תגיות

 

משינה, ריטה, האופרה הישראלית ואחינועם ניני, דיוויד ברוזה והתזמורת האנדלוסית, מיטב נגני הכליזמר מכל העולם – כולם יופיעו הקיץ בגן האמנות של המוזיאון

ריטה  קרדיט צילום גיא כושי ויריב פיין

ריטה קרדיט צילום גיא כושי ויריב פיין

אחינועם ניני יחד עם האופרה הישראלית - צילום אלי פוזנר

אחינועם ניני יחד עם האופרה הישראלית – צילום אלי פוזנר

מסיבת יום ההולדת ה-50 של מוזיאון ישראל ממשיכה עם ההופעות הכי מבוקשות ועם התפאורה הכי יפה בארץ. חברי להקת משינה יחגגו 30 שנה לפעילותם, אחינועם ניני תצטרף לאופרה הישראלית להופעה של אריות אהבה גדולות ולהיטי אופרה מוכרים, ריטה תחגוג בערב ט"ו באב 20 שנה לאלבומה המצליח "אהבה גדולה", דיוויד ברוזה והתזמורת האנדלוסית אשקלון יבצעו את מיטב שיריו של ברוזה בעיבוד אנדלוסי, ופסטיבל הכליזמרים הבין לאומי יתארח גם הוא עם מיטב נגני כליזמר מהארץ ומהעולם

27 יולי – 4 אוגוסט 2015, גן האמנות, מוזיאון ישראל, ירושלים

מוזיאון ישראל יקיים הקיץ סדרה של מופעי ענק עם התפאורה הכי טובה שאפשר לדמיין: הרי ירושלים, פסלים מרהיבים, ערב ירושלמי ואורות כוכבים. אמנים ישראלים מהשורה הראשונה יגיעו לגן האמנות של המוזיאון הנחשב לאחד מפינות החמד היפות בירושלים ויצטרפו לחגיגות ה-50 של המוזיאון.

הגן בו ייערכו ההופעות הינו שילוב מהפנט של מרכיבים עיצובים ואדריכלים מהמזרח הרחוק על רקע נוף הרים מזרח תיכוני ישראלי. עשרות פסליו של הגן בהם: פסל אהבה (רוברט אינדיאנה), בית ממכר ספרים (מרק דיון), אדם (אוגוסט רודן) , פסל בשלושה חלקים: חוליות (הנרי מור) ועוד, יהוו תפאורה אמנותית מיוחדת למופעים.

ביום שני, 27.7 תבצע משינה שנבחרה ללהקה האהובה בכל הזמנים את המופע "30 השנים הראשונות" עם כל להיטי הלהקה מהימים של מועדון הפינגווין וקולנוע דן ועד האצטדיונים הגדולים בהם הופיעה.

האופרה הישראלית מארחת את אחינועם ניני הינו קונצרט מיוחד בניצוחו של דניאל כהן שיתקיים ביום רביעי 29/7 בהשתתפות אחינועם ניני, סולני האופרה הישראלית והתזמורת הסימפונית ראשון לציון. ערב קסום עם אריות אהבה מפורסמות, קלאסיקות ממחזות זמר ועוד הפתעות מוסיקליות רבות.

בחג האהבה העברי, ט"ו באב, יום חמישי, 30/7 תופיע ריטה במופע "20 שנה ל – אהבה גדולה" שהיה אבן דרך בלתי נשכחת בקריירה שלה. זה היה המופע שהציג את שלל הפנים המרתקות שלה, גם זו "הגדולה מהחיים", הפשוטה, הישירה ו.. האוהבת. המופע כולל שירים שהפכו זה מכבר לפסקול החיים הארצישראלי המלווה את כולנו: "ערב כחול עמוק", "ימי התום", "בוא", "עבד של הזמן", "אהבה גדולה" ועוד.

50 נגני כליזמר מהארץ ומהעולם יופיעו במופע כליזמר חובק עולם המפגיש את עולם הניגונים וחצרות העיירה היהודית עם מגוון תרבויות וסגנונות מוסיקליים מרחבי הגלובוס. המופע שיתקיים ביום ראשון, 2/8 הינו חלק מפסטיבל הכליזמרים הבינלאומי ירושלים וכיתות האמן הבינלאומיות "קלרינט וכליזמר ירושלים".

דויד ברוזה מצדה איור מישל קישקה

דויד ברוזה מצדה איור מישל קישקה

המופע החותם את סדרת המופעים בגן האמנות הינו "שיר אהבה אנדלוסי" פרי שיתוף פעולה בין דיוויד ברוזה והתזמורת האנדלוסית אשקלון. המופע שיתקיים ביום שלישי, 4/8 הינו חיבור מוסיקלי ותרבותי המפגיש בין היצירה המוסיקלית של דיוויד ברוזה המושפעת מהמוסיקה הספרדית לבין העושר המוסיקלי של ארצות המגרב (מרוקו ,אלג'יר ותוניס). המופע בניצוחו של תום כהן כולל עיבודים חדשים לשיריו של ברוזה עם טעימות צפון אפריקאיות סוערות: "שיר אהבה בדואי", "בנהר של סביליה", "סתיו מסוכן", "יהיה טוב", "מתחת לשמים", "סיגליות" ,"האישה שאיתי" ועוד. מירה עוואד תתארח במופע ייחודי זה ולצידה תופיע גם המקהלה הערבית מירושלים

כל המופעים יתקיימו בשעה 21:00

יום שני, 27/7, משינה: 30 השנים הראשונות. מחיר: 150 ₪.

יום רביעי, 29/7, האופרה הישראלית מארחת את אחינועם ניני. מחיר: 100 ₪

יום חמישי, 30/7, מופע מיוחד של ריטה לט"ו באב. מחיר: 120 ₪

יום ראשון, 2/8, כלייזמר חובק עולם, מחיר: 80 ₪

יום שלישי, 4/8, דיוויד ברוזה והתזמורת האנדלוסית אשקלון. זמרת אורחת: מירה עוואד מחיר: 100 ש"ח

 

כרטיסים ניתן לקנות בטלפון 02-677-1300 באתר המוזיאון או בקופות.

 

 

מוזיאון ישראל בירושלים,

אתר המוזיאון: http://www.imjnet.org.il/

מודעות פרסומת