורגני 500 ג'  29.9 ₪

סוכר קוקוס אורגני 500 ג'                  39.9 ₪

קוקוס לבן טחון 200 ג'                     17.9 ₪

 

יש כמה דברים שחשוב לדעת קמח קוקוס מכיל הרבה סיבים ומעט פחמימות השימוש בו אינו 1:1 במתכונים שלכם אלא 1:3 ושימו לב שהוא סופח נוזלים, כך שכדאי להתאים א המתכונים. מאחר וזה לא מוצר נפוץ אולי אין כרגע די הרבה מתכונים לשימוש אבל בהחלט ניתן למצוא.

https://www.youtube.com/watch?v=kNCpQTyyT_c

באשר לשמן קוקוס, הבלוגרית אורי הגדירה אותו פעם " החמאה של הטבע" מה יותר טוב למי שאינו מעונין בשומן ( חמאה ) מהחי. שמן קוקוס ממש מעולה, ואפילו שהוא שומן רווי הוא בריא, מוריד כולסטרול, מאזן רמות סוכר זאת בגלל שהוא מכיל חומצה לאורית, אבל, כן, רק בכבישה קרה!

הנה מתכון בו היא משתמשת בשמן קוקוס ( מתוך סדנת אלפרו)

פולנטה תירס ושקדים עם עגבניות צלויות

52

חומרים ל 2-3 מנות

לפולנטה:

5-6 קלחי תירס טריים, רצוי בקליפתם

1/2 כוס משקה שקדים "אלפרו"

1 כף שמן קוקוס (אם אין אפשר להשתמש רק בשמן זית)

1 כף שמן זית

 

לעגבניות:

2 כוסות עגבניות שרי תמר (או שילוב כמה סוגי שרי), חתוכות לאורך לרבעים

5-6 שיני שום שלמות
עלים מ 4-5 גבעולי טימין

2-3 כפות שמן זית

מלח ים, פלפל שחור גרוס טרי

 

להגשה: חופן פטרוזיליה או בזיליקום קצוצים דק, שקדים מולבנים פרוסים קלויים מעט

 

+ מחממים תנור ל-200 מעלות.
+ מניחים את העגבניות והשום על תבנית מרופדת בנייר אפייה. מזלפים שמן זית ומתבלים בנדיבות במלח ים ובפלפל שחור. צולים 15-20 דקות, עד שהעגבניות והשום מתרככים ונצרבים מעט.

+ מחלצים את התוכן מגרגירים התירס: בעזרת סכין חדה חורצים לאורך את קלחי התירס, תוך כדי פציעת הגרגירים. בעזרת גב הסכין לוחצים את הקלח לאורכו ומחלצים את התוכן מהגרגירים (לא נורא אם פה ושם משתרבבות פנימה גם הקליפות).

+ מחממים במחבת שמן זית ושמן קוקוס. מוסיפים את עסיס התירס ומבשלים תוך כדי ערבוב 3-4 דקות. מוסיפים את משקה השקדים, מערבבים וממשיכים לבשל כ-5 דקות נוספות, עד שהתערובת מסמיכה ומבעבעת. מתבלים במלח ובפלפל, טועמים ומתקנים תיבול.
+ מניחים מהפולנטה בצלחות הגשה. על הפולנטה מניחים שום ועגבניות צלויות. מעטרים בפטרוזיליה או בזיליקום טרי ובפרוסות שקדים.

וסוכר קוקוס? מדובר בסוכר בעל מדד גליקמי נמוך מאוד, ומכאן שהוא בריא יותר מסוכר לבן, אפשר להשתמש בו לעוגות ועוגיות.

וקוקוס מגורד, זה כבר מוצר בסיסי לאפיה או לפזר על מאכלים.

 

תנסו אותם, זה גם בריא וגם כדאי

מודעות פרסומת