תגיות

סטנלי ווטרמן

סטנלי ווטרמן

 

הקונצרט הרביעי בסדרה "מעבר לקשת"

של רביעיית כרמל

23-26 ביוני בחיפה, ירושלים ובתל אביב

רביעיית כרמל, מההרכבים הקאמריים המובילים של ישראל, זוכת תחרויות האביב, מציגה עונה חדשה ומרתקת של קונצרטים מוסברים, מלווים בקטעי משחק, קריאה, שירה ועוד: בירושלים, חיפה, תל אביב וזכרון יעקב וגם סדרה באנגלית.

בקונצרט הרביעי והאחרון בסדרה יארחו רביעיית כרמל את הויולנית שולי ווטרמן והצ'לן צבי פלסר לביצוע יצירת המופת הרומנטית של שנברג "ליל זוך" ולמפגש מרתק בין הפסיכולוגיה של פרויד והאקספרסיוניזם של "הצעקה".

רביעיית כרמל1  צלם בישקו

רביעיית כרמל1 צלם בישקו

הזדככות:

בתכנית הקונצרט:

פתיחה מתוך "שירי גורה" של שנברג

שנברג  ליל זוך לשישיית כלי קשת

 

ירושלים עברית ▪ משכנות שאננים ▪ שלישי ▪ 23.6.15 ▪ 20:00

ירושלים אנגלית ▪ משכנות שאננים ▪ רביעי ▪ 24.6.15 ▪ 20:00

חיפה ▪ מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית ▪ חמישי ▪ 25.6.15 ▪ 20:00

 ת"א ▪ הקונסרבטוריון הישראלי למוסיקה ▪ שישי ▪ 26.6.15 ▪ 11:30

 

מחירי כרטיסים:

רגיל: 95 ₪; גמלאי:90 ש"ח

*ניקוב בכרטיסייה למנויי החוג למוסיקה קאמרית חיפה

בזכרון יעקב המחיר הוא 90 רגיל / 85 גמלאי.

 

 

רביעיית כרמל

רחל רינגלשטיין-כינור, ליאה רייחלין-כינור, דר. יואל גרינברג-ויולה, תמי ווטרמן-צ'לו

רביעיית כרמל מהווה חלק פעיל מחיי המוסיקה בארץ מאז שנוסדה ב-2000. נוסף על ההופעות הרבות של רביעייה זו בארץ וברחבי העולם, תרמה רביעיית כרמל חידוש משמעותי לעולם המוסיקה בארץ בסדרה המוסברת "מעבר לקשת". סדרה זו משלבת עומק תרבותי וכנות אינטלקטואלית לצד הגשה קלילה ונגישה, ובכך מבטיחה חוויה ייחודית למגוון רחב של מאזינים, מהדיוטות ועד מומחים. בשילוב בין ההסברים המעמיקים לקטעי התיאטרון בביצוע חברות הרביעייה, מהווה הקונצרט לעתים תכופות יצירה אמנותית-אינטלקטואלית בפני עצמה, המאירה באור חדש לא רק את היצירות המנוגנות, אלא גם את היחס שבין מוסיקה קלאסית מסורתית לתרבות עכשווית.

נוסף על הפעילות בסדרה, מצטיינת הרביעייה בבחירת רפרטואר מגוון והרפתקני. רביעיית כרמל עומדת מאחורי הקמתה לתחייה של חמישיית כלי קשת של בן-חיים, שלא בוצעה מאז שנת 1928. מדובר ביצירה חשובה ומשמעותית, שזכתה לשבחים רבים בעת כתיבתה, וננטשה רק לאור הנסיבות הקשות של שנות ה-30 בגרמניה הנאצית, ובשל עלייתו של בן-חיים ארצה. ביולי 2013 הרביעייה הקליטה את החמישייה הזו ובפברואר 2014 יצא לאור תקליטור של הרביעייה בהוצאת חברת Toccata Classics האנגלית, ובו וחמישיית כלי הקשת של פאול בן חיים ובנוסף גם רביעיית המיתרים שלו.

בקונצרטים אחרים הזמינה רביעיית כרמל יצירות מקוריות מאת מלחינים ישראלים, והכירה לקהל השומעים שלה יצירות מופת שאינן מבוצעות תדיר.

מודעות פרסומת