תגיות

,

הפסנתרנית רויטל חכמוב והכנר גלעד גלעד הילדסהיים

הפסנתרנית רויטל חכמוב והכנר גלעד גלעד הילדסהיים

 

סדרת הקונצרטים "פיאנו בנטף" מסיימת עונת פעילות רביעית בקונצרט שמוקדש כולו למוסיקה מאת המלחינים הצרפתיים סזאר פרנק וגבריאל פורה בביצוע: גלעד הילדסהיים, כינור, רומן שפיצר, ויולה

הלל צורי, צ'לו, רויטל חכמוב, פסנתר

סזאר פרנק – סונטה לכינור ופסנתר

פורה- שלושה קטעים לצ׳לו ולפסנתר; אלגיה סיציליאנה ופרפרים; נוקטורן לויולה ולפסנתר; רביעיית הפסנתר השניה בסול מינור
יום ה', 11.6.2015 בשעה 20:30 (ארוחה ב"מטבח של רמה" בשעה 18:00)

יום ו', 12.6.2015 בשעה 12:30 (ארוחה ב"מטבח של רמה" בשעה 10:30)

 

פרטים נוספים על הסדרה באתר: http://www.pianonataf.org.il/

אתם מוזמנים לבקר בערוץ ה- youtube של הסדרה בה קונצרטים מהעונות הקודמות מצולמים באיכות גבוהה במיוחד: http://www.youtube.com/user/PianoNataf?feature=watch

 

 

רויטל חכמוב צילום עמית גושן

רויטל חכמוב צילום עמית גושן

"פיאנו בנטף" היא סדרת קונצרטים קאמריים בעריכתה ובניהולה של הפסנתרנית רויטל חכמוב, מצמרת הפסנתרנים הישראלים. חכמוב הקימה בביתה את אולם הקונצרטים "פיאנו בנטף" שהותאם במיוחד לסדרה זו, עם אקוסטיקה מושלמת ואווירה ייחודית. בסדרה מתארחים מוסיקאים מובילים מהארץ ומהעולם ומגישים תכניות מגוונות מהמאה ה-17 ועד לימינו אנו עם דגש על יצירות המופת הקאמריות מכל הזמנים. במרכז הסדרה יצירות לפסנתר — קאמריות וסולניות— אותן מבצעת רויטל חכמוב על פסנתר פציולי קונצרטנטי חדש בעל צליל נדיר ביופיו, אשר נבחר אישית על ידה במפעל פציולי באיטליה. בסדרה משולבים אלמנטים נוספים: מיטב האוכל, הגבינות והיין המקומיים. כל קונצרט מלווה בארוחה ב"מטבח של רמה" כאשר הקינוח מוגש בביתה של רויטל בהפסקת הקונצרט אל מול הנוף המרהיב של הרי יהודה ושפלת החוף. בנוסף מוגשים יין מיקב סוסון ים וגבינות ממשק הימלפארב המקומי. כל קונצרט יתקיים פעמיים: פעם אחת ביום חמישי בערב, ולפניו ארוחת ערב ב"מטבח של רמה" והפעם השניה ביום שישי ולפניו ארוחת בוקר ב"מטבח של רמה". את התכנית האמנותית התקינה רויטל חכמוב, והיא כוללת סדרה של שישה קונצרטים קאמריים עם תכנית איכותית מגוונת ונגישה לקהל חובבי המוסיקה. הרעיון שעומד מאחורי הסידרה הוא שילוב של מוסיקה ונגנים מהרמה הגבוהה ביותר, אוכל גורמה עם תפריט שינהל דיאלוג חופשי עם המוסיקה, ויין (יקב סוסון ים) וגבינות (משק הימלפארב) מהתוצרת המקומית המעולה של האזור, כולם מוגשים בתוך נוף מרהיב ביופיו.

 

קונצרט קונצרט + ארוחה סדרה של 8 קונצרטים
רגיל הנחה* חמישי ששי רגיל הנחה*
110 70 280 240* 180 140* 586 440

*תושבי נטף, סטודנטים וחיילים

 

 

 

רויטל חכמוב

ילידת ישראל. שייכת לצמרת הפסנתרנים הישראלים בארץ ובעולם. ניגנה כסולנית וכנגנית מוסיקה קאמרית בכל אירופה, סקנדינביה, רוסיה ,יפן, סין, דרום אמריקה ארה"ב וקנדה.

בעלת תואר אמן סולן מהאקדמיה למוסיקה של האנובר, תלמידתם של פרופ. אריה ורדי, ליאת יניב ודינה תורגמן. מרבה לנגן כסולנית עם התזמורות המובילות בארץ בהן הפילהרמונית הישראלית, הסימפונית הישראלית ראשון לציון ועם תזמורות חשובות בחו"ל כמו התזמורת הקאמרית מוסקבה (באולם צ'ייקובסקי), התזמורת הסימפונית ברלין (בקונצרט האוס ברלין), תזמורת הסולנים מזלצבורג, התזמורת הקאמרית שטוטגרט, התזמורת הקאמרית ע"ש שולטי- בודפשט, התזמורת הפילהרמונית של בוקרשט, התזמורת הפילהרמונית של טראנסלווניה, התזמורת הסימפונית של צפון גרמניה ותזמורות סימפוניות לאומיות בדרום אמריקה. ניגנה כסולנית תחת שרביטם של מנצחים ידועי שם בהם: זובין מהטה, סרג'יו קומיסיונה, אמיל סימון, מקסים שוסטקוביץ, ליאור שמבדל, מנדי רודן, נועם שריף ודן אטינגר. מנגנת בקביעות בפסטיבלים בינלאומיים רבים בהם מונטרה ויווה (שוויץ), אונסקו (יון), רוסקילדה (דנמרק) , פסטיבו (פינלנד), פסטיבו (גרמניה), סאן סבסטיאן (ספרד), כפר בלום ופסטיבל ישראל. הקליטה תכניות רבות לרדיו ולטלויזיה בהן סידרה בה הינחתה וניגנה לערוץ השני. מרבה בנגינת מוסיקה קאמרית עם החשובים באמני ישראל ובחו"ל ותקליטור שהוציאה עם הכנר מקסים ונגרוב לחברת טלדק זכה ל"בחירת העורך" של "גרמופון" ולתקליטור מומלץ באתר הדיסקים של "אמאזון". בנוסף לרפרטואר הקלאסי מרבה לנגן יצירות של מלחינים ישראליים, רבות מהן נכתבו והוקדשו לה ובין היתר ביצעה ביצועי בכורה עולמיים של שבעה קונצ'רטי לפסנתר ולתזמורת. הקימה לפני כשנתים את רביעיית הפסנתר הישראלית והיא נמנית על סגל המורים באקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים. נשואה לפרופ. אהוד שפירא ואם לבתם בת השבע עדי.

 

המטבח של רמה

מסעדת גורמה כפרית בישוב נטף, שבהרי ירושלים. המסעדה הוקמה לפני חמש עשרה שנים והפכה עם הזמן לאחד ממוסדות האוכל הבולטים מחוץ לעיר. המסעדה בנויה במרפסת עץ פתוחה לנוף השקט ועוצר הנשימה של הרי יהודה ושל חלקים נרחבים משפלת החוף. התפריט המרתק יוצר מפגש קולינארי ים תיכוני, מפרובנס שבדרום צרפת ועד המטבח הערבי המקומי, שבבסיסם תפיסה הגורסת פשטות והצמדות לאדמה ולתנאי המקום. על המטבח מנצח השף תומר ניב, בוגר מסעדת ה fat duck בלונדון. בדיאלוג עם רמה, יוצר תומר מנות מקוריות הנותנות במה למיטב חומרי הגלם המקומיים, וכך ניתן למצוא בתפריט מנות כאוסובוקו טלה באוזו והדרים עם פירה תפוחי אדמה מדורה וחציל בלאדי עטוף בקדאיף ממולא בפטה ובצל מקורמל עם רוטב קישק. עשבי התבלין וחלק מהירקות הם מגידול עצמי בגן הפרוש לרגלי האורחים וכל מרכיבי הארוחה, מהלחם הנאפה בטאבון שבמרכז המסעדה, ועד לקינוחים המופלאים נעשים במקום. המסעדה פתוחה לקהל הרחב, כל השנה, בימים חמישי, שישי ושבת. מידי חודש, בליל ירח מלא, מתקיימים במסעדה ערבי נושא העוסקים בתרבות ומתובלים בקולינריה. בכל כל ימות השבוע נערכים במקום אירועים פרטיים בעלי תכנים שונים.

מודעות פרסומת